• valla bu organizasyonu en iyi ozetleyen video $udur sanirim. videonun finalinde birbirleri hakkinda konu$an ikili de tuzu biberi olmu$.
  • bu tur icindeki son 5 grand slam $ampiyonu $u $ekilde:
    aus open 2011: kim clijsters
    roland garros 2011: na li
    wimbledon 2011: petra kvitova
    us open 2011: samantha stosur
    aus open 2012: victoria azarenka

istikrar da neymi$? var mi bundan daha guzel bi tablo. :(

ccc wta ccc
    ccc kadınlar tenisi ccc
  • her nedense biletlerine bir türlü ulaşamıyorum. alamıyorum. parasını vermeye hazırım ama yok abi. şaka gibi!
  • küçük çaplı bir çim kort turnuvası olan nottingham turnuvasında çok ilginç bir hafta geçmekte... nottingham'da yağmur bitmediği için maçlar sahaya taşınmıyor ve kapalı tesislerde oynanıyor, kapalı tesiste de elbette sert zemin var. ben ilk kez böyle bir durum gördüm, tenis tarihinde daha önce var mı bilmem.
  • 2019 yılı takvimini -bugünden itibaren- büyük turnuvalar bazında inceleyelim...

_ 18 şubat'ta ilk premier 5 turnuvası olan dubai oynanacak.

_ mart ayı malum erkeklerle birlikte amerika turu. önce indian wells, sonra miami. iki turnuva da katılması zorunlu turnuvalar.

_ nisan'da tek büyük turnuva premier seviyesindeki stuttgart.

_ mayıs'ta katılmak zorunlu olan madrid, premier 5 roma ve 27 mayıs'ta roland garros var.

_ haziran'da premier çim turnuvaları var. 17'sinde birmingham ve 24'ünde de eastbourne.

_ 1 temmuz'da wimbledon başlıyor.

_ ağustos ayında amerika turu var. 5 ağustos'ta rogers cup, 12'sinde cincinnati ve ay sonunda amerika açık.

_ eylül'ün sonunda son büyük turnuvalar. 23'ünde wuhan ve ertesi hafta pekin.

_ 21 ekim'de wta elite, 28 ekim'de wta tour finals ve ertesi hafta da fed cup finals.
  • bir kac senedir sanex in sponsorlugunda devam eden,bayan tennis resmi turnuvalarına verilen ortak ad.dünyanın en güzel kızlarının yer aldigi ve tüm dinyanin atp tour dan daha fazla ilgi gösterdigi tennis karsilasmalari
  • (bkz: sanex)
    (bkz: wta)
  • 2005 yılında birçok genç teniscinin**** yanısıra justine henin hardenne, kim clijsters, venus williams, serena williams gibi teniscilerin eski formlarına ulaşması sonucu müthiş bir derinlik kazanan, atp tour'daki gibi kimsenin belli bir noktada* domine etmediği organizasyon.
  • (bkz: atp tour)
hesabın var mı? giriş yap