şükela:  tümü | bugün
 • barcelona'nın minik takımı olan benjamin c de döktürmekte olan genç mi genç kardeşimiz. ileride bir ronaldinho olma potansiyeli var bu çocukta, hem harika bir tekniği var hem de sahada basmadık yer bırakmıyor. dikkat etmek lazım.
 • gelecekte adından çok söz ettirebilecek çocuk futbolcu. çok değil 5-6 seneye belli olur durumu.
 • bu çocuk okur. tekniğini futbolunu geçtim lüle lüle sarı saçları ve değişik tarzıyla potansiyelini tamamen gerçekleştiren bir futbolcuya dönmese de en azından bi balotelli kariyeri yaşar.
 • kendisini bu günlerde chelsea istemektedir. şimdiden zirvede yani. çok da sevimli bir tipi var. allah her türlü vermiş yeni iniesta denen velede.
 • saçlar carlos valderrama, memleket hollanda, baba eski futbolcu, altyapı la masia, hız messi, teknik ronaldinho, isim xavi.

  gelecekte yıldız olmak için bütün etkenler bir araya gelmiş gibi. barcelona'da oynuyor ve chelsea'nin takibinde. messi'den sonra doğacak boşluğu doldurma potansiyeli var.
 • modric'e benzetiyorum ben bu çocuğu. teknik olarak xavi-iniesta'nın yarısı kadar olsun, modric'in savaşçı özelliği de eklenince, acayip bir orta saha görecek futbol dünyası gibi bir öngörüde bulunmak gayet makul. video linkini bırakacağım aşağıya.

  topu kontrolünde tutuşu, üzerine basarak çekişi falan, çok acayip. topla her oynayışında gözümde xavi-iniesta-busquest canlanıyor valla. bu çocuğa la masia'da bol bol o üçlünün videolarını izletiyorlar heralde.

  her zaman o üçlünün ikili mücadelelerde yeteri kadar yıpratıcı olmadığını düşünmüşümdür. ki öyleydi de biraz(çok gerek var mıydı tartışılır). mesela şu an modric'i ağzımın suları akarak izliyorum. adam küçük falan ama çok güçlü, çevik, insanı bezdiriyor; hissedebiliyorum ekrandan. ha işte bu çocuğun videolarında o modric tarzı yırtıcılığı görmek mümkün.

  üstte yazdığım isimlerin karışımı olduğunu düşünün. heyecanlanmamak elde değil.

  barça orta sahası 2040'a kadar emin ellerde.*

  https://twitter.com/…tion/status/755768677803429888
 • izlediğim kadarı ile bu çocuk futbol için yaratılmış. kafası çalışıyor ve hırslı. eğer ağır bir sakatlık falan yaşamaz ise ileri de barcelona'da messi 'nin yerine bile oynayabilir. orta saha için fazlası ile teknik. forvetin hemen gerisinde döktürür. bu arada saçlar bir tek bana mı gullit'i hatırlatıyor.
 • 21 nisan 2003 doğumlu barcelona ortasaha merkez oyuncusu wonderkid. bana göre stili xavi'yi değil de daha çok iniesta'yı andırıyor. sadece top kontrolü, dönüşleri, oyun görüşü değil dikine driplingleri de çok etkili.

  şu an için 14 yaşında daha çok genç ama 2-3 sene içerisinde iniesta'nın yerini alabilecek bir oyuncu geliyor diyebiliriz.
 • bazı durumlar vardır, mesela o ses çocuklar'ı izlerken çocukların yaptıkları bazı hataları fark edip "neyse canım olur o kadar" dersiniz. aynı şey futbol maçları için de geçerli. çocukların oynadıkları futbol maçlarına bakıp "neyse yahu sonuçta daha profesyonelleşecek bu çocuklar" denildiği çok olmuştur.

  gelgelelim bu genç kardeşimizi izlerken hiç de öyle bir çocuğu seyrediyormuş hissine kapılmıyorsunuz. 2004 yılında doğan, yani messi barcelona'ya geldikten 1 yıl sonra dünyaya gelen bu kardeşimiz şimdi sahalarda yerini almaya hazırlanıyor, gelecekte estireceği fırtınaların sinyallerini veriyor.

  yazın bu ismi bir kenara, 5 yıl sonra çok değerlenir buralar.
 • inanılmaz yetenekli, geleceğin süperstarı. xavi- iniesta-messi- ronaldinho- biraz da neymar katmışlar içine. herşeyden önce bu çocuk ne yaptığını çok iyi biliyor. kendine güveni çok fazla.onu nasıl bir gelecek beklediğinin farkında ve ona göre çalışıyor. umarım herhangi bir sorun yaşamaz biz de bu über yetenkli kardeşimizi izleriz. bu da instagram hesabı bizim ülkemizdeki göt göbek büyüten futbolcu abileri biraz bu çocuğu izlesinler de vizyon neymiş , yetenek neymiş, çalışma neymiş öğrensinler.