şükela:  tümü | bugün
 • 2 ekim - 10 kasım tarihleri arasında avrupa'nın çeşitli ülkelerinde düzenlenecek olan league of legends turnuvası. ön eleme ve grup aşamaları berlin'de, çeyrek final ve yarı final aşamaları madrid'de ve son olarak final ise paris'te oynanacak.

  not: bu entry katılımcı takımlar belli oldukça güncellenecektir.

  katılımcılar:

  major bölgeler:
  lck*: griffin, sk telecom t1, damwon gaming
  lec*: g2 esports, fnatic, splyce
  lpl*: funplus phoenix, royal never give up, invictus gaming
  lcs*: team liquid, cloud9, clutch gaming
  lms*: j team, ahq e-sports club, hong kong attitude

  minör bölgeler:
  tcl*: royal youth
  oce*: mammoth
  br*: flamengo esports
  lat*: isurus gaming
  vcs*: gigabyte marines, lowkey esports
  sea*: mega
  jp*: detonation focusme
  cis*: unicorns of love
 • gelmiş geçmiş en rekabetçi worlds olacak olan league of legends turnuvası.
 • 23 eylül pazartesi günü türkiye saatiyle 17.00'da ön eleme gruplarının kura çekimi yapılacak olan turnuva.
 • kura çekimleri yapılmıştır. buna göre play-in aşamasındaki gruplar;

  grup a
  clutch gaming
  unicorns of love
  mammoth

  grup b
  splyce
  isurus gaming
  detonation focusme

  grup c
  hong kong attitude
  lowkey esports
  mega

  grup d
  damwon gaming
  royal youth
  flamengo esports

  temsilcimiz royal youth d grubunda en güçlü 1. seed ile eşleşmiş vaziyette.
  flamengo pek güçlü bir ekip olmadığı için 2. oluruz diye düşünüyorum. öte yandan diğer grupların birinci adayları hep güçlü ekipler. main evente gidebilmemiz çok zor gibi.

  play-in aşamasının devamında gerçekleşecek grupların kura çekimi sonucu ise şöyle;

  grup a
  g2 esports
  griffin
  cloud 9

  grup b
  funplus phoenix
  j team
  gam esports

  grup c
  sk telecom t1
  fnatic
  royal never give up

  grup d
  team liquid
  ahq esports club
  invictus gaming

  bu gruplara birer takım daha play-inden gelerek dahil olacak.

  grup a ve grup c tarihin en zorlu worlds grupları olabilir.
 • temsilci takımımız royal youth'un kore liginden gelen damwon gaming ile aynı gruba düşmesine felaket gözüyle bakanlar var, ben tam tersini düşünüyorum. ön eleme grubumuzdaki diğer takım gerçekten bizden çok daha kötü, grubu ikinci bitirip en azından bir sonraki tur damwon gaming ile eşleşmeyeceğiz. 12 takımın hepsine baktığımda worlds 2019'a katılması kesin olan tek takım onlar çünkü.
 • grup maçlarını izlemek için berlin'e özel olarak gideceğim turnuva.

  bu sene major bölgeler arasında avrupa'nın sezon 1'den beri ilk kez favori gösterildiği yıl. grup maçları sırasında avrupa seyircisinin de coşkusuyla unutulmaz olacağını düşünüyorum.

  royal youth içinse her şey kendilerine bağlı. yeni yamayı ne kadar iyi okuyup hazırlanırlarsa o kadar gruplara kalma ihtimalleri var. yoksa bu sene de onlar tecrübelenip gelirler.
 • c grubu tam anlamıyla şampiyonlar ligi, oraya düşecek takım için şimdiden endişeleniyorum. takımların her biri ayrı bir efsane. fanatic ve skt ((bkz: faker)) zaten daha önceden dünya şampiyonu olmuş takımlar (hatta skt hiç bir takımın yapamadığını yapıp 3 kere peşpeşe şampiyon oldu) ve rng de bu takımlar kadar güçlü çin temsilcisi. grup maçlarını şimdiden merak etmeye başladım

  edit: @odd one nickli yazar arkadaşın düzeltmesi üzerine 3 sene üst üste şampiyon olmadı, arada 1 sene ssw var
 • merakla beklenen turnuva. caps herkesin içinden geçecek gibi geliyor bana.
 • league of legends'ın her yıl düzenlenen en büyük organizasyonu. bu yıl rekabetin daha yüksek olması bekleniyor. çünkü ana bölgelerden gelen tüm takımlar neredeyse çok organize durumdalar.

  şampiyona için iki takımı diğerlerinden çok daha avantajlı görüyorum: sk telecom t1 ve funplus phoneix. onları zorlarsa g2 esports zorlayacak gibi. detaylı bir analizi ve tahminlerimi şurada paylaştım. satır başlarına da aşağıda yer veriyorum.

  * sk telecom t1 turnuva için favorim. faker iyi durumda, khan yeri geldiğinde güç merkezi olabiliyor. alt koridor kendi halinde. ancak ormandaki clid gerçekten uyumsuz. rakipler koparırsa oyunu oradan koparacaklar.

  * funplus phoenix tam anlamıyla bir makine gibi çalışıyor. oyunu genelde doinb üzerinden oynuyor. ancak burada aslan payı kesinlikle tian'da. crisp'ten gelen katkıyla mağlubiyet yüzü görmeden dahi şampiyon olabilirler.

  * g2 esports yatıp kalkıp jankos'a dua etmeliler. oyunlarını onun üzerinden geliştiriyorlar. caps görev adamı olduğunu her zaman gösteriyor. yerel maçlarda her türlü senaryoya hazırlıklı olduklarını gösterdiler. ancak son dönemdeki asya stiline ayak uydurup uyduramayacakları büyük bir soru işareti.

