şükela:  tümü | bugün
  • genelde kürtçe şarkı söyleyen kürt yorumcu, müzisyen.

söylediği bazı şarkılardan ve kendisinden siyasi nedenlerle hoşlanmasam da sesi güzeldir.
  • biraz kilo verse çok daha guzellesebilecek sanatçı
  • şemle şarkısıyla tekrar tekrar kendini dinleten sesi güzel sanatçı. akustik performansı sahne performansından her zaman daha güzeldir.
  • en sevdiğim kadın sanatçılardan biridir.özellikle çıplak sesini dinlemenizi tavsiye ederim.
    buyrun efendim dinleyin

edit:bahsettiğim sanatçı xece'dir.yani xece herdem'le bir alakası yoktur.tamamen benim bok yiyip başlık karıştırmamla alakalıdır:)
  • güzel sesli kürt şarkıcı.

dağlarında kar ben olsaydım adlı şarkısını askerdeyken mutfakta patataes soyarken maruz kaldım. uzun süre sözlerine dikkat etmedim. askeriye mutfağı cansever, müslüm gürses, ferdi tayfur vb. dinlenen ve sürekli duman altı olan bir yer. bu sebeple kulaklarımı kapatıyordum. bir gün ulan bu ne diyor diye dikkat ettim. "gule yaradır, gule katliam, dağlardaki büyük isyan" diyormuş meğer. düşünün doğuda bir jandarma karakolunun mutfağında çalan şarkıda geçiyor bu sözler. işte o an içimizdeki irlandalıları fark ettim. yazıcı olduğum için komutanlarla aram iyiydi. laf arasında bu durumdan bahsettim. ve ertesi gün mutfakta müzik yasaklandı.

kusura bakmayın mehmetçik beyler. aleyna tilki'ye bile razıydım ama bokunu çıkarmıştınız.
  • baktığım zaman güzel bulmadığım ama canlı söylediği videoları izlerken hayvan gibi çekici bulduğum hoj sesli jın.

şemle adlı şarkı/türküyü söylerkenki halinin iti köpeği olabilirim.
  • yeni nesilden olup da sanatci diyebilecegimiz nadide yorumculardan birisi kendisi, cok daha iyi yerlere gelecegine suphe yok ama su anda magazin boyutu olmadigindan sozlukte adinin alti kalabalik degil.
    kendisi, gelmez oldunu oyle icli soyler ki bir kucuk bitirebilirsiniz.
    tanimi da yapalim bari: dumanli bir sese sahip yeni nesil muzisyen. takipcisiyiz.