• doktorun verdigi yesil recete ile temin ettiginiz bir ilaci kafaniza gore dozaj belirleyip kullanma curetini gosterecek kadar kendinize saygisizsaniz ve ebenizin amini tersten gormek istiyorsaniz gunluk 6-7 adet alabilirsiniz pekala. hatta bunu salik da verebilirsiniz cekinmeden. cunku zaten xanax'a anti depresan deme gafletinde bulunup bir anksiyolitik oldugunu ve cicekler, bocekler, kuslar vaad etmeyen; sadece ichuzursuzlugu bastirmaya calisan bir ilac oldugunu bilmeyecek kadar cahilsinizdir. yapabildiginiz en iyi sey doktorunuzu kandirip xanax gibi yesil receteyle temin edilebilen ilaclar yazdirip, "bu bile beni kesmiyor anliyor musunuz?" diye belirtme ihtiyacinizi tatmin etmenizdir. ben doktor olsam vibrator yazip yollarim boyle insanlari.
  • kutusunu aldığınız gün bitirirseniz "kutusunu aldığım gün bitirdim" diyen bir gerizekalı bile olamadan ölürsünüz. psikiyatrik ilaçları internette okuduğunuz hiçbir yazıyı referans alarak değerlendirmeyin. grip değil bu. okuduğunuz şey doğru olsa bile, 100 yorumdan 99'u birbirine benzese bile, sizdeki etkisi süper alakasız olabilir. bu kadar pervasızlık, bu kadar amaçsızlık, bu kadar sorumsuzluk ancak bir ruh hastasına ait olabilir deyip, öyle olmamak için kendinizi motive edin ve iyileşin.
  • hiç bir şikayeti olmamasına rağmen deneme amaçlı kullanıp götünden martaval okuyan dingilleri bize gösteren ilaçtır. bu başın ağrımazken ağrı kesici alıp bi bok olmadı la demek ya da burnun açıkken burnuna sprey sıkıp ne sikten ilaç la bu demekle aynı şey.

(bkz: no brain no gain)
  • hakkında yazılan önceki hiç bir entry'i okumadığım anti anksiyete ilacı. eminim ki bir çoğunuz bu ilaca sövüp saymışsınızdır. ama benim gibi anksiyete bozukluğunun ve ocd'nin dibine vurmuşsanız, size kaybettiğiniz hayatınızı geri veren bu ilacı üretenin de size onu verenin de yedi sülalesine yatar kalkar dua edersiniz. ha siz bu ilacı alıp amı götü dağıtıyorsanız kusura bakmayın kendinizi ruhsal hasta zanneden bir ergensinizdir.

bu tarz ilaçlar normal insanları dağıtır ama nevrotik sorunları olan insanları normalleştirir... nasıl hemoroid olduğunuzda götünüze merhem sürüyorsanız, anksiyete ya da ocd olduğunuzda da anti-depresan alırsınız. bu kadar basit kasmanın manası yok.

ha bir de okumayın kardeşim bu tarz ilaçların prospektüslerini... bok mu var?
  • ankyete sebebiyle 5 yıl önce doktor tarafından verilmişti, sadece 3-4 kere içtim ve etkisini gördükten sonra sadece yanımda taşımak yetti, bunca yıl geçmiş olmasına rağmen halen daha arabamda, evde, işte, kotlarımın cebinde her yerde bir iki tane vardır, son kullanma tarihleri geldiğinde gider yenisini yazdırırım.
    sanıldığı gibi kafa yapmaz, aman aman bi uykuda getirmez (çok olsa bi kaç bardak melisa çayı/sarı kantaron'un getireceği kadar) , temel işlevi kafadaki sorunlu/olumsuz düşünceleri engellemesidir ve bunu dört dörtlük yapmaktadır.

bu sebeple hiç bir sorunu olmayıpta, 2 tane attım bende işe yaramadı diyen kişi en az " götüme 25 tane basur fitili soktum baş ağrımı geçirmedi" diyen kişi kadar maldır, net.
  • bağımlılıktı şuydu buydu bilmem, zaten hayatımda bir kere içmişliğim var, insanlar tehlikeli falan diyorlarsa da bir bildikleri vardır elbette ama tırnağımın ucu boyutunda pembe bir hapın panik atağa beş kala, bir sürü kötü duygu içindeyken alınıp yarım saat sonra hepsini silip süpürmesini hakikaten anlayabilmiş değilim. hayatımda böyle bir iç huzuru hiç görmedim, arayıp tüm işlerimi iptal ettim (bütün kötü duygular yok olduktan sonra şahane bir umursamazlık geliyor bir de) sonra da saatlerce melekler gibi uyudum. bilimin geldiği nokta hayret verici diyorum.
  • anneme mide kanseri teshisi kondugundan beri 0.5 mg ile basladim. annemin kanseri ilerledikce benim de dozum ilerleyecek sanirim. allah butun kanser hastalarinin yardimcisi olsun, kanser hastasi yakinlarina sabir versin..
  • bu tip ilaçlar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, sözlük maalesef en yanlış platformlardan biri. alkol ve(ya) ilaç üzerinden hava atmak, ne kadar sert ve dayanıklı olduğunu göstermek isteyecek kişilerin yazdıkları sizi yanıltabilir.

xanax vb. ilaçlar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, doktorunuza sorun. kullanmak veya kullanımı kesmek konusunda da doktorunuza danışın. ruh sağlığınızla ilgili bir konuda iki blog yorumu okuyup da artistik yapan tipleri ciddiye almayın.
  • insanı bir bitkiye çeviren ve uzak durulması gereken ilaç.. ilacı kullanmaya başladıktan bi süre sonra beyninizin kesinlikle işlemediğini hissediyorsunuz..saatlerce aynı noktaya bakıp durabilirsiniz.. eliniz kolunuz kalkmıyor...fazlaca yorgunluk yapıyor ve sürekli uyuyorsunuz...ilacın etkisinin geçmesiyle beraber ağlama krizleri başlıyor..insana kendini güçlü hissettiren bir yanını görmedim aksine daha da aciz hissettiriyor.
  • doktorumun bana paxera ile birlikte verdiği ilaçtır. herkeste olduğu gibi düşük dozlarla başladık. kontrolden çıkan el ayak sırt çene titremelerim, kalp sıkışmalarım, ani sinir krizlerim, sürekli ve yerli yersiz ağlamalarım, intihar düşüncelerim, geriye doğru bir buçuk yılda amımıza koyan hayat, çocukluğumuzdan beri çektiklerimiz. bu mu iyi gelcek bilmiyorum gerçekten. herkesi uyutup, mide bulandırmaları beni şaşırttı. sanki ben hiç bir şey kullanmamış gibi hayatıma devam ediyorum çünkü. yanında sanırım bir adet psikolog da şart. çünkü söyleyip anlatamadıklarımız var. bu salak hayatı böyle şeyler olmadan devam ettirmek mümkün değilse ne sikime yaşıyorum bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap