şükela:  tümü | bugün
  • real sociedad'ın bask asıllı 10 numarası ve sağ açığı.
  • fm 2011'de bu adamı tüm çabalarıma rağmen alamadım.sevgili sociedad yönetimi 20m$'a da vermeyecekseniz bu adamı, kaça satacaksınız canlar?
  • 6 ocak 2013 real madrid real sociedad maçı'nda üç gol atmış anoeta çocuğu. buna rağmen yenilgiye engel olamadı.
  • darko kovacevic, valeriy karpin, nihat kahveci forvet hattının bulunduğu yıllarda alonso ile orta sahada takdirimi kazanmış bu sezon ki performansıyla yeni yeni göz önüne gelen soğukkanlı topçu. ayrıca tam bir aile reisi görüntüsü çizmektedir benim gözümde.
  • hakkında sadece 3 tane entry olması benim gibi bi sociedad taraftarını üzen, hızlı olmayan fakat ayakları yere çok sağlam basan sağ açık. oyun tarzı tam bi klasik 10 numara pozisyonu hak ediyor ama sağ açıkta daha yararlı oluyor kaptan.
  • sezon sonu emekliye ayrılacak olan sociedad efsanesi. klüp yarın leganes maçıyla beraber anoeta'ya son kez çıkacak oyuncu için şöyle mükemmel bir jest hazırlamış.
  • tam adı xabier prieto argarate olan 29 ağustos 1983 san sebastian doğumlu bask kökenli ispanyalı futbolcu.

bugün sona eren ve barselona'nın 1-0 kazandığı maçtan sonra profesyonel futbol kariyerine nokta koydu. son sezonunda ligi; 24'ü ilk 11'de olmak üzere 26 maç 3 gol 6 asist istatistikleriyle tamamladı. genel olaraksa sezonu; 31'i ilk 11 olmak üzere 33 maç 3 gol 8 asist gibi güzel istatistiklerle noktaladı. bana soraracak olursanız 1 sezon daha rahatlıkla oynayabilirdi ama o emekliliği seçti.

nihat kahveci döneminden beri tanıdığımız, futbola real sociedad altyapısında başlayan, 2 sezon real sociedad'ın b takımında forma giyen, daha sonra a takıma çıkarak bütün kariyerini bu kulüpte sürdürmüş tam 15 sezon a takımda forma giymiş ve 579 resmi maçta oynayıp 81 gol, 51 asist istatistikleriyle oynamış ama maalesef değeri bilinmemiş gayet kaliteli bir isim xabi prieto abimiz.

ispanya milli futbol takımı'nda hiç oynayamayarak hakkının yendiğini düşünüyorum zira xabi prieto abimiz 15 yıllık profesyonel kariyerinin 12 tanesini la liga'da geçirmiş, bu 12 sezonun 7 tanesi de üst sıraları zorlayan, uefa kupası ve şampiyonlar ligi mücadeleleri veren bir ekipte olmuş. yakaladığı skor istatistiklerinin yanı sıra la liga'nın 1 sezonunda ortama 31.5 maç oynayarak büyük bir istiktar örneği sergilemiş.

ispanya u21 milli takımının forması 5 defa giyme şansı bulsa da a milli takımda hiç oynayamamış. bask milli takımı'ndaysa forma şansı bulmuş.