• bükme testinde iphone 6 plus'ın yamulması:
    https://www.youtube.com/watch?v=znk652h6yqm
    xiaomi mi6'nın hissetmemesi:
    https://www.youtube.com/watch?v=wepsqiz3tpi
    bükme testine göre telefon alınmaz.
  • deli dehşet akıllı telefonlar yapan çin firması
  • bir miktar param var patronlarıyla görüşüp hisselerini almayı düşünüyorum bu adamlar ilerde şarj gerektirmeyen telefon yaparsa şaşırmam
  • kullandigim samsung artik acilmaz hale gelince, aslinda mi5 ya da mi6 almayi planlarken o zamanki ekonomik durumumdan dolayi redmi 3 modelini tl karsiligi 750 tl gibi bir ucrete aldim. yurt disinda yasiyorum, buradaki fiyatlara cok fazla gergi yuku binmiyor.

1-2 ay kullanir degistiririm diye aldim, 8 ay oldu. bundan sonra baska marka almam, ha amiral gemisi de almam.

calistigim ortam itibari ile dusme cizilme riski yuksek. ekrani kirilirsa da cok icerlemiyorum, ki kirik ekranini aliexpresten 20 usd ye siparis ettim.

govdesi metalik, parmak okuma var, 64 gb depolama alani fazla bile sirf 3 gb ram secenegi 64 gb depolama ile birlikte geliyor diye aldim.

hizi cok iyi, kamera icin ozel beklentim yok. o ani cekiyor iste. tek begenmedim yani, tum programlar masaustunde, tamam klasore atiyorum falan ama ...
  • çok hızlı ve acayip güzel bir telefon. tr fiyatı ile bu telefonu 2.200 tl'ye aldım.
  • özellikle mi5s serisini hız+kamera olarak fiyatına oranla mükemmel olarak önerebilecegim bir marka kendisi. bir de aliexpress den akıllı kapak patlatinca tadından yenmiyor:-) marka takıntınız varsa da bu teli alabilirsiniz 1 ,2 yıla kalmaz çok moda olur bu tel
  • ef-1 adında elektrikli bisiklet üretmişler, efsane olmuş.
    ukrayna da 17.000 grivna dan satılıyor, tax free ile 500 dolara gelebilecek bisiklet olmuştur.
  • ucuz fiyata gerçekten kaliteli ürünler üreten çin menşeeli bir şirket. en çok dikkatimi çeken telefonu mi6 modeli oldu. özellikleri ise şöyle:

ekran: 5.15 inç ıps lcd 1080×1920 428 ppi

işlemci: snapdragon 835 (4×2.45 ghz kryo ve 4×1.9 ghz kryo)

gpu: adreno 540

ram: 6 gb

depolama: 64 veya 128 gb

kamera: çift 12 mp arka kamera (f/1.8 + f/2.6), oıs, lazer otofokus + 8 mp ön kamera

işletim sistemi: android os, v7.1.1

batarya: 3350 mah

ve tüm bunları 2000 tl civarında bir fiyata elde edebiliyorsunuz. 6 gb ram şimdilik fazla gibi dursada ileriye dönük bir yatırım. 3350 mah batarya bir günü yoğun işlem altında bile çıkarmanızı sağlayacak bir değer.

yani bir telefona ayıracağınız bütçe az ise kesinlikle en uygun cihaz bir xiaomi modelidir. gerçi şahsen param olsa da xiaomi alırdım iphone x e 7000 lira vermek hiç akıl kârı değil.
  • önümüzdeki 10-15 yılda elektronik pazarında hayvan gibi büyüyecek olan çinli firmaların başında gelir. sadece xiaomi değil, bir çok çinli elektronik firması kalite açığını kapattı, uygun fiyatla pazara dahil oluyor. zamanla imaj ön yargısını da kırıp attıktan sonra pazar lideri konumuna gelmemeleri için hiçbir neden yok.

sonuçta designed in california assembled in china diyen firma pazar lideri.
  • kalem, saat, çanta, bisiklet, mikro usb konnektörü, hava filtresi gibi birbirinden tamamen alakasız onca ürünü piyasaya sürerek misyonlarının ne olduğunu merak ettiren çin menşeili bir başka firma.

hayır, ar-ge falan olamaz.
hesabın var mı? giriş yap