şükela:  tümü | bugün
  • aslında bir markadır. (bkz: jenerik marka)
    amerikan kökenli bu firmanın ürettiği aşırı keskin ve hassas işlerde kullanılan bıçakları orada da "x-acto blade" olarak geçer. ürünlerini incelemek için buradan buyrunuz.
    klasik modeli # 1'dir. tipi de budur.
    diğer maket bıçakları gibi sürgülü olmayan bu tip kesiciler için azami dikkat ve biraz da tecrübe şarttır. kesici uc tamamen dışarıda olduğundan en ufak hata başınızı fena derde sokabilir. genellikle hobi işlerinde çokça kullanır ve alet çantasının da # 1 takımıdır kendisi. vidalı bir sistemle körelen uç gevşetilip çıkarılır yenisi ile veya farklı yapıdaki değişik uçlarla değiştirilebilir.
    mevsimi diye bir de minik bilgi. kestane çizmek için çok faydalıdır. ancak asla ıslak ellerle (kayma riski), alkollü kafa ile, karıya herife kızıp da sinirlen ele alınmamalıdır. saniye içinde parmak kemiğine kadar dalarsınız. yani ciddi anlamda da kestaneyi çizersiniz.
  • plastik maket işleriyle uğraşırken sıkça kullanılan maket bıçağı markasıdır.fakat bunun yerine artık tıbbi neşter ve neşter sapı kullanıyorum. x-acto kadar dayanıklı değil fakat daha keskin ve daha ekonomik.

hesabın var mı? giriş yap