• bir goran dukic filmi.oyunculardan benim gözüme çarpan tom waits ve ben ve sen ve diğerlerin de izleyip ailecek beğendimiz john hawkes oldu.bu sene ki if te gösterilecekmiş.bekliyoruz.(bkz: filmi izlemeden başlığını açmak)
  • guzeller guzeli shannyn sossamon'u sonunda basrolde izleyebileceğimiz yapım.
  • festival sonrası sabırsızlıkla vizyona girmesini bekleyeceğim (festival biletleri ilk günden tükenmiş) ilgiçekici bir senaryoya sahip olan film.
  • kendi halinde ama cok tatli bir film, simdi bir filme tatli demek genel olarak yersizdir amma velakin bu filmden inatla bir seyler alacagim diye beklemezseniz film sonunda size cok guzel kocaman bir gulumseme verecektir.
  • altıncı afm bağımsız film festivali galasıyda gösterimi başlayan filmdir.2006 yılına ait filmde almost famous'tan patrick fugit, 40 days and 40 nights'tan shannyn sossamon ve başlı başına tom waits'i görmek mümkün. nirvana, joy division, gogol bordello parçalarıyla süslenen filmde intiharla birlikte insan yaşamının içinden geçtiği süreç büyülü bir dille anlatılıyor.

oldukça güzel..
  • ne zaman intihar lafi gecse, aklima aysen grudanin meshur 'kendimi intihar etcem' repligi gelir ve gulerim. bu trajik kavrami aysen gruda bir sozuyle zihnimde bir mizah ogesine donusturmustu, eger o laf bende o etkiyi yapmasaydi intihar lafi gectiginde bu filmi anar gulerdim hep. neyse yine de hayatimda intihar laflari gecmesin bende ne aysen grudayi ne bu filmi anayim. anlatabildim mi bilmiyorum ama hem yer yer sikici yer yer cok keyifli bi filmdi. yer yer.
  • hollywoodvari sonuna karşı gözleri kapatıp surata yayılan aptal gülümsemeyle kara delikte yaşamaya devam etmeyi seçmek filmin keyfine keyif katacaktır.through the roof n underground da çalıyorsa bir yerlerde ne ala.
  • gece gece beni mutlu eden, sırıta sırıta izlediğim, bostanci-taksim dolmuşunda bütün yol boyunca düşünüp kendi kendime gülmemi sağlayan, çok tatlı film. biletleri alırken sorun çıktı, gidecek kişi ararken sorun çıktı, sonra 2 biletin birini giderken evde unuttum; filme girerken yine sorun çıktı, yolda vapuru kaçırdım ama hepsine değdi. iyi ki gitmişim dediğim film.
  • pazartesi gecesi beni benden alan baldan tatli film... hayal dünyasına yolculuk yapmaktan asla vazgeçmeyenlerin* kaçırmaması gerek bu filmi... filmden cıktıktan sonra ise boş yollarda, tek başıma, bağıra çağıra şarkı söyleyerek araba kullanmak hiç bu kadar fantastik gelmemişti belki de...
    bu arada; bazı yerlerde bana arizona dreami hatırlattı nedense...filmin müzikleri de pek güzeldi, belirtmeden geçmemeli...
hesabın var mı? giriş yap