şükela:  tümü | bugün soru sor
 • paytrust denilen ve ticari kredilerde aslında olan ancak bireysel risklerde ilk defa uygulanan bir risk sigorta sistemi sayesinde kartsız kefilsiz cartsız curtsuz taksitli alışveriş yapma imkanı veren bir internet sitesi.
 • sürekli reklamları çıkan site.
  google ad sağolsun, bir telefon baktım her gün reklamını gösteriyor.
 • 3000 liralık ürünü 5500 liraya satan site. evet dedikleri gibi kefil mefil yok ama yersen. buradan alışveriş yapıp sahibinden.com da satarak mini kredi çektiğini düşünen elemanlarım var. allah akıl fikir versin.
 • senet sepetle araba satan firma.
 • şimdileri 3 yıl için 10 bin faiz ile arac veren firma
 • belgelenemeyen ve aşırı geliri olan kimseler için taksitle araç satan site.

  gelin bi yuvarlak hesap yapalım, inceleyelim...

  33000 tllik bir araç için aşağı yukarı 13000 tl peşinat alıyorlar. peşinatı daha az da verebilirsiniz gerçi fakat aşağı yukarı net rakamlarla kazığı farkedebilmeniz için ben örneğimde bu değerleri kullanacağım.

  33'ün 13'ünü önden alıyorlar, sonrasında 36 ay eşit taksitle, size toplamda 45 bine mal olacak şekilde bir plan çıkarıyorlar. ilk bakışta farkedilmiyor ve hatta kredisiz, kefilsiz olması dolayısıyla insana normal bile geliyor fakat 45-33=12 bin faizi, aracın değeri olan 33 bin için değil, peşinattan sonra kalan 20 bin için verdiğinizi düşünürsek... korkunç. bugünkü koşullarda 20 bin için ihtiyaç kredisi çekseniz, 36 ayda ödeyeceğiniz tutar nerdeyse 25-27 aralarında bir yerde olur.

  fazladan ödeyeceğiniz birkaç bin tl sizi üzmeyecekse, başka türlü satın alamıyor ve alacağınız araç size yük olmaktan çok, para da kazandırıyor ve buna imkan sağlıyor ise kullanılabilir ve hatta itiraf etmem gerekir ki iyi bir hizmettir. onun dışındakiler için vakit kaybıdır, girdaptır.
 • 1 yıl garantili expertizli falan filan denildiğine bakmayın. bizim enişte bey buradan bir araç alma hatasına düştü. egzozu silindir kapak contaları ve daha sayamadığı sorunlarıyla halen başetmekte. kredi çekme imkanı olan adam zaten kredi çeksin buralara hiç bulaşmasın.
 • bizzat kuzenim mağdur oldu;

  ayrıntıları;

  wowwo internet sitesinden 93.000 tl araç beğendim. müşteri hizmetleri beni galericiye yönlendirdi. galerici ile anlaştıktan sonra wowwo'ya galerici üzerinden 28.000 tl ödedim. daha sonra araca ekspertiz yapmam gerektiği bilgisini aldım. anlaşmalı yer bilgisi verilmedi, ben de autostep firmasında yaptırdım (150 tl) .

  müşteri hizmetleri bunun geçersiz olduğunu tekrar yaptırmam gerektiğini söyledi. (250 tl). bunun üzerine her şeyin sorunsuz olduğu bilgisini verdiler sözleşme için showrooma çağırdılar. galericide kdv için arabanın satışını başkasına devretmiş bu işlemi wowwo istemiş. (1000 tl).

  showroomda 3 saat bekledikten sonra bu araca kredi veremeyeceklerini paranın iade olacağı bilgisini aldım. galericiye bu durumu bildirince zarar ettiğini kdv ve noter masraflarını almadan paramı iade etmeyeceği bilgisini aldım. maddi ve manevi zararımın karşılanmasını talep ediyorum.
 • videosundaki yorumları bile kapatan potansiyel kara para aklama sistemi.