şükela:  tümü | bugün
 • world of darkness setting'indeki rpg oyunlardan biri..
 • rahatsiz ruhlarin oyunu. oldukten sonra gidilen diger dunyanin oyunu . tempest denen vahset firtinalari necropolis ler , ruhlarin kole tuccarlari. curumus ruhlarin yonettigi uygarliklar ve bunlarin dunyamizda bize yasattigi korkularin oyunu.

  (bkz: unborn)
  (bkz: neverborn)
 • it's all about being pissed off...
  not pissed off like when you get cut off in traffic...
  pissed off like you want to kill someone...
  pissed off like you want to make someone bleed...
  it's about the kind of anger that makes you want to sell your soul for the chance to crawl back into your rotting body and tear yourself out of the ground...
  it's about the fury that lets you climb back out of the grave the fury that turns you into vengeance itself...
  the risen...

  işte böyle yazar son sayfasında... ne de güzel özetler herşeyi...
 • white-wolf un adamakıllı en güsel rpg si.çoğunlukla role-play üstüne kurulu ve insana çok şey öğreten bir oyun.ölüpte herşeyini kaybedince insan nelerin değerli olduğunu anlıyor konulu bir oyunda diyebiliris.
 • karakterler iki taraflidir. bir kontrollu tarafidir bir de deli bir tarafi vardir. oyun en az iki ki$ilik oynanilmalidir cunku:
  mesela a karakteri bir sey yapmak istiyor a karakteri kendi karakterini oynarken b karakteri de a karakterinin kaotik tarafini oynuyor ve onu yikima goturmeye cali$iyor. sonra b karakterinin sirasi geldiginde de a karakteri onun kaotik tarafini oynuyor.
 • white wolf un en saglam en zevkli oyunlarindan biri lakin populer olanlarin * golgesinde kalmakta haksizliga ugramakta
 • (bkz: charon)
  (bkz: stygia)
 • biz ölüyüz ve herkes ölülerden korkar...
  edit: ilk tecrübem sonucu söylemeliyim ki, gm'i de, player'i de çok zorlayan bir setting. bir kere oyunda gerçekten bir klasik ve oyun zevkinin en büyük parçalarından biri olan shadow meselesi iyi dengelenmez ise oyun batabiliyor. zayıf bir roleplayer'in shadow'u usta ve tecrübeli birinin eline verilirse adamın oyunda bir olayı kalmıyor misal. ayrıca passion'larını, fetter'lerini iyi seçmek önemli, eğer bağların çok uzaksa shadow'un eline geri kazanamayacağın kozlar veriyorsun ve gm müdahalesine muhtaç kalıyorsun shadow'undan kurtulmak için. bunun dışında son derece zevkli bir oyun, atmosferi ise muhteşem.