şükela:  tümü | bugün
  • 15 şubat 2017 tarihinde satışa sunulacaktır. şu anda kendi sitesinden 59.99 dolara ön sipariş verilebilmektedir.

minimum sistem gereksinimi

işletim sistemi: windows 7, 8, veya 10, 64-bit
    işlemci: iki veya daha fazla işlemciye sahip intel core i3, i5, veya i7 cpu veya amd dengi
    hafıza: 8 gb ram
    ekran kartı: directx 11 özelliğine sahip nvıdıa, amd w/512 mb vram
    directx: versiyon 11
    bağlantı: yüksek hızlı internet
    depolama: 20 gb boş alan
    ses kartı: varsayılan
    ek notlar: depolama alanı gereksinimleri kaç tane coğrafi harita yüklenmesi ile değişiklik gösterebilir. tek bir coğrafi harita 20 gb'tır. ek coğrafi harita paketleri satın alınmadan hemen sonra indirilebilir.

tavsiye edilen sistem gereksinimleri

işletim sistemi: windows 7, 8, or 10, 64-bit
    işemci: ıntel core i5 6600k 3.5 ghz veya daha hızlısı
    hafıza: 16 gb ram
    ekran kartı: directx 12 özelliğine sahip nvidia, amd w/4 gb vram
    directx: versiyon 12
    bağlantı: yüksek hızlı internet
    depolama: 20 gb boş alan
    ses kartı: varsayılan
    ek notlar: depolama alanı gereksinimleri kaç tane coğrafi harita yüklenmesi ile değişiklik gösterebilir. tek bir coğrafi harita 20 gb'tır. ek coğrafi harita paketleri satın alınmadan hemen sonra indirilebilir.
  • çok sağlam bir sistem isteyen simülator.

grafikler o kadar iyi ki fsx yanında halt etmiş.tüm detaylar düşünülmüş eklentilere gerek kalmadan çoğu şey dizayn edilmiş.
  • x-plane 10'e göre optimizasyonu çok daha iyi olan uçuş simülatörü.
  • sadece sağa sola uçayım gezeyim tozayım diye düşünen benim gibi simülatör manyaklarının aradığı kan.

özellikle texture hayran bıraktı. çok ayrıntılı şekilde topografyayı işlemişler. beğendim aşık oldum. biraz hayvani bir bilgisayar istiyor ama bu konulara ilginiz var ise alınız efendim.
  • f710 gamepad in deafult ayarları olmayan şeydir.hayrına bi ayar koyaydınız beynim yandı tek tek tuşları ayarlamakla.

ki yapamadım zaten
  • ana program 5,5 gb, coğrafi bölge eklentileri 50 gb civarında olan simulatördür.

reshade 3.0.4 yükleyerek gerçek görüntüye çok yakın sonuçlar alabilirsiniz (ancak bilgisayarınızın çok iyi özelliklerde olması şartıyla... ne kadar iyi bir sistem derseniz 2 sene önce 5000 tlye toplanan bir sistemle tüm ayarlar maksimumda oynayamıyorsunuz öyle söyleyeyim).

uçak sesleri çok erken sürüm olduğu için sizi hayal kırıklığına uğratabilir. gelecek güncellemeler ile mutlaka düzelecektir. eğer illa ses olsun diyorsanız forumlardaki eklenti uçakları yükleyerek kısmen de olsa bu sorunu giderebilirsiniz.

takılma ve fps sorunu yaşayanlar için nvidia kontrol panelinden bazı ayarları değiştirmeniz işe yarayabilir. bu ayarları yaparken x-plane profilini seçmeniz gereklidir.

ayarlar;

multi display / mixed gpu caccelaration --> single display performance mode
    power management mode --> prefer maximum performance
    threaded optimisation --> off
    vertical sync --> adaptive (half refresh rate)

isteyen arkadaşlarla sistemimi ve ayarlarımı paylaşabilirim.
  • gelişmiş bir uçuş simülatörüdür.

görüntüleri ve hava limanı tasarımları, kendisiyle karşılaştırılabilecek tek simülatör olan prepar3d'den çok daha iyidir, 64 bit olması sebebiyle alanında tektir ancak verdiği his bakımından prepar3d'nin yanına bile yaklaşamaz. ayrıca eklenti uçaklar olmadan bir hiçtir bu sistemler ve maalesef x-plane 11 için pmdg ve aerosoft'un eklentileri henüz mevcut değildir. yakın zamanda da olacağını sanmıyorum.

eğer prepar3d v4 ile birlikte 64 bit sisteme geçerse x-plane 11 doğmadan ölmüş olacaktır.
  • boeing 737-800 ile uçarken gerçekle alakası olmayan saçmalıklarla dolu "oyun".

- level change ile tırmanırken hızı 20kt çekince fpm 9999 oluyor.

- ils sırasında dual autopilot engage olmuyor, sadece single channel.

- landing gear, flap, speedbrake vs performans tepkileri gerçek uçaktan çok uzak.

- payload 0, yakıt minimum, hava isa koşulları ama uçak fl300 üzeri sürünüyor.

- speed tape üzerinde vmo/mmo yok, dolayısıyla clicker diye birşey yok.

- n1 limit yok.

- 95-96 n1 üzeri egt 900 üzeri oluyor.