şükela:  tümü | bugün soru sor
  • x-men first class 2'nin yeni adı. bryan singer'ın serisiyle x-men first class evrenini karıştıracak film, adından da anlaşılacağı gibi days of future past'ın uyarlaması olacaktır. michael fassbender, james mcavoy, jennifer lawrence, zoe kravitz ve nicholas hoult rollerine geri dönecek, yine matthew vaughn tarafından yönetilecektir. 18 temmuz 2014 tarihinde vizyona girecektir.
  • umarım bu kez wolverine'yi pençelerini sallarken izleyebiliriz.
  • x-men serilerinden en sevdiğim hikayeyi (post-apokaliptik temalara tavım) konu alacak film, first class'ın başarılı, gösterişsiz, abidik gubidikten uzak tarzını adapte etmesi koşulunda bomba olur.
  • apocalypse yok galiba lan bu filmde de. benim için apocalypse yoksa x-men'in bir tadı kalmıyor. x-men serisini bu seviyeye getiren villain, apocalypse nam-ı diğer en sabah nur'dur. üstüne gambit'i doğru düzgün göremiyoruz, sinister'dır, cable'dır falan esamesi bile okunmuyor bu karakterlerin. varsa yoksa wolverine, inşallah yine bok varmış gibi durmadan wolverine izletmezler bize bu filmde. bıktık ulan ne wolverine fetişiymiş.

    neyse filme geçersek şu linkten görülen sagadan çok sapmazsa güzel olacak gibi. en azından gambit ve sentinelleri görebileceğiz doğru düzgün. hatta uslu durursak belki nimrod'u bile gösterirler. lakin daha filme 2 sene var o zamana kadar neler olur bilinmez.
  • matt'in çıktığı, bryan'ın girdiği filmdir. şaşırdım yahu. neden bu değişiklik oldu? hem de çekimlere sadece bir kaç ay kalmışken? bryan singer bir dolaplar mı çevirdi yönetmenlik için? olmayacak şey değil. hollywood böyle olaylarla dolu. bryan sağlam iki x-men çekti. batıracağını düşünmüyorum. ama ben matt'in yönetmesinden yanaydım. matt'in x-men'i de bir hayli başarılıydı. neyse umarım bu tercih filme olumsuz yansımaz.
  • sentinelleri, zaman yolculuğunu ve mutanları içerecek film. bunların üstüne bir de x-men first class'ın başlattığı seriyle bryan singer'ın yönettiği x-men'ler birbirine bağlanacak (bazı oyuncuların geri döneceği konuşuluyor, malum geçmiş gelecek meselesi). hal böyleyken bryan mı çekmiş matthew mi pek umurumda değildir açıkçası. singer iki, vaughn bir müthiş x-men filmi çekmiş sonuçta, düz fanboy mantığıyla bakarsak.
  • patrick stewart ve ian mckellen'ın professor x ve magneto olarak geri döneceği film. james mcavoy ve michael fassbender da eski rollerinde. ortalığı dağıtacak filmdir kısaca.
  • hep dillendirdiğim bir şey var. çok karakter ve çok hikaye bazen işe yaramayabiliyor. umarım singer'da işe yarar. hayali icraat'ta okuduğum habere göre x-men üçlemesindeki neredeyse çoğu karakterin gelebileceği söyleniyor. zaten magneto ve prof. x'in yaşlı hallerini filmde görebileceğimiz kesinleşti. bunlara ellen page, famke jansen, anna paquin, james marsden ve shawn ashmore da dahil olabilirmiş. sir wolverine de ilk filmdeki gibi saniyelik de olsa karşımıza çıkabilirmiş. üçlemenin neredeyse tüm oyuncuları (halle berry, rebecca romijin ile ilgili bir dedikodu yok yanılmıyorsam) bu ikinci filmde görünebilecekleri "söyleniyor". henüz resmi bir açıklama yok, dedikodular bu yönde. ilk filmdeki oyuncular bu filmde de rol alacaklar (january jones'a da teklif götürülür umarım). epey kalabalık bir kadro olur eğer dedikodular gerçekleşirse. umarım singer bunun altından kalkabilir. kalkabilirse çok sağlam bir devam filmi izlememek için bir neden kalmamış olur.

    bakalım kimler dahil olacak bu filme. çekimlerin ilkbaharda başlayacağını düşünürsek yakın zamanda kadronun netleşeceği aşikar.
  • hugh jackman'ın hakkında "daha önce x-men serisinde süper kahraman kostümü giymiş herkes burada da olacak" dediği film. kaynak hikayenin kilit kahramanı kitty pride rolünde ellen page'in dönmesi de gündemde. wolverine and the x-men'in hakkını verdiği "alternatif gelecek, mutantların kamplaşması" gibi olaylar kaynak alınacak gibi görünüyor. meraklanmamak elde değil.