şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir e-coin. bence alınabilir.
 • nem(xem) toplam arzı 2.147.483.647
  2 milyardan fazla yani.0.90 dolardan işlem görmekte şu sıralar.
 • binance'a gelecekmiş. aslında hack olayı yüzünden gelmesi gecikmiş.
 • hiç bir borsadan transferi yapılamıyor. çalışır gözüken walletlar bile çalışmıyor
 • hack olayından sonra sıkıntılı günler geçiriyor. bazı borsalarda cüzdanlar aktif değil v.s. ama ilk devlet destekli kripto para (venezüela - petro) nem altyapısıyla çıkıyor. bu biraz nem'in toparlanmasını sağlayabilir.
 • nem (xem), 2015 yılında piyasaya sürülen bir blockchain platformu ve kripto para birimidir. nem, diğer kripto para birimlerinin ezici çoğunluğundan farklı olarak kendi orijinal kaynak koduna sahiptir.

  bu kripto para birimi, blockchain topluluğuna yeni özellikler ve teknolojiler getirdi. örneğin, proof of work ya da proof of stake yerine benzersiz poı (proof of ımportance) algoritması kullanılarak çalışır. poı algoritması, sonraki bloğu hesaplayacak olan kullanıcıyı belirlemeye yardımcı olur. yeni algoritma, yalnızca kullanıcının cüzdanında saklanan paranın miktarını değil aynı zamanda tüm gelen ve giden işlemleri de dikkate alarak blok hesaplama şansının adil dağılımını garanti eder. bu, para birimi geliştirme ve dağıtımına en fazla katkıda bulunan kullanıcıları ödüllendirmeyi mümkün kılar.

  blok üretmenin ortalama süresi bir dakikadır. nem kullanıcıları için farklı mesajlaşma türleri vardır: şifreli, şifrelenmemiş ve hex.

  cüzdanların kullanımı çok kolaydır ve nem yazılımı yüklemek yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. yazılımın windows, mac os ve linux işletim sistemlerinde çalışan versiyonları bulunmaktadır.

  nem, yüksek ücretler ödemeden, küresel olarak, anında para transferi yapmanıza izin verir. tüm cüzdanlar çok güvenlidir ve yetkisiz erişim olasılığını dışlar.

  mevcut bir projenin çatalı değildir ve başlangıçta, son kullanıcının ihtiyaçlarını düşünerek, mevcut blockchain’in artılarını ve eksilerini analiz ederek inşa edilmiştir.

  nem, emniyet için özel önem veren iki katmanlı bir mimariye sahiptir. bu iki katman (sunucu ve istemci) nıs (altyapı sunucusu nms) ve kk (topluluk nms istemcisi) tarafından oluşturulmuştur. ncc’ler, tüm blockchain’i indirmeden işlemler yapmak ve kaydetmek için nıs’e güvenli bir şekilde bağlanır ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

  nem teknolojisi, test driven development (tdd) metodolojisi altında geliştirildi. bu metodoloji, verimsizlikleri ve gereksiz kodları önlemek için, önceden tanımlanmış gereklilikleri karşılamak üzere odaklamakta ve kodların her birinin bu gerekliliklerden veya testlerden herhangi birini karşılamak üzere oluşturulmasını sağlamaktadır.

  önem kanıtı (poı) ile fikir birliğine ulaşmanın bu yeni yolu sayesinde, düğümlerin büyük bir enerji tüketen pahalı makineler olmasına gerek yok, özellikle de bir bölüm portföyden bağımsız olarak çalışabileceğinden. çünkü daha önce yorumlanan apı’leri kullanarak, herhangi bir uygulama, erişim blokları zincirini indirmek zorunda kalmadan nem’i güvenli bir şekilde blockchain edebilir.

  nem’in diğer bir gücü, ortalama blok zamanı 1 dakikadır. bu zaman, bitcoin’e kıyasla 10 kat daha düşüktür, bu nedenle nem daha az sayıda işlemi daha kısa sürede çalıştırabilir ve doğrulayabilir.

  son olarak, nem son kullanıcı odaklı ve üçüncü parti yazılımlarda çalıştırma kabiliyetine sahiptir; bu nedenle bir mobil istemci (wallet light) veya sunucu üzerinden kurulumu ve kullanımı kolay bir bellek boyutu vardır. nem’in hem ıos hem de android’de mobil bir cüzdanı mevcuttur.

  kaynak
 • (bkz: nemcoin)
 • binance'a listelenme haberi geldikten sonra bittrex'de yaklaşık %25'lik bir artışı oldu. dün twitter'da kripto takip edenler sıkça boğa gifleri görmüştür ama bu hareket bile aslında çok şey anlatıyor. xem kasım 2017'de binance'a listelenseydi muhtemelen en kötü %150 falan artardı. piyasadaki hacim ve güven kaybını siz değerlendirin. ama bir yandan da bu tarz olumsuzluklar güzel günlerin de habercisidir, onu da unutmamak lazım.

  son not: binance kullananlar, lütfen ilk fiyatlandırma yapıldığında saldırmayın. 10x-20x kitliyorlar sonra aylarca bekliyorsunuz. aman diyeyim.