şükela:  tümü | bugün
 • kullanmadan once hayranlikla izlenen, illa ki soyle bir bileme celigine degdirilen (cunku sahane ses cikarir), kininda saklanan, seneden bi defa uzun uzun taslanan bicagin markasi.
 • isten anlayan bir arkadasimin muhakkak sahip olmam gerektigini soyleyerek alip hediye ettigi bıcak markası. kendisine mutesekkirim. eve gelenlere test kesisi falan yaptırıyorum..
 • zwilling'in en büyük rakibidir.
  al birini, vur ötekinedir.
 • 1 adet şef bıçağı ile 1 adet doğrama bıçağını satın alıp deneme imkanı bulduğum ve yemek yapmayı daha bir zevkli hale getirdiğine kanaat getirdiğim markadır. yemek yapmaktan pek hoşlanmayan kız arkadaşımın bile mutfağa gelerek sebze doğramak istemesi ise hem işimi kolaylaştırdı hem de mutfağı daha eğlenceli bir ortama dönüştürdü. benzer kaliteye sahip diğer markalar gibi normal mutfak kullanıcıları için biraz pahalı sayılabilecek bir marka olmasına karşın daha düşük bütçelere ve deneme amaçlı meraklılarına yönelik ucuz sayılabilecek ürünleri de mevcuttur. iyi bir bıçak ile mutfak performansınızın ciddi biçimde artması olasıdır. parmaklarınızın sağlam kalması ise azami dikkati göstermenize bağlıdır. bu tarz bıçaklar ciddi keskinlik oranına sahip oldukları için farkına bile varamadan parmaklarınızı salataya doğruyor olabilirsiniz.

  nispeten ucuz olan ürüne şuradan ulaşabilirsiniz;

  http://urun.gittigidiyor.com/…idzz20822280#aciklama
  http://urun.gittigidiyor.com/…idzz20650435#aciklama
 • bu marka bıçakların bir kısmını istanbul culinary institute temin etmektedir. zaten sadece iki tane şubesi bulunmaktadır. profesyonel veya amatör amaçla kullanmak için değişik bıçak setleri vardır. bıçakların fiyatı ise çeliğin işçiliğine, kullanışlılığına, hijyenine ve tasarımına göre değişmektedir.
 • zwilling j.a. henckels ile birlikte almanya'nın en meşhur ve prestijli bıçak markalarından biridir. avrupa tarzı bıçaklarda dünya çapında en çok rağbet gören bıçaklardandır. ancak chef'ler ve bıçak meraklıları arasında japon bıçaklarıyla tanışıldıktan sonra bu markaların pabucu dama atılmıştır. çok daha kaliteli çelikten yapılmış, daha sert, ve çok daha keskin japon bıçakları hem wüsthof ve henckels, hem de fransız markası sabatier'e fark atmış ve birçok önde gelen chef'in tercihi olmuştur. yine de wüsthof ve henckels kalite kontrol, estetik, ve dayanıklılık açılarından birinci sınıf bıçaklardır.
 • almışken en kalite seri olan grand prix alınmalı ama bu serideki bıçakların tanesi ortalama 300 tl'dir.
 • zwilling j.a. henckels ile wüsthof adeta canon ile nikon gibi konumlanabilir. bu işin fanatikliği o kadar olmasa da, zwilling bıçak dışında diğer mutfak gereçlerindeki ürünleri, daha kolay bulunabilirliği, pazarlama başarısı ve hafif fiyat avantajı ile canon'u andırırken, wüsthof daha profesyonel tasarımları, zor bulunurluğu, her özel amaç için tasarladığı bıçakları ve gene hafif düşük profili ile nikon'u andırmaktadır.

  ancak sonuçta canon ve nikon ile olduğu gibi, bunlardan birini alıp mutsuz olmanız zordur ve biri ile yapabildiğinizi öbürü ile de yapabilirsiniz.

  türkiye'de zwilling j.a. henckels'in esse mağazalarında satılma avantajı tabi ki ortalama ev aşçıları tarafından çok daha yaygın kullanılmasına neden olmaktadır. hem her köşede bulunan esse mağazalarında rahatça ulaşılabilmesi, hem de esse'nin kampanyaları ile özellikle bıçak setlerinin kısmen uygun fiyatlara alınabilmesi büyük avantaj.

  wüsthof'u ise hiçbir perakende mağazasında bulmak mümkün değildir ve temin edilebilecek tek yer ithalatçısı sile'nin online mağazasıdır. zaman zaman taksit ve indirim kampanyaları takip edilebilmekte olup, ithalatçı firmanın gerekirse türkiye kataloglarında olmayan ürünleri istek üzerine getirmeye kadar varan yardımcı tutumu söz konusudur.

  zwilling'in ortalama kullanıcıdaki avantajına karşı wüsthof da türkiye'deki bir çok aşçılık okulunun bıçaklarını temin etmektedir. bu açıdan türk profesyonel aşçıları arasında daha sık kullanıldığını tahmin ediyorum.

  gordon ramsay ve jamie oliver da wüsthof kullanıcılarıdır.

  wüsthof'un türkiye'de de satılan en üst sınıf ürünü classic ikon serisidir. ancak gene türkiye'de satılan classic, ikon, grand prix ii ve gourmet serilerinin hepsi tek parça çelik'den yapılmış "forged" (dövme) bıçaklardır ve aralarındaki farklar sap kısımlarının malzemesi ve tasarımından ibarettir. hepsinin bıçak uçları aynı kalitededir. silverpoint serisi ise stamped bıçaklardır ve bıçak ucu çeliği sapa doğru devam etmemektedir.
 • enplus mağazalarında bulunabilecek aşmış bıçak markası.