şükela:  tümü | bugün
  • sergio momo tarafından üretilen italyan lux parfum ureticisi,parfumleri pahalı olmalarıyla tanınıyor genel olarak.ürün gamı 4 sıfırlı fiyatlardan satılıyor(turkiyede).
  • muhteşem kokulara sahip olan niş parfüm markası.

denediklerim içerisinde favorim naxos. tütün ve bal üzerine kurulu, kalıcılığı ve yayılımı çok yüksek tatlı bir parfüm. notalarda belirtilmemesine rağmen ben içinde biraz hindistan cevizi kokusu da alıyorum. genel beğenisi yüksek bir koku bu arada. fiyatı diğer xerjofflardan düşük ama genel olarak bakıldığında yüksek. thierry mugler pure havane parfümü ile baya yakın kokuyorlar. bütçeye pahalı gelirse daha az rafine, düşük kalitede olan pure havane güzel bir alternatif olabilir. aslında üretim yılına bakarsak naxos pahalı bir alternatifi oluyor. ayrıca koku maskulene yakın bir unisex.

bir diğer güzellik ise more than words. ud, gül ve meyve birlikteliği. biraz ağır ve ud notası yüzünden ülkemizde çok beğenileceğini düşünmüyorum. biraz kirli ve burun yorucu olabiliyor ud. ağır kokulardan çekinmiyorsanız kesinlikle deneyin derim. tam bir unisex koku. gül belirtilmiyor notalarında ama bariz var ve o kadar güzel işlenmiş ki parfümde güle mesafeli olan ben bile zevkle kullanırım. *

bahsedilmeden geçilmeyecek bir diğer parfümleri ise alexandria ıı. genel beğenisi en yüksek olan parfümlerinden birisi. içerisinde ud işlenmiş ve insana ud notasını sevdirecek seviyede lezzetli kullanılmış, lavanta, amber ile desteklendirilmiş. sanırım markanın en pahalı ürünlerinden. maskulen yönü de ağır.

son olarak da lira'dan bahsedeyim. gurme parfüm sevenler için çok iyi bir aday. vanilya kokusunun başrol oynadığı bir parfüm. tam anlamıyla limonlu cheescake kokuyor diyebiliriz. baya feminen bir parfüm. performansı da çok başarılı. tatlı severlerin bir kere de olsa denemesi gereken bir parfüm.

1888, 40 knots, mefisto da markanın diğer başarıyı yakalamış adayları.

hemen hemen hepsinin performansı şahane, ömür boyu kokacak gibiler. tabii fiyatları da diğer parfümlerden çok daha yüksek. beymen ve home of scents mağazalarında bulabilirsiniz.
  • pahalı olsun da herkes almasın mantığıyla satışa sunuluyor sanırım. çok da ahım şahım kokulara sahip değil.

(bkz: çamur atar giderim)
  • alexandria ıı kokusuna ba-yıl-dım. bugün sapık gibi kendimi koklayarak dolaştım bu kokudan dolayı. ud ve amber kokuları çok net hissediliyor, ağırlıklı olan ud. tam bir ağır bir yemek ve ağır bir gece kokusu. yani ciddi bir toplantınız varsa ideal.
    bence feminen tarafı ağır basıyor fakat bir erkeğin teninde nasıl durur bilemem.

keşke ilişkimiz tester'dan ileri geçebilseydi. fakat en küçük boyu 2600 turkish liras civarı. :(

benim kokulara neden bu kadar takıntılı olmam. allahım bu koku çok güzel ya :(
  • (bkz: xerjoff don)
  • o ne biçim isim lan öyle jerk off gibi?