şükela:  tümü | bugün
  • 2 ekim - 10 kasım tarihleri arasında avrupa'nın çeşitli ülkelerinde düzenlenecek olan league of legends turnuvası. ön eleme ve grup aşamaları berlin'de, çeyrek final ve yarı final aşamaları madrid'de ve son olarak final ise paris'te oynanacak.

    not: bu entry katılımcı takımlar belli oldukça güncellenecektir.

    katılımcılar:

    major bölgeler:
    lck*: griffin, sk telecom t1, damwon gaming
    lec*: g2 esports, fnatic, splyce
    lpl*: funplus phoenix, royal never give up, invictus gaming
    lcs*: team liquid, cloud9, clutch gaming
    lms*: j team, ahq e-sports club, hong kong attitude

    minör bölgeler:
    tcl*: royal youth
    oce*: mammoth
    br*: flamengo esports
    lat*: isurus gaming
    vcs*: gigabyte marines, lowkey esports
    sea*: mega
    jp*: detonation focusme
    cis*: unicorns of love
  • gelmiş geçmiş en rekabetçi worlds olacak olan league of legends turnuvası.
  • finali g2 ile cloud9 arasinda oynanacaktir
  • 23 eylül pazartesi günü türkiye saatiyle 17.00'da ön eleme gruplarının kura çekimi yapılacak olan turnuva.
  • kura çekimleri yapılmıştır. buna göre play-in aşamasındaki gruplar;

    grup a
    clutch gaming
    unicorns of love
    mammoth

    grup b
    splyce
    isurus gaming
    detonation focusme

    grup c
    hong kong attitude
    lowkey esports
    mega

    grup d
    damwon gaming
    royal youth
    flamengo esports

    temsilcimiz royal youth d grubunda en güçlü 1. seed ile eşleşmiş vaziyette.
    flamengo pek güçlü bir ekip olmadığı için 2. oluruz diye düşünüyorum. öte yandan diğer grupların birinci adayları hep güçlü ekipler. main evente gidebilmemiz çok zor gibi.

    play-in aşamasının devamında gerçekleşecek grupların kura çekimi sonucu ise şöyle;

    grup a
    g2 esports
    griffin
    cloud 9

    grup b
    funplus phoenix
    j team
    gam esports

    grup c
    sk telecom t1
    fnatic
    royal never give up

    grup d
    team liquid
    ahq esports club
    invictus gaming

    bu gruplara birer takım daha play-inden gelerek dahil olacak.

    grup a ve grup c tarihin en zorlu worlds grupları olabilir.
  • temsilci takımımız royal youth'un kore liginden gelen damwon gaming ile aynı gruba düşmesine felaket gözüyle bakanlar var, ben tam tersini düşünüyorum. ön eleme grubumuzdaki diğer takım gerçekten bizden çok daha kötü, grubu ikinci bitirip en azından bir sonraki tur damwon gaming ile eşleşmeyeceğiz. 12 takımın hepsine baktığımda worlds 2019'a katılması kesin olan tek takım onlar çünkü.
  • grup maçlarını izlemek için berlin'e özel olarak gideceğim turnuva.

    bu sene major bölgeler arasında avrupa'nın sezon 1'den beri ilk kez favori gösterildiği yıl. grup maçları sırasında avrupa seyircisinin de coşkusuyla unutulmaz olacağını düşünüyorum.

    royal youth içinse her şey kendilerine bağlı. yeni yamayı ne kadar iyi okuyup hazırlanırlarsa o kadar gruplara kalma ihtimalleri var. yoksa bu sene de onlar tecrübelenip gelirler.
  • c grubu tam anlamıyla şampiyonlar ligi, oraya düşecek takım için şimdiden endişeleniyorum. takımların her biri ayrı bir efsane. fanatic ve skt ((bkz: faker)) zaten daha önceden dünya şampiyonu olmuş takımlar (hatta skt hiç bir takımın yapamadığını yapıp 3 kere peşpeşe şampiyon oldu) ve rng de bu takımlar kadar güçlü çin temsilcisi. grup maçlarını şimdiden merak etmeye başladım
  • merakla beklenen turnuva. caps herkesin içinden geçecek gibi geliyor bana.