şükela:  tümü | bugün soru sor
 • proje ismi scorpio olan yeni xbox'ın ismi. 7 kasım'da çıkacak konsolun, amerika fiyatı 500 usd fiyatı olacak, türkiye'de ise kur yükselmemiş olursa 2200-2300 tl civarı satılacağını öngörebiliriz.

  dün yapılan konferanstan sonra standart xbox one'ın 900p ya da 1080p olarak oynattığı oyunları 4k çözünürlükte oynatmaktan başka hiçbir artısı olacağını düşünmüyorum. kesinlikle yeni nesil bir konsol değil, aynen ps4 pro gibi bu da ara bir konsol. micro'nun sözde yeni konsol tanıttığı bir konferansta forza 7 hariç hiçbir elle tutulur exclusive oyun tanıtmamış olması da ayrı bir ayıp. ben bu tavırlarından artık bu işi "lütfen" yaptıklarını anlıyorum.

  sonuç olarak, oyun oynamaya elverişli güçlü bir pc'si olanların ve ps4 pro'su olanların almasına gerek yok. yine de güçlü bir pc toplamaktan daha ekonomik olacağı için bu konsol alınabilir. ama türkiye özelinde, hem ikinci el oyun alış-satışı, hem de birlikte oynayacak adam bulma olanağı açısından ps platformu çok çok önde...

  not: ben hepsinin aktif kullanıcısıyım, taraf tutmam.
 • oyunları bekliyoruz phil... 10 dakika geçti bir kez oyun demediler.

  edit: adamlar araba tanıtıyor amına koyayım... puhahahah...

  edit 2: hah bana bunlarla gelin olm... 22 tane exclusive oyun göstereceklermiş, gösterin hocu.

  edit 3: lan 'console launch exclusive' nedir ya? resmen kelime oyunuyla çakallık yapıyorlar.

  edit: 4: beklediğim gibi gayet hayal kırıklığı yaratan bir konsol tanıtımı izliyoruz. 1 tane yeni oyun görmedik xbox'a özel olan. gördüğümüz her şey ya zaten daha önce gösterilmişti ya da xbox'a özel değil. playstation'dan xbox'a geçmek için hiçbir sebep sunamadı microsoft bana! hala bir bloodborne, nioh, uncharted, god of war, horizon zero dawn gibi bir şey göremedim.
 • feel true power diyerek ps4 pro nun upscale 4k muhabbetine gönderme yapmıştır. native 4k yız biz aga demiştir.

  hassiktir metro mu lan o?
 • oha oha half-life 3 world premiere yaptı adamlar, hem de console exclusive. bu yaştan sonra bana konsol aldıracaklar.

  ulan gabe, alacağın olsun. pc master race öksüz kaldı, microsoft artık nasıl bir para ödediyse.
 • forza serilerini daha zevkli hale getirecek olan alet.
 • e3'de tanıtılan yeni xbox oyun konsolu. eski adıyla project scorpio. fiyatı ne kadar olacak bekleyip görelim.

  xbox one x – e3 2017
 • konsolunda boku çıktı. tabuta çakılan ilk çivi olmasa bari.

  şimdi "valla ilk xboxtan bir farkı olmayacak, merak etmeyin vs vs" diyecekler ama, bir zaman sonra one x'i olanlarla ilk xbox'ı olanlar arasındaki ayrım iyice belirginleşecek. insanlar durumu kanıksayınca verecekler exclusive'in de esxclusive'ini.

  aynı boku inceden sony'e yiyor ama, ilk nesil ps4 ile pro arasındaki donanımsal fark, xbox one ile xbox one x arasındaki fark kadar devasa olmadığı için eli pekte rahat değil.

  "amk işlemcisi ram'i ayrı dert, ekran kartı ayrı. driver desen ayrı bela. gideyim konsol alayım keyfime bakayım" zamanı geçiyor. bir nesil konsolla idare etme zamanı geçiyor. artık aynı nesili iki kere satacaklar. almazsan sen bilirsin diyecekler.
 • daha çıkmadan ölmüş konsol. duyurusundan bu yana bir saate yakın süre geçti, tek düzgün exclusive yok ortada. bu ne amk?

  edit: 500 dolar olacağı açıklandı.
 • tarih itibari ile 4k 60fps vaat eden ve sıvı soğutma kullanan dünyanın en güçlü konsolu. (499$)