şükela:  tümü | bugün
 • cs:go milli takım oyuncusu genç arkadaş. an itibariyle overwatch ban yemiştir.

  http://steamcommunity.com/…ofiles/76561198044118796
 • copenhagen games 2016'da çeyrek final maçında sk gaming'e karşı kusuruz bir performans sergileyip takımını bir üst tura taşıdı.

  tartışmasız türkiyenin en iyi counter-strike global offensive oyuncusu.
 • türkiyede değil isveçte doğmuş olsaydı,bu yetenekleriyle tüm dünya onu konuşacaktı.şimdiyse ülkenin en büyük sözlüğünde bile iki entry var hakkında birini de dün geceki hayvani performansından sonra goxxip girmiş sağolsun.işte e-sport'un ülkedeki değeri budur.
  tanım:ülkenin en iyi cs:go oyuncusu.
 • sk gaming'e karşı aldığı ace izlemeye değer: http://oddshot.tv/…enhagengamescs-20160325213646244
 • (bkz: #59525509)
 • space soldiers'ın 1995 doğumlu rifler'ı.
 • twitch'de yayınlarına bakıyorum, normal maç yerine genelde abidik gubidik atölye haritaları ya da deathmatch oynuyor. bir de yayın yaparken hiç konuşmuyor, anca biri eleştirdiği zaman küfür ediyor.

  şimdi diyeceğim daha çocuk, o yüzdne olur böyle şeyler ama ondan daha küçük çocuklar on numara beş yıldız yayın yapıyor.
 • çok çok iyi oyuncu. fallen'dan iltifat alması mesele değil ki zaten onun kadar iyi bir oyuncu. mesela jw, flusha, s1mple gibi oyunculara karşı get right vs. ile beraber cobblestone'da çıkarttıkları bir faceit maçı var. bırak aralarında sırıtmayı gayet sivrilen bir oyuncu.

  akıllı olurlarsa eleague'e alınabilirler ileride space soldiers olarak.
 • eğer dili sorunlu değilse kendini tier 1 takıma atabilir rahatlıkla.
  ancak space soldiers ( önce isim değiştirin amk) güzel ve başarılı bir takım olabilir 1-2 takviye ile. mesela şuan dünya kupasındaki türkiye kadrosu önüne geleni tokatlıyor.

  büyük turnuvalara çıksa ortalığı mahvedecek. inanılamaz bir yetenek.
 • türkiyeden başka bir ülkeye gitse bile bir şey olmayacak oyuncu. çok büyük konuşuyorum belki ama örnekleri var bunun.

  türk milli takım kaptanı ve zamanının dark passageının kaptanı rumil talarom, türkiyeden ayrılıp avusturalya'ya yerleşti. orada "xtreme gaming" takımıyla oynamaya devam etti. oraya gitme sebebi direkt olarak aktif oyun hayatına devam etmek değildi fakat yeteneğini orada gösteremedi ve şu an turizm alanında çalışıyor.

  aktif olarak elektronik spor camiasının içinde olduğum zamanlardan edindiğim tecrübelere dayanarak. türk oyuncuların türkiye dışında başarılı olma ihtimalleri çok düşük. bunun sebebi de çalışmaya meyilli olmamamız. mesela bir sürü takım var türkiyede. zamanında dark passage denildiğinde counter strike gelirdi. şimdi akla gelen tek şey league of legends. keza şu an space soldiers takımı oyuncuları dünya şampiyonu oldu evet büyük başarı ama sürekliliği yok seneye yine katılsalar elemelerde elenmeleri yüksek ihtimal. bireysel olarak çok iyi oyunculardan oluşuyor. klasik olsa da türk egosu bu tip oluşumların en büyük düşmanı.

  başarısızlığın diğer sebebi de türklerin dünyada pek sevilmemeleri.
  misal, wcg 2004'te team quashın amerikada başına gelenler. direkt olarak takımın menajerinden ve oyunculardan dinlediğim şeyler çok kötü şeyler. ne oldu wcg 2004'ten sonra? team quash takımı dağıldı. hepsi bir yere gitti bazıları oyunu bıraktı ki o kadrodaki oyuncular türk oyun tarihinin en ateşli, en yetenekli kadrosuydu. dağılma sebepleri demoralize olmaları. işte al sana bir bela daha. bu gibi bir sürü sebep sayabilirim türk oyunculardan bir şey olmayacağı üzerine.

  bunu şununla örneklendirebilirsiniz. futbolda bireysel olarak altyapıda bir sürü oyuncumuz var fakat kendi içimizden yetiştirip dünyaya armağan ettiğimiz oyuncumuz neredeyse yok.