şükela:  tümü | bugün
 • olay örgüsü, tasvirler, tüm detaylar incelikle işlenmiş evet.. sonunu merak ederek okuyorsunuz ve güzel şekilde bitiyor ancak.. grange romanlarını severek okuyanlar için çok fazla iz bırakmayacak bir roman..
 • bir solukta okunabilecek iyi bir gerilim romanı. detaylar oldukça özenli ve düzenli bir kurgu içerisinde. filme çevrilitebilesi oldukça yüksek.
 • --- spoiler --- ola da bilir. olmaya da bilir

  birinci kitabın devamında, yine benzer şekilde izole katastrofik bir ortamda ilerleyen kitap. dr david hunterbu sefer de ölüleri okuyor. taşrada yaşayan bağnaz ingiliz/iskoçlar yine ön planda. yine canını çok sıkıyorlar londralı doktorun. birinci kitaptaki sıcak ve yavaş akış burda fırtınalı ve haretketli. şu fazla olmuş ya da şuraya da birşeyler ekleseydi denilecek pek birşey yok.

  aynı zamanda "kindle voyage" ile okunan ilk kitaptır.

  --- spoiler ---
 • güçlü bir olay örgüsüne, ters köşe yapan bir sona, başarılı bir anlatıma sahip polisiye roman. yazarın antropoloji ve adli tıpa hakim olması dolayısıyla cinayet bulgularının mantıklı ve bilimsel bir çerçevede anlatılması kitabı daha da keyifli hale getirmiş.
  simon beckett'ın okuduğum ikinci romanı oldu ve bunu da beğendim. polisiye konusunda arayışta olanlara tavsiye ediyorum.
 • serinin ilk kitabını beğenmiştim, bunu da beğendim. okuması keyifli, adli tıp alanında bilgiler içeriyor, yani boş bir kitap değil. ama kardeşim bu kadar da şaşırtmaya gerek yok, şaşırtmanın da bir dozu olmalı. polisiye kitapların genel sorunu bu, anladığım kadarıyla yazarlar okuru şaşırttığı ölçüde başarılı sayılıyorlar. bence yanlış bir yaklaşım.