şükela:  tümü | bugün
  • bugün bana hayatımda yediğim en lezzetli ciğeri sunmuş batman ara sokaklarında bir mekan
    öyle böyle değil, heyranı oldum
  • batmanın en arka sokaklarından birisinde mevcut ciğerci. yıllardır ciğer yerim böylesini yemedim. mutlaka denenmesi gerekli
  • batman'da ara bir sokakta bulunan, ciğeri ve salatasıyla tek geçilecek mekanlardan biridir.ciğerleri iri taneli ve yağlıdır. ciğerden önce gelen ezmesi, salatası ve ızgarada kızartılmış soslu lavaşı ise tam bir iştah açıcıdır. ciğer yenilir mi diyen ,elini günde 20 kez yıkayan ,hijyen manyağı birini bile müdavimi yapacak kadar salaş bir ciğercidir. urfa ve diyarbakır ciğerinden farkı ciğerlerin iri doğranması ve üzerinde yağlı bir sosla ızgara yapılmasıdır. bu da ciğerin daha yumuşak ve daha iyi pişmesini sağlamaktadır.
    hesap ise oldukça uygun gelir. genelde tek porsiyon söylenir ama bittikçe tek şiş tek şiş daha dediğimiz için ne kadar yediğimizi unuturuz ama 6 kişi gittiğimiz zaman bile 100 lira verdiğimizi hatırlamıyorum.
    mekanı büyütmese idi daha güzeldi ama gene de tek geçilecek ciğercidir halo hayran.
    not : neden halo heyran diye sorduğumda tabelada x harfi kullanmak yasak olduğu için halo heyran yazıldığını söylemişti ustası.
  • ikram olarak salata, ezme, biber vs bir sürü şeyin masaya geldiğini gördüm ama bir porsiyon daha ciğerin ikram edildiğini ilk defa burda gördüm. hayatımda yediğim en iyi ciğerlerdi açık ara.
  • ciğer üstüne daha iyisini görmedim. sırf bu ciğeri tatmak için bile batman' a gidebilirsiniz.
  • yoğ artık, olm xalonun ekside ne işi var, neyse, nerdeyse tüm ülkede ciğer yemiş biri olarak söylüyorum ki, eğer biraz kampanyavari işlere girmezsen cigerxan tahtını sallayacak.