• adını, istemeyerek de olsa bir tek abdurrahim albayrak reyis doğru olarak telaffuz edecektir.

- piz pu zerdan şaçiri'yi alırçen galasssaray'ın çeleçeğini pilanladik.
  • sezon başı podolski'yi almayan galatasaray'ın riera hatasından sonra nihayet akıllandığını gösteren futbolcu. bir de bakıyorum da bok atanlar var, gülüyorum. fenerbahçe karabükspor'dan 9 milyon euro'ya 25 yaşındaki emenike'yi alınca çok iyi transfer, galatasaray basel'den 12 milyon euro'ya 21 yaşındaki shaqiri'yi almaya uğraşınca yanlış transfer hamlesi. olmayan beyninizi sikeydim bi.
  • alınması halinde galatasarayın son yılların en isabetli transferlerinden birini yapacağına inandığım futbolcudur. ayrıca transfer için sonradan ortama dahil olup ortalığı karıştıran f.c. porto kulubüne diyecek tek sözüm var.

(bkz: sis atma o.ç.)
  • twitter'da hüseyin özkök, shaqiri için u21 avrupa şampiyonasında bir ingiliz kulübü için tutulmuş resmi scout raporu paylaşmış. ne kadar doğrudur onu bilemem ama oyuncu ile ilgili olan kısmı dışında, ingilizlerin nasıl oyuncu takip ettiklerini görünce tekrar bizim takımlarımıza acıdım, acaba bizlerde oyuncuları böyle bilimsel izleyen kulüpler var mıdır diye.

"kisa boyuna ragmen cok kuvvetli bir yapisina ve orantili vucut bolumu dagilimina sahip. ancak, bacak kütlesinde gerekli kuvvet az gözüküyor zira, oyunun son bolumlerinde, 65+,bariz kuvvet dusuklugu var. surati ve ilk hizlanmasi cok iyi ancak 10. depardan sonra hızı gözle gorulur bir bicimde dusuyor. dusuk agirlik merkezi nedeniyle, istemedigi zaman kolay düşmüyor ve vucut vucuda baskidan etkilenmiyor. bununla beraber, gereksiz kalabalik icine girdigi durumlarda kendisini yere birakmayi huy olarak edinmis gibi. sahanin üçüncü bölgesinde çok rahat kullanılabilecek bir oyuncu. ancak,yaygin kaninin aksine golge dripling yapildiginda basarisiz ve isabetli orta yuzdesi cok dusuk (%23). bu nedenle kanat yerine forvet arkasi, pozisyonunda oynaması daha uygun olur. oyun icinde devamliligi cok az. topsuz oyunda cok etkisiz. kaptırılan topu takip ve savunma pozisyonuna geçiş neredeyse hic yok. rakip cezasahasi etrafinda takımın top kaybi sonrasi pozisyon almasi da, saşilacak sekilde sifira yakin. rakip ceza sahasi onunde hizli dripling sonrasinda cikmaz sokaga girdigi hallerde son pas isabeti son derece yetersiz. son vuruslarda hizli karar alamadigindan gol yuzdesini yukseltecek vurus seklini uygulayamiyor. ayrica, kale onunde toptan uzaklasarak pozisyon almıyor, sadece topa dogru hamle yapiyor. karar kalitesi, rakip ceza sahasina yaklastikca dusuyor. bencillik cok one cikan bir ozellik olarak gozlemlendi. sut/pas/calim tercihlerini buyuk oranda yanlis yapiyor. gereksiz sekilde rakip kalabaliğına girerken, uygun pozisyondaki takim arkadaslari yerine secimlerini kendinden yana kullaniyor. takim oyununa etkisi potansiyelinin gerisinde ve arkadaslarini oyunun icine çekmesi yetersiz duzeyde. sonuç: son derece yetenekli olmasina ragmen bazi olumsuz ozellikleri bu yeteneklerinin önüne geçiyor"
  • transfer dedikodusunu veren adam tolgahan sayışman. bir tek bana mı garip geldi. ne alaka amk.
  • aykut kocaman'la yeniden doğabilecek topçu...

farkında bile olmadığı defansif özelliklerini keşfeder, müthiş bir önlibero olur ve defansın her noktasına yetişir.

not:fb'liyim.
  • xherdan shaqiri: "uzun zamandan beri turnuva oynamadı türkiye. genç bir jenerasyon. zamana ihtiyaçları var, tabii ki hata yapacaklardır. sonraki turnuvalarda daha iyi olacaklar."

siz gidin isviçre'nin ulusal marşını yuhalayın. isviçre futbolcuları da size adamlık dersi versin.

t: 20 haziran 2021 isviçre türkiye maçı sonrası çok tatlı açıklamalar yapmış karakterli futbolcu.
  • kendisi ile ilgili yorumları okuyunca gülümseten oyuncu.

abi tamam bu oyuncu hakkında "iyi oyuncu" havası var. zaten biraz fm oynayan hatta pes'de ilerlemeli oynayan biri bile bilir bu adamın adını. fakat bu adam hakkında nasıl bu kadar analiz yapıyorsunuz cidden hayret ediyorum.

hadi şampiyonlar ligi'ndeki maçlarının hepsini 90 dakika izledin, eyvallah. lan isviçre ligi'ni de mi izledin? isviçre ligi'ndeki bütün basel maçlarını mı izledin, ne yaptın? çok eminim ki burada yorum yapan insanların yüzde 90'ı shaqiri'yi bir maç bile 90 dakika izlememiştir. hatta burada da değil kamuoyunda çoğu kimse bu adamı 90 dakika izlememiştir.

ama maşallah herkes bir şeyler söyleyip duruyor shaqiri ile ilgili, yorum yapıyor. helal olsun valla.
  • kontratının pdf'i torrentlere düşmüş deniliyor.
hesabın var mı? giriş yap