şükela:  tümü | bugün
 • j'ai tue ma mere yani annemi öldürdüm filminin 1989 doğumlu yönetmeni.

  filmi (onca merakıma rağmen) henüz izleyecek fırsat bulamadım fakat altyazı aylık sinema dergisinin bu ayki sayısında ufak bir söyleşisi var bu gencin. ve özellikle, (harfine dokunmadan)

  "filmin freudian bir film olması üzerinden yola çıkıp oğulun cinsel tercihi üzerinden annesi ile arasındaki ilişkisine bağlanmakla kalmayıp bunun hikayeye etkisinin ciciğini" soran söyleşi sahibine verdiği,

  "sabahın bu vaktinde cevaplayamayacağım kadar karmaşık bir soru bu; şu an saat dokuzu dört geçiyor. açıkcası freud'u çok okumadım. daha zeki ve kültürlü olmam için bana biraz zaman tanıyın. aynı soruyu mesela 4.5 yıl sonra sorsanız daha iyi olacak. muhtemelen o zaman size satacağım afili bir teorim olur ve saatlerce anlatırım."

  cevabıyla takdirimi kazanmıştır. söyleşinin genelindeki tutumunun da takdirimi kazanmasında payı yok değil şimdi. en çok bu cevabı mest etti ama.
 • üçüncü filmi de yoldaymış. 88-90 aralığına doğmuş insanların sesi olmam gerekirse: seviyeyi yükseltme piç!
 • ağzı fazla güzel.
 • dünyacak kıskanılan sinema dehası adayı.
 • (bkz: j'ai tué ma mère)
  ömrü vefa eder, istikrarı daim olursa eğer, düşünüyorum ki "bu bir harika çocuk olsa gerek". filmini izlemedim, gerek yok. koskoca cannes film festivali yalan mı diyecek?
  edit: izledim filmini. eksik bile yazmışam!
 • gerçek olamayacak kadar enteresan bir herif bu. 21 yaşında cannes film festivalinde alkış alan 2 film çek. sonraki filmlerinle çıtayı hep daha yukarıya taşı. son fiminle henüz 25 yaşında jüri özel ödülü al ve bu ödülü godard gibi bir herifle paylaşmış ol. tarihe tanıklık ettiğimizi düşünüyorum. elli yıl sonrası için heyecanlanır mı insan? ben heyecanlanıyorum.
 • türk olsa her hafta machine'de takılacak yönetmen. iyi ki türk değil.
 • dikkat ettim, filmlerinde seçtiği oyuncuların hepsinin şahane bir ense tıraşı ve inanılmaz güzel boyunları var. ayrıca, sevişme sahnesinin geldiğini boyna zoomlanan kameradan ve boyundan öpmek eyleminin sıklaşmasından anlayabiliyoruz. (bkz: #21999285)

  yaşıtlarım nelerle uğraşıyor, ben nelerle uğraşıyorum. anca boyun işte.
 • iki filminde* * de özellikle müzikli sahnelerde kendini aşan yönetmen. sanki müzik sinemada ilk kez kullanılıyormuşcasına bir yenilik yaratmıştır sinemada müzik kullanımında. ayrıca delicesine kıskanılası bir insandır.
 • 20 yaşında j'ai tue ma mere gibi bir filmi çekerek, beni kıskançlıktan çatır çatır çatlatmış olan fransız senarist, yönetmen. ilk filmi de değil üstelik, daha önce martyrs ve miroirs d'ete adlarında iki film çekmiş. bir an düşündüm bizim dünyamız ne kadar küçük diye. hakkaten öyle sözlük, adam aşmış, dönüyor. biz anca burada torrent'i öğrendik diye seviniriz işte.