• 97 doğumlu ve 1.74 boyundaki avusturyalı box to box. alt yapısından yetiştiği red bull salzburg'ta oynayan oyuncu büyük gelecek vadediyor.
    edit: 15 milyon € (98,7 milyon tl) karşılığında vfl wolfsburg'a transfer olmuştur.
  • son fm serilerinin hepsinde default database içerisinde oldukça potansiyelli olarak oyuna başlayan bir isimdi. salzburg maçlarında çok dikkat çeken bir isim olmasa da aslında bazı takımlarda oynayan ama çoğu işi yapan gizli kahraman tipinde bir oyuncu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. bunun en büyük nedeni ise günümüz futbolunda sırtına en çok yük binen isimlerin schlager tipinde oyunun iki yönünü de gayet dengeli oynayıp, orta sahayı toparlayan box to box görevini layığıyla yerine getirmesidir. schlager'in bundesliga seçimi kariyeri açısından bana göre olumlu bir tercih. wolfsburg'ta başarılı olup futbolunun üzerine daha da koyacağını düşünüyorum. kendisi zaten bu sezon içerisinde avusturya milli takımında da artık yerini garantileyip düzenli oynamaya başlamıştı. wolfsburg maliyeti düşük ama hem potansiyeli yüksek hem de mantıklı transferler yapmaya devam ediyor.
  • salzburg-leipzig geçişini wolfsburg aktarmalı yapan boxtobox. wolfsburg 12 milyon avrupa lirasına aldığı oyuncuyu sözleşmesinin sona ermesine 1 yıl kaldığı için aynı fiyata bırakmış oldu. leipzig ise yakın zamanda takımdan ayrılması beklenen konrad laimer’e hızlı bir ikame buldu.
  • leipzig'in bu seneki yükselişinin ana kahramanlarından. bir diğer ana kahraman ise (bkz: xavi simons)
hesabın var mı? giriş yap