• bu akımın en önemli temsilcisi hamit özsaraç'tır.
  • son zamanlarda sıkça duyduğumuz trajik bi tamlama. benim asıl merak ettiğimse şu :
    bunu söyleyen insanlar acaba büyük insanlar için de ahmet adam (ahaha örümcek adam gibi oldu), fatma kadın (bu da kedi kız gibi oldu), sabiha kocakarı falan diyorlar mı??
  • x men'in en kucugu...

(bkz: adam olacak cocuk)
  • x bebek akiminin diger bir sonucu da y lik x dede olmaktadir. burada y: yas ve x de isimdir.
    örnek : 72 lik hasan dede, evlenmek istiyor.
  • aynen doğumgünü çocuğu gibi süper uyduruktan dilimize yerleşmeye çalışan terim, laf, kıytırık.
    ben şahsen bebek bey/hanım diyorum korunma amacıyla.
  • bunlardan bir tanesi de medyanın atlas bebek diye adlandırdığı gülben ergen'in oğlu atlas'tır. eee zaman hızlı akıyor bi yerde. bu durumda atlas bebek birkaç yıl içinde medyada atlas çocuk, daha ilerleyen yıllarda ise sırasıyla atlas genç, atlas adam, atlas dede olarak mı adlandırılacak yani.
  • (bkz: zehra bebek)
  • nefret ettiğim bir kalıp. bill clinton'ın burnunu sıkan erkan bebek bunun zirvesidir. bıkılmadı usanılmadı da bu kalıptan birader, ne bileyim "minik x" deyiver, ben de sikmiyim tahtanı.
  • iğrenç ötesi bir moda. evet bu bir moda.
    şahsen adı ayşe olan yeğenime biri "ayşe bebek" demeye kalksa ağzını burnunu kırırım.
  • bazı isimlerle çok saçma olan zottirik kullanım. bana "müzeyyen bebek" ya da "üzeyir bebek" hiç de mantıklı gelmiyor...
hesabın var mı? giriş yap