şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: sars-cov-2)
 • adı sanı sürekli değişen bütün planlarımı mahveden çin sıçmığı
 • istediği kadar ismi değişsin, nerden geldiğini bu millet unutmaz!!!! *
 • tom hanks'in test sonuçları pozitif çıkmış.
 • pirinci damardan çeken dünya sağlık örgütü yüzünden adı değişmiş virüs. benim için adı hep wuhan virüsü kalacak.
 • türk halkının çok temiz olduğu önermesini gündeme getirmiştir. bence bu ülkede insanların evi temiz çünkü kadınlar kendilerini evlerinin temizliği ile ispat ediyorlar. ama bu temizlik evle sınırlı maalesef. kamu binalarında tuvalete hiç mi girmediniz? daha bu sabah evden işe yürürken 2 kişi ortalığa hapşırdı 1 kişi de yere balgam attı. bana temizlikten bahsetmeyin.

  edit: "ama avruplalar da pis!!!!!!" diye mesaj atanlara cevap vermiyorum. halihazırda çok fazla bu tip mesaj aldım ve çok şaşırdım. bir insan niye böyle bir konuda savunmaya geçip tüm türk halkına kol kanat germek ister? biz bizeyiz amk. bir de ben pislik içerisinde yaşadığımızı anlatıyorum, başka milletler ile kıyaslama da yapmadım. ayrıca erasmus anılarınız da beni ilgilendirmiyor. ömrümün hatırısayılır bir kısmı avrupa'da geçti bana anlatmayın. metroda nefes alamıyoruz adamlar kıçımızı yıkıyoruz diye mesaj atıyor.
 • birçok yazar arkadaş paylaştı, yine de görmeyen kalmasın diyerekten güncel istatistikleri takip edebileceğiniz sitelerden birisini paylaşalım: worldometers

  (not: lütfen bu başlık altında yorumlarımızı paylaşalım)
 • ay ırkçılık olmasın diyip ismini değiştirmeye gerek yok. bu baya wuhan virüsüdür ve wuhan’daki çinlilerin bok yemesinin sonucudur. bunların yediği boku şu an dünyanın öbür ucundakiler canıyla ödemektedir.
 • wuhan virüsü başlığında olan bütün entryler sars cov 2 diye saçma sapan bir başlığa taşınmış. yahu böyle bir hastalık yok ki. tıp literatüründeki adı covid 19 diye geçiyor.

  sözlük yönetimi iyice saçma sapan davranmaya başladı.

  sözlükte terör sempatizanları cirit atar,pkkcısı esadçısı bütün türk düşmanı teröristler burada yazı yazar yönetimin gıkı çıkmaz ama ne zaman saçma sapan bir hadise olur yönetim duyar kalmaya başlar.

  edit

  mesaj atıp dünya sağlık örgütünün aldığı karar gereği virüsün adının sars cov 2 hastalığın adının ise covid 19 olduğunu söyleyen arkadaşlar var.bu sebeple entryi düzeltme gereği duydum.ancak literatürdeki adının sars cov 2 olması bu hastalığın adının wuhan virüsü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.bu virüs ilk çıktığında verilen isim buydu ve bu şekilde kabul edildi.

  aylardır herkes wuhan virüsü başlığına entry giriyor.sözlüğün wuhan virüsü başlığındaki bütün entryleri sars cov 2 başlığına taşıması ve wuhan virüsü başlığını silmesi hiç bir şekilde doğru değil. her hastalığı tıp literatüründeki ismiyle mi kullanıyoruz?

  fikrimde herhangi bir değişiklik yok çünkü başlığın taşınması saçma.
 • (bkz: #103356545)
hesabın var mı? giriş yap