• ìron maiden in 2 subat 1981 tarihinde yayinlanmis olan killers albumunun 2. sarkisidir.

i was born into a scene of angriness and greed, and dominance and persecution.
    my mother was a queen, my dad i've never seen, i was never meant to be.
    and now i spend my time looking all around,
    for a man that's nowhere to be found.
    until i find him i'm never gonna stop searching,
    i'm gonna find my man, gonna travel around.

'cos i'm a wrathchild, well i'm a wrathchild.
    yeah i'm a wrathchild. i'm coming to get you, oooh yeah.

say it doesn't matter ain't nothin' gonna alter the course of my destination.
    i know i've got to find some serious piece of mind, or i know i'll go crazy.
    but now i spend my time looking all around,
    for a man thats nowhere to be found.
    until i find him i'm never gonna stop searching,
    i'm gonna find my man, gonna travel around.
  • six feet under grubu tarafından maximum violence adlı albumlerinde coverlanmıs iron maiden şarkısı.death metal versiyonuda gayet hoş olmuş.
  • 2:51 süreye sahip bu harika iron maiden parçası steve harris'in ürünüdür.parçanın konser yorumları için "live after death volume 2" "live at donnington" "raising hell" ve tabii "rock in rio"
  • 80 lerin sevdigim glam rocker larindandir bu grup.sahneye kari gibi makyaj yaparakve giyinerek cikarlar.
    trash queen gibi leziz bir parcaya sahiptirler.
  • daha iron maiden nedir kiss nedir acdc nedir bilmezken duyduğumda sevmiş olduğum 2.51 lik şarkı. o şarkıyı sevmemde şimdiki müzik anlayışımın temellerini görmekteyim. ondan sonra iron maiden'la muhabbetimi daha da arttırdım ki çok doğru bir karar olduğunu görmekteyim. gerçekten de iron maiden dinlenmemiş bir ömür boşa geçmiştir.
  • tıss tıss tıss ve steve harris'in parmakları bassa öldürücü darbeler indirmeye başlar ardından gitarlar girer ve kendinizden gerçesiniz,işte wrathchild dersiniz,eğer istatiki bilgileriniz yeterince kuvvetliyse hatırlarsınız ki "bu parça killers world tour'dan bu yana sadece 3 turnede çalınmadı onun dışında hep vardı" ama sözlere eşlik etmemek de olmaz bu arada "i was born into a scene....."
  • babasını bulup öldürmek isteyen nefret dolu bir gencin bakışıyla yazılmış iron maiden şarkısı. killers albümünde yer almasına rağmen aslında ilk albümleri olan iron maiden'dan bile evvelinde bu şarkı yazılmıştır, bar konseerlerinde defalarca çalınmıştır. hatta metal for muthas albümünde daha yavaş bir tempoda kaydedilmiş bir versiyonu bulunmaktadır

ayrıca gruptan atılan dennis stratton'un yerine gitarist ararken adrian smith'e "bu şarkıyı yarına öğren gel" demişlerdir. bir de bira futbol teması üzerinden bir iki sınava tabii tutup gruba almışlardır.
  • hazir elimin altinda turkceside varken yazayim kolaylik olsun;

bir kızgınlık ve hırs
    ortamında geldim dünyaya,
    bir hakimiyet ve zulüm ortamında.
    annem bir kraliçeydi,
    hiç görmedim babamı,
    varolmam istenmemişti aslında..

ve şimdi her tarafa bakınarak geçiriyorum zamanımı
    arayarak hiçbir zaman bulunamayan bir adamı.
    onu bulana dek asla sona erdirmeyeceğim arayışımı,
    bulacağım adamımı, gezeceğim her tarafı.

çünkü ben bir gazap çocuğuyum
    yani ben bir gazap çocuğuyum
    evet, ben bir gazap çocuğuyum
    seni haklamaya geliyorum, oh evet..

söyle bana önemli olmadığını
    hiçbir şeyin değiştiremeyeceğini,
    kaderimin gidişatını.
    biliyorum ciddi bir iç huzurunu
    bulmak zorunda olduğumu,
    yoksa biliyorum çıldıracağımı...

ve şimdi her tarafa bakınarak geçiriyorum zamanımı
    arayarak hiçbir zaman bulunamayan bir adamı.
    onu bulana dek asla sona erdirmeyeceğim arayışımı,
    bulacağım adamımı, gezeceğim her tarafı.
  • metalden ziyade hard rock kokan, deep purple tadı veren parça.
  • girişindeki bas melodisine kurban olunası iron maiden şaheseri.
hesabın var mı? giriş yap