  * invectus gaming kesinlikle çin yerel liginin kanayan yarası durumunda. ancak çok ciddi patlama yapabilme potansiyelleri var. rookie ve jackeylove önderliğinde zorlukların üstesinden gelebilirler.

  * royal never give up için uzi ne derse o olacak. uzi ve ming ikilisini durdurmak kolay olmayabilir. diğer koridorlardan bekledikleri katkıyı alırlarsa bu ikili sayesinde işi şölene dönüştürebilirler.

  * damwon gaming turnuvanın gizli favorisi. ön elemeden geleceklerine aldanmamak lazım. nuguri çok ama çok iyi durumda. takımın tek dezavantajı ise uluslararası müsabakalar açısından deneyimsiz olmaları.

  * griffin takımında işlerin yolunda gitmediğini söyleyebilirim. koçları cvmax ile yollarını ayırdılar. üstelik bunu şampiyona öncesinde yaparak büyük bir risk aldılar. iş artık tarzan ve chovy'nin performanslarına kalmış durumda.

  * fnatic tam anlamıyla turnuvanın en talihsiz takımı. bunun sebebi ise düştükleri grup. sk telecom t1 ve royal never give up takımlarının yer aldığı c grubundan çıkabileceklerini düşünmüyorum.

  * team liquid yerel bir takım ve bana göre öyle kalmaya devam edecek. uluslararası anlamda onlardan büyük bir başarı beklemiyorum. özellikle xmithie'nin performansı büyük soru işareti.

  * splyce buraya gelirken hep karşılarına tam dişlerine göre rakipler çıktı. oyunları diledikleri gibi uzattılar ve galibiyet almayı başardılar. şimdi ön eleme grubunda detonation focusme ve isurus gaming gibi görece güçsüz takımlar var. ana grupları zorlayacaklarını düşünüyorum.

  * j team grubunda liderlik hariç her şey ortada. gigabyte marines ile sıkı bir rekabete gireceklerini düşünüyorum. orta koridordaki fofo ve üst koridordaki rest dikkat edilmesi gereken isimler.

  * cloud 9 turnuvaların en ballı takımı durumunda. g2 esports ve griffin ile aynı gruba düştüklerinde her şey başlamadan bitmiş olabilirdi ama ne hikmetse griffin takımı karıştı. şimdi gruptan çıkma şansları var ama fazlası onlar için büyük sürpriz olur.

  * gigabyte marines son 24 takım arasında en farklı takım durumunda. çünkü oyun stilleri hiçbirine benzemiyor. gruptan lider olarak çıkmaları büyük sürpriz olur ama gruptan çıkarlarsa elemelerde büyük bir takıma denk gelip onun canını yakabileceğini düşünüyorum.

  * ahq esports club hata affetmeyecek takımlardan biri. yerel anlamda ligin en iyi oyuncularıyla kurulular. ancak devamını getirebileceklerini pek zannetmiyorum.

  * clutch gaming hakkında sürekli bir hype oluşturulan takım. balon olduğunu düşünmüyorum ama yeteri kadar iyi değiller. huni ve lira liderliğinde ön elemede grubu lider tamamlayabilirler. sonrası ise oynamak istedikleri oyunu kabul ettirebilmelerine bağlı.

  * hong kong attitude turnuvanın şanslı takımlarından birisi. ön eleme grubunda rakipler tam onlara göre. oyunları daha çok unified ve kaiwing üzerine kurulu. worlds ana gruplarına kalmak onlar için büyük başarı olacak.

  * detonation focusme japonya'yı temsilen burada. hepsi bu. ön eleme grubunda ikinci olduktan sonra karşılaşacakları takıma büyük olasılıkla elenecekler.

  * mammoth zor bir grupta. clutch gaming ve unicorns of love takımlarıyla boy ölçüşmeye çalışacaklar. gruptan çıkmaları bile onlar için büyük başarı olacak.

  * unicorns of love buraya gelene kadar çok ciddi badireler atlattılar. ancak onların seviyesi bence tam olarak burası. fazlasını beklememek gerek.

  * lowkey esports geleceği parlak bir takım. ancak şu an çok deneyimsiz durumdalar. bu deneyimsizlik uluslararası alanda pahalıya patlayabilir. makro oyunları sayesinde çok iyi bir mücadele ortaya koyabilirler.

  * royal youth için şanslı bir kura oldu. damwon gaming'in grubunda yer almak demek zaten ikincilik için mücadele etmek demek olacağı için bu hedefi kovalamak zorundalar. worlds ana gruplarına kalabilirlerse onlar için büyük başarı olacak.

  * isurus gaming latin amerika'nın göz bebeği durumunda. yapabilecekleri tek şey gruptan çıkmak olur. devamının geleceğini düşünmüyorum ama oyuncularının aşırı tecrübeli olduklarını unutmamak gerek.

  * flamengo esports kesinlikle isurus gaming'in brezilya şubesi. deneyimli bir kadrosu var. ancak rekabet düzeyleri nedense hep düşük kalıyor. şimdi gruplarında aynı seviyedeki bir takımla ikinci olmak için mücadele edecekler.

  * mega bana göre turnuvanın en zayıf takımı. dağılmak üzere olan bir takımın üzerine kuruldular. sürekli savaş ve maçı hemen bitir anlayışıyla oynuyorlar. bu her takıma karşı sökecek bir taktik değil. dolayısıyla çok başarılı olacaklarını zannetmiyorum.