şükela:  tümü | bugün
  • kendi adına kendi alanına sahip ol falan diye merak uyandırıcı bir reklam yapmışlar. patent firması mıdır domain firması mıdır göreceğiz.

edit: anladığım kadarıyla ve tamamen mantıklı sallıyorum. yanlış yönlendirmek istemem. açıklanınca hep beraber göreceğiz.

dünya üzerindeki soyut isimlere, kurulan sanal sistemde sahip olma mevzusu. bir şeyin ne olduğu önemli değildir; insanın ona biçeceği değer o şeyin değerini belirler. örneğin "ali" nin değeri "abdurrezak"tan daha değerli olur çünkü daha çok talep edilir. diğerlerine göre onu elinde tutan güç sahibidir. ya da new york-malatya ikilisi gibi.
  • muammadır. hiçbir açıklama yok. mail ile kaydolduk bakalım ne çıkacak.
    not: bilgi geldikçe editlenecektir
  • şubat 2020'de geliyoruz diyorlar ama kim bunlar? worldview imiş açılımı bana göre amazon benzeri bir platform ama bakalım burayı parselleyelim editleriz sonradan..

edit:

--- spoiler ---

this week we announce a february 2020 launch for wrldvw (pronounced worldview). wrldvw is an entirely new marketplace where users can buy and sell an ultra-limited supply of virtual goods associated with their name or location. for every permutation of a name or location, there are three virtual goods available for sale globally. virtual goods start at a fixed price, but users can bid any amount when trading with each other. due to the limited supply, there is no limit to the value of virtual goods for common names (like priya, john, or ali) or populated places (like mumbai, california, or china). or, even if just one user values the virtual goods tied to their name or location, both of which may be obscure, then the value of those virtual goods may also be unlimited.

“but why would anyone buy something with no apparent value?” one might ask. this is the exact question we’re attempting to understand. at its core, wrldvw is a social experiment to understand the nature of value. it’s a bet that value is completely artificial and that even if just one person decides something is valuable, everyone else is implicated in that person’s assignment of value. said differently, what we come to value is almost entirely dictated by others. the announcement trailer and pre-registration can be found at https://wrldvw.com/. wrldvw is coming.

)
    --- spoiler ---

şeklinde bir açıklama buldum. ilginç, görelim bakalım ne olacak merak ettim.
  • belki işime yaramayacak bir şey çıkacak ama öyle güzel ve merak uyandırıcı kelimeler ile reklam yapmışlar ki, girip inceleyesim geldi. şubat 2020 bekleyelim bakalım. sonra tanım gireriz
  • marketplace yani pazaryeri
  • sürekli karşıma çıkan bi tuhaf reklam.
    böyle reklam verdiklerine göre arkasından tırt bir şey çıkacak diye düşünüyorum. gelirse editlerim.
  • şubat'ta açılıyoruz demesine rağmen 18 şubat itibariyle aynı siyah sayfa duruyor.
    açıklamalarda pazar yeri olacağı izlenimi yaratsa da, bir sosyal farkındalık (tahminimce siyahi kişiler için) sitesi olabilir gibime geliyor.
  • dünya çapında keriz silkelemeye göz dikmiş birinin kurduğu saadet zinciri. tahmin edin en çok katılım hangi ülkeden olmuş. link
  • halka'daki video gibi bişey, izlemeyin. hemen ardından telefon çaldı; altıma sıçayazdım.