şükela:  tümü | bugün soru sor
 • x men denen pislik yuvası ürünün amerikan değerlerini aşağılaması olayı. bunu yayınlayan mervel ve filmini çeken hollywood, amerika birleşik devletleri'ne bağlı bir de... hani sizin yerliliğiniz, hani sizin milliliğiniz?

  2016 yılında çekilmiş olan x men apocalypse filminde geçen diyaloglara bakın hele! "cia bunun için adam öldürür" diyerek cia'i aşağılık bir konuma sokuyor. sen kimsin devletinin gizli teşkilatını aşağılıyorsun bre hayın? ilerleyen sahnelerde ellerinden demir parmaklar çıkan x men mutant canavarı (wolverine), çatır çatır amerikan askerlerini öldürüyor. gözlerime inanamadım, bu film hollywood'da mı çekilmiş yoksa rusya'da mı çekilmiş?

  filmin son sahnesinde, amerikalı olduğu belli olan bilim adamı, dünya düzenini yıkacak hain fikirlerini gerçekleştirmek için sahneye giriyor, amerikalılar kötü gösteriliyor yine bir daha... bu film hangi terör örgütüne hizmet ediyor cidden anlamadım. bu filmi ve marvel'i boykot etmeye davet ediyorum.
 • amerika'da çekilen her filmin pentagonda onaydan geçtiği palavrasına sıkı sıkıya bağlı sığırların bu tespitlere ne yanıt vereceğini merak ettirmiştir.

  ulan dingiller, abd'de basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü gibi bir kavram var her ne kadar trump ile bu biraz esnetilse de.

  beyaz saray önümde yatıp kalkan artık profesyonelleşmiş gösterici grubu var.

  sabah ya da akşam show programlarında sunucuların kendi ülkeleri ve başkanları hakkında söyledikleri sözleri, hazırladıkları karikatürleri görseniz, basın mensuplarının çatır çatır sordukları sorulara şahit olsanız, oliver stone başta olmak üzere abd emperyalizmine baş kaldıran yönetmenlerin filmlerine denk gelseniz apışıp kalırsınız.

  ülkenin bazı eyaletlerinde federal hükümetten ayrılmak için faaliyet gösteren dernekler var, california exit'i savunan yüzbinlerce insan twitter, facebook vesaire yağdırıp duruyor, biz abd'li değiliz biz teksaslıyız diyen tipler ellerinde silahla fotoğraf çektiriyor.

  bunlardan herhangi birini bu ülkede; bir gazeteci, bir sunucu bir yönetmen veya bir vatandaşyapmaya kalksa bir daha cezaevi dışını rüyalarında görür.

  bıdı bıdı etmeden evvel biraz araştırın, okuyun, izleyin.
 • zamanında kaptan amerika'da yasalara baş kaldırıp kanun kaçağı olmuştu
 • adamların tek değeri para ve onu aşağıladıklarını düşünmüyorum.
  adamlar bayraklarından don yapıyor ne değerden bahsediyorsunuz.