şükela:  tümü | bugün
  • aralik ayi itibariyle ilk misafirlerini kabul etmeye baslamis olan luks otel. mimarisi kalamis ile tam bir butunluk sagliyor ve bolgeyi daha da guzellestiriyor, fitness&spa merkezi buyuk bir ihtiyaci basariyla karsiliyor, yemekleri ise ayri bir ovguyu hakediyor, siddetle tavsiye edilir.
  • buranin bir calisani 20.08.2013 aksami saat 22:00 sularinda etrafi usulca kolacan edip, önünde bekleyen polis aracina camdan kalinca bir zarf teslim etmistir. fis mi topluyorlar ne, teallaam
  • hayatımda görmediğim bir telefon numarasına sahiplerdir. şanslarına denk gelmediğini düşünüyorum.
    0216 4000000
  • personel kalitesi, otel dizaynı, yatak rahatlığı, ses yalıtımı ve konumu çok çok iyi..fiyatı bu kaliteye göre anlaşılabilir seviyede ancak ekstralar oldukça pahalı. minibar ve otel içi restaurant, bar hizmetleri pahalı..minibar küçük su fiyatı 12 lira...evian koymak zorundaydınız çünkü*
  • oda temizliği, personel ilgisi, kahvaltı çeşitliliği, teras havuzu ve yine terastaki müthiş deniz manzaralı barı için tercih edilebilecek, kaliteli bir otel. tek gece kaldık ve gayet memnun olduk. fakat yemek ve alkol fiyatları bayaa uçuk.
  • düğün gecesinde kalacağımızı rezervasyonun her aşamasında birkaç kez söylememize rağmen; bırakın oda upgrade etmeyi (ki aşırı sıradan - banyo kapısı bozuk bir odaydı bize verilen), en ufak bir ikram/jestte bulunmamış (odadaki ikram şişe suları bile yenilememiş) oteldir. check-out sırasında resepsiyonda bulunan herkes bizim gibi şikayet halindeydi. 100 otelin 99'ununda karşılaşamayacağınız kadar ilgisizlik hakimdi, kaldı ki bu personelden ziyade kurum kültüründen kaynaklı gibi görünüyor.

düğün gecesi için burada rezervasyon yapmayı düşünüyorsanız bunu kesinlikle aklınızdan çıkarın, tok satıcılara biraz daha ekmek yedirmeyin.
  • kredi kartınızdan yapılan çekimlerin moto-reisler deri san olarak göründüğü oteldir. ekstresinde görüp merak edip internette aratan olursa çıksın diye yazıyorum.

konaklama sonrası izlenimler: temizliği görünüşte olan oteldir. yani odaya ilk girdiğinizde temizlik gözünüzü alabilir, ilk anda görünen şeyler temizdir çünkü. ancak ayrıntılı baktıkça halıdaki sigara izlerini (sigara içilmeyen odada dahi), yine halıya dökülmüş silinmiş olan şeylerin izlerini, odanın içindeki apliklere takılmış saç tellerini (nasıl başarmışlar bilemiyorum, hummalı bir çalışma olmuş sanırım) ve abajurların üzerindeki tozları görebilirsiniz.

en çok tiksindiren ise klozetin arkasındaki duvarda gördüğüm el izleriydi. erkeklere has tek eli, bazen iki eli birden duvara dayayıp işeme pozisyonu vardır, bilenler bilir, işte bu pozisyonla bırakıldığını düşündüğüm en az 8-10 tane el izi vardı duvarda, beyaz olduğu için ilk seferde net görünmese de ışık vurduğunda otobüs camındaki kafa yağı izi gibi parlıyorlardı. kötüydü.

hilton'a alternatif olarak denemek için tercih etmiştim ama ilk ve sondur benim için, şimdi gideyim de bunları booking.com'a da yazayım*

edit: konaklama izlenimleri
  • çatı restouranti ouzo adında. rum meze ve balık yemekleri yapıyorlar. belirli gecelerde rum müziği de var. şarkıcı dogma büyüme ıstanbullu rum. türkçesinden dolayı cakma zannettim değilmiş. fiyatları canlı müzik, balık ve alkol üçlüsü için mâkul. kişi başı iki yüz verdim. ayrıca doğum günü yıl dönümü diye önceden haber verirseniz size küçük süprizler de yapılıyor.
  • bazı odalarda dolap zannedip açacağınız kapaklardan banyo yapan kişiyi aradaki camdan izleyebileceğiniz bir durum yaratmışlar. birbirine stalker'lık yapmayı seven çiftler için uygun.
  • gecen hafta bir kac gunlugune konakladigimiz otel. secim tamamen yeriyle alakaliydi. bizim odada kahvalti dahil degildi ama altinda divan var, yakinlarinda baska pastaneler de var, sorun olmadi. bir gece yukaridaki ouza'da yedik, fiyatlar istanbul icin pahali olsa da yurtdisi restaurantlar ayarinda diyeyim. kalamista olusundan oturu yakinlarinda bir suru baska restaurant da mevcut. oda temizdi, kullanmadim ama spor odasi, kapali havuzu da guzel. kapali havuzu kullanacaklar yanlarinda bone getirsinler, bone kullanimi zorunlu ve otelde 30 liraya satiyolarmis.

bence buranin en iyi musterisi baska sehirlerden fenerbahce stadina mac seyretmeye gelenler olur, stada yuruyerek gider gelirsiniz. aksama da kalamista yemek falan guzel olur.