şükela:  tümü | bugün
 • paytrust denilen ve ticari kredilerde aslında olan ancak bireysel risklerde ilk defa uygulanan bir risk sigorta sistemi sayesinde kartsız kefilsiz cartsız curtsuz taksitli alışveriş yapma imkanı veren bir internet sitesi.
 • sürekli reklamları çıkan site.
  google ad sağolsun, bir telefon baktım her gün reklamını gösteriyor.
 • 3000 liralık ürünü 5500 liraya satan site. evet dedikleri gibi kefil mefil yok ama yersen. buradan alışveriş yapıp sahibinden.com da satarak mini kredi çektiğini düşünen elemanlarım var. allah akıl fikir versin.
 • senet sepetle araba satan firma.
 • belgelenemeyen ve aşırı geliri olan kimseler için taksitle araç satan site.

  gelin bi yuvarlak hesap yapalım, inceleyelim...

  33000 tllik bir araç için aşağı yukarı 13000 tl peşinat alıyorlar. peşinatı daha az da verebilirsiniz gerçi fakat aşağı yukarı net rakamlarla kazığı farkedebilmeniz için ben örneğimde bu değerleri kullanacağım.

  33'ün 13'ünü önden alıyorlar, sonrasında 36 ay eşit taksitle, size toplamda 45 bine mal olacak şekilde bir plan çıkarıyorlar. ilk bakışta farkedilmiyor ve hatta kredisiz, kefilsiz olması dolayısıyla insana normal bile geliyor fakat 45-33=12 bin faizi, aracın değeri olan 33 bin için değil, peşinattan sonra kalan 20 bin için verdiğinizi düşünürsek... korkunç. bugünkü koşullarda 20 bin için ihtiyaç kredisi çekseniz, 36 ayda ödeyeceğiniz tutar nerdeyse 25-27 aralarında bir yerde olur.

  fazladan ödeyeceğiniz birkaç bin tl sizi üzmeyecekse, başka türlü satın alamıyor ve alacağınız araç size yük olmaktan çok, para da kazandırıyor ve buna imkan sağlıyor ise kullanılabilir ve hatta itiraf etmem gerekir ki iyi bir hizmettir. onun dışındakiler için vakit kaybıdır, girdaptır.