şükela:  tümü | bugün
  • sgk tarafından ödenmeyen yeni oral antikoagülan.
  • ortopedi ameliyatları sonrası derin ven trombozu ve pulmoner tromboembolinim önlenmesinde endike.
  • (bkz: rivaroxaban)
  • artık sgk tarafından ödeniyor.

ayrıca;
    (bkz: eliquis)
    (bkz: apiksaban)
  • 16 ay clexane kullanımının ardından geçiş yapacağım ilaç. coumadinin yan etkileri ve kullanım zorluğu bunda yok deniyor. kullanan, bilgisi olan aydınlatabilir mi?
    pek kullanan yok sanırım. ben birkaç ekleme yapayım. dvt için kullanıyorum ve sanırım ömür boyu kullanacağım.
    yiyecek ve içeceklerle etkileşimi beklenildiği ya da söylendiği gibi sıkıntı yaratmıyor.
    ancak diğer ilaçlarla etkileşim biraz var. kbb uzmanının verdiği soğuk algınlığı/grip ilacı 3. gününde ayağımda sertleşme başlattığı için kalp-damar cerrahına danışıp o ilacı bıraktım.
    ayrıca gittiğim fizik doktoru antiromatizmal ilaçlarla da söylenenin aksine etkileşebildiğini, dikkat etmemi söyledi. nadiren kullandığım için şimdilik onlarda bir sıkıntı yaşamadım.
  • henüz antidotu bulunmayan, coumadin'e göre beyin kanaması ve kanama riski daha az olan antikoagülan.
  • coumadin kullanıcısı olarak hasretle beklediğim ilaç. antidotu çıktı ama bir çok kalp doktoru tarafından kullanımı için henüz erken ve tavsiye edilmiyor. 2 sene daha sabretmek gerekecek.
  • 7 aydir hergün kullandigim sol bacak deep ven de 2 noktada olusan kan pihtimi cözmeyi basarmis ancak henüz tamamen gecirmemis yan etkisini henüz görmedigim 20mg ligini kullandigim kücük kirmizi-kahverengi zorunlu sevgilim..
    senin yuzunden disciye gidemiyorum ne olur artik sök su pihtiyi tamamen..
  • bokunu çıkartmayı seven türk hekimlerimizce coraspin veya plavix yerine de abanılmaya başlanan ilaç.

dvt profilaksisi ve kumadinle kontrolü zor hastalarda kullanımını anlarım da yıllardır sorunsuzca coraspin kullanabilen birine aspirin yerine bu ve türevlerini başlamak nedir lan.

sağlık bakanlığı ve sgk müfettişleri bu konuyu incelerse çok ekmek çıkacak gibi. sizi vicdansızlar sonra gidin entel alemlerde memleket batıyeah muhabbeti çevirin.