şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: zengin erkeklerin cok yakisikli olmalari)

farklı dönemlerde basına yansıyan bir ifade. genellikle fakir kız zengin erkek denkleminde karşımıza çıkan bu ifade temelde eksik olduğu konu nedeniyle o kişi ile birliktelik yaşayan kişinin, normalde suratına dahi bakmayacağı, selam dahi vermeyeceği, ona selam vereceğine çalıya çırpıya vereceği birisi ile olan ilişkisini, birlikteliğini haklı çıkarmak ve sadece o konu için (para ya da para veya para hatta para vs artık kaç paraysa - oooo evet dostum konu hep paradır-) onunla birlikte olmadığını ispatlamaya çalışması sebebiyle ağzına pelesenk ettiği demeçtir.
    (bkz: pelesenk)
    (bkz: demeç)

muhabir: sarmagül, x ile olan ilişkin çok konuşuldu. x ile parası için birlikte olduğun söyleniyor. neler söylemek istersin?
    sarmagül: "x çok farklı birisi. medyada göründüğü gibi değil. kendisinin çekici olmadığı iddialarına da katılmıyorum. fizik her şey değil ayrıca. kaldı ki x zaten çok özel biri. x her kadını etkiler."
    muhabir: peki sarmagül itfaiye arabası neden kırmızıdır?
    sarmagül: ay bilemedim ki şimdi neden?
    muhabir: o kadar boru sana girse sen de kızarırsın.
  • ünlü olmayan biri için kurduğum cümle. durun, sadece arkadaşız .

dünya tatlısı, karizmatik, naif, bi o kadar da ağır bi adamla çalıştığım bi dönemde; insanlığına, duruşuna, işine saygısına hayran olduğum bu adamla ilgili konuşurken hoşlandığım (hoşlanmak hafif kalır o zamanlar hastası olduğum) adamın inceden kıskanıp "x'in bi süredir kız arkadaşı var. tanıyorum onu da" demesi üzerine "x bey karizmatik adam, olmasa şaşırırdım." demiştim. "x bey her kadını etkiler"di gerçekten, farkında değilmiş gibi davranırdı üstelik.

hey gidi günler *