şükela:  tümü | bugün
 • anlamı kısaca bir tür hayalet. büyük bir ingilizce sözlükte rastlamıştım orta okuldayken. nickim de ta o zamanlardan kalma (10 sene olmuştur herhalde) daha sonraları pek çok frp, rpg, crpg oyununda felan gördüm. hatta aynı isimli bir sinema filmi olduğunu bile duydum.
 • tayf
 • terran ucagi. upgrade ile gorunmez olabilir. hizlidir. yere goge saldirabilir. ben daha cok observer olarak kullanirim. pilotu cok karizmadir. bir roger der ölürsünüz.
 • havadan havaya saldirilar disinda pek bir ise yaramaz, zirhi kötüdür. 3-5 atista patlar gider.
 • body'nin iddia ettiğinin aksine bence terran'ların en güçlü hava ünitesi. (sen onun upgrade'lerini yapmıyosun sanırım)

  - cloak özelliği var.
  - hem havaya hem karaya saldırabilir.
  - hızlıdır.
  - ekonomiktir.
 • frp dunyasinda rastlayabileceginiz en korkunc canavarlardan birisi, genelde pack halinde 3lu olsun 5li olsun gruplar olarak dolanirlar. hepsinin zekasi ortalamanin cok uzerinde 18 uzerinden 14 gibi bir skordur (player baz alindiginda). size ba$arili bir $ekilde atak duzenlediklerinde, yani bir dokunu$larinda direkt olarak bir experience level`inizi drain ederler, yani emerler, yok ederler. 11. level oldum ben abi ehe eki derken bi de bakmi$in 10 olmu$un. ustune bi de gegirirler. bir wraith tarafindan tum levellari emilen bir ki$i , yeniden wraith olarak sonsuza dek dola$mak uzere kalkacaktir olumunden.
 • ha bi de formlari yani $ekilleri cok ozeldir, wraith form diye bir buyu bile vardir, duvarlardan bir delik olsun olmasin pat diye gecebilirler , aman yani kapiyi kapadik kurtulduk abi diye saklanbac oynamayin abilerle.
 • "cloak olabilen ve uçan bir unit" fikri karşısında herkes durup on dakika düşünmelidir. yerde dark templar neyse havada wraith odur. hatta fazlasıdır. wraithler sırf bu özellikleriyle varlardır, ve sırf bu özellikleri onları şahane bir unit yapmaya yeter. insan değil allah yaratmış bunları dersiniz, o derece. süper hızlıdırlar, şahane sürpriz atak yaparlar. ağırlıkla havadan havaya kullanımları görülür fekat biraz kasınca yere de ateş ediyolar, ben gördüm.
  wratihin örnek bir kullanı şekli aşağıda verilmiştir:
  rakibin hayvan gibi zengin olduğunu, delice battlecruiser veya carrier yaptığını ve dünyayı başınıza yıkmak üzere olduğunu farkettiğiniz anda, terransanız tabi, yapabileceğiniz en iyi şey bir grup cloak upgradeli wraithtir. sonra gelen carrierlarla beraber birden fazla observer olmaması için dua edersiniz. scanner sweepla observeri saptayıp, cloaklı wraithlere observera dalın emrini verirsiniz. arada bi kaç kahraman wraithiniz heba olur tabi ama observeri yokettikten sonra cüssesine bakmadan kaçışan carrierları afiyetle kovalarsınız. aynı şey science vessel/battlecruiser kombinasyonu için de aşağı yukarı geçerlidir. işte böyle şahane bir unittir wraith.
 • (bkz: ringwraith)

hesabın var mı? giriş yap