73 entry daha
  • 1 sene oncesine kadar azili bir pc oyuncusu olarak "konsolda oyun mu oynanırmış" gibi hezeyanlar içerisinde mutemadiyen sacmalayan bendenizi yola getirmis alettir. "ben sadece rpg oynuyorum, napayim konsolu" derken once mass effect haberleri netten okunmaya baslanir ve "oha lan" denir. zaman gectikce "bu oyunu oynamazsam olurum" denilir ve hollandaya giden tanidiga xbox ismarlanir. evet sadece bir oyun icin, arada bir iki pes de fena olmaz tabi denilir. ama meret oyle birşeydir ki hayatı boyunca action oyunlarindan haz etmeyen adama saatlerce gears of war oynatir, tenisle olan munasebeti senede 2 saati asmayan adama gunler boyu virtua tennis 3 oynatir, fps ile alakasi olmayan adami bioshock kolesi yapar. ve isin en aci yonu ise seneler boyu pc'yi apgreyd etmek icin harcanan paralari hesap etmeye basladigimda ortaya cikiyor. kufrettim resmen nvidia'ya, ati'a, intel'e, amd'ye. ekran karti fiyatina full detay oyun oynatiyor alet iste daha ne olsun. e tabi bir hi-end pc'nin goruntu kalitesine ulasmak zor ama yine de oldukca tatminkar.

bu serefsiz alet yuzunden ben oyun manyagi oldum, sevgilim xbox dusmani oldu (yanlis anlasilmasin, bazi komikler gibi ps3 fanboy'u degil kendisi).

dusunuyorum da ulan biz çocukken niye boyle aletler çıkarmazlar da doya doya oynayamayız? birincisi bu yasta oyun oynamak etrafta iyi bir imaj yaratmiyor. ikincisi işe daha uykusuz gitmek durumunda kaliyoruz. ucuncusu sosyal iliskilere darbe vurabiliyor. yok yok dusundum de iyi ki çocukken çikmamis bu alet, amiga bile çok tehlikeliydi. bir de bu olsaydi antisosyal olurdum mazallah.

çok tehlikeli çok...
563 entry daha
hesabın var mı? giriş yap