şükela:  tümü | bugün
  • piyasada orjinalinden daha fazla sahtesi olan çin menşeyli bir firma olan xiaomi ürünü power bank.çin malı bir ürünün neden kopya edildiği anlaşılmaz.lakin orjinali bulunursa tadından yenmez.10400mah pile sahiptir ve standart bir telefonu 3-5 kere şarj edebilirsiniz.tabletleri 1-2 kere şarj edebiliyor.asıl güzelliği orjinal sitesinde 13.99 dolar gibi fiyatlara satılıyor olması(ydı).türkiye sitesinde 99tl den satışta.

http://www.mi.com/sg/mipowerbank/

http://miturkey.net/
  • çin'de 14 dolara satılırken türkiye'deki kam emici vampirler tarafından 160 liraya satılan muhteşem ürün.

düzenleme: solanumtuberosum uyardı sağ olsun, ilk çıktığında verdiğim fiyatlar geçerliydi fakat şu anda fiyatı 80 liraya düşmüş durumda.
    düzenleme 2: winston insani'nın yeni uyarısıyla 69 liraya düştüğünü gördüğüm ürün.
  • tam hepsiburada'dan 120tl'ye almaya niyetlendim, sonra orjinal sitesine baktım 99tl'ye satıyorlar. sonra gittigidiyor'a baktım 60-70'lere düşüyor. noluyoruz derken dealextreme'de 22 dolara satıldığını gördüm. hem kargo bedava, üstelik yorumlarda da alanlar ürünün orjinal olduğunu iddia etmekte.

denemeye değer deyip veriyorum siparişi..

edit: 10 eylül'de 22 dolar'dan iki adet siparişi verdim, 11 eylül'de ödeme onaylandı. 22 eylül'de ürün kargolandı. 1 kasım'da lityum batarya taşıyan kargoların havayolu güvenliğini değişen prosedür gereği artık rahatlıkla geçemediği için alternatif bir yolla yeniden göndereceklerini belirttikleri bir mail aldım. bugün, yani 24 kasım'da da ürün elime geçti. önce çin posta servisiyken, sonra hollanda posta servisi olmuş, baya bi dünyayı dolaşıp bir şekilde elime geçmiş.

ürünün orjinalliğine gelince, eksi was here sağolsun, önerdiği şu video sayesinde kontrol ettim. 10 maddenin 10'unu da geçti ve ürün kesinlikle %100 orjinal.

çok aceleniz yoksa türkiye fiyatının yarısından da azına dealextreme'den orijinalini alabilirsiniz.
  • ne olduğunu ve çalışma prensibini anlayamadığım cihaz. 10400mah demek şarjın en az 3-4 gün gitmesi demek, 2.5 defa şarj etmenin falan ne demek olduğunu ise hiç anlamadım. ekstra 10400mah 160 lirayı hakeder benim gözümde çünkü.

edit : pisadam'a teşekkürler.
  • hepsiburada.com'dan 99,90 tl'ye gazlanmayın, 69 tl'ye satılıyor.
  • orjinali ile fake'i arasındaki farkı anlamamızı sağlayan video

tıkla
  • tarafımdan yapılmış olan 16000 ile karşılaştırma videosu tıkla
  • 15 aralık'ta aliexpress'ten 20 dolara sipariş ettiğim power bank. tam bir ay sonra, yani 15 ocak'ta elime ulaştı. kutu üzerindeki doğrulama kodunu xiaomi'nin web sitesinden kontrol ettim, orijinal gösterdi. zaten ürünün feedback'lerinde orijinal olduğuna dair pek çok yorum var.

ürünün yanında bir ucu usb, diğer ucu micro usb olan 10-15 santimlik bir kablo geliyor. ürün üzerinde bir usb, bir de micro usb portu var. power bank'i şarj etmek için kablonun micro usb ucunu takıyorsunuz, usb ucunu ise ya pc'ye ya da iphone şarj fişine (ya da adı her neyse) takıyorsunuz. hem iphone hem de samsung telefonları bu kablo ile şarj etmek mümkün. yani aynı kablo ile hem power bank'in kendisini hem de telefonu şarj edebiliyorsunuz.

web sitesinde iphone 5s'i 4,5 kere tam şarj ettiği yazıyor ancak telefonumu 4 kere tam şarj etmeme rağmen power bank'in hala yarısı dolu. şu anda da telefonumu 5. kez şarj ediyor. kaç tam şarj yaptığını öğrenince bu entry'yi editleyeceğim.

son olarak, power bank'i kış geceleri arabanızda bırakmayın :) alet aşırı soğuyor ve telefonu şarj etmiyor. ama korkacak bir şey yok, kaloriferi açtıktan 5-10 dakika sonra şarj etmeye başladı.

ekleme: cihaz, telefonumu beş kez tam ve bir kez de %20 şarj etti. yuvarlak hesap iphone 5'i beş kez tam şarj edebilirsiniz diyelim. oldukça başarılı. tavsiye ediyorum.
  • samsung galaxy s4 telefonumu iki buçuk kere şarj edebilen, dealextreme'den oldukça uygun fiyata satın alabileceğiniz, türkiye'de fiyatının 3 katı fiyatına online satış yapan kişiler tarafından satılan, fakat dealextreme'de gümüş rengi 51 renklisini 58 tl ye alabileceğiniz oldukça başarılı bulduğum ürün. ücretsiz kargo seçeneği ile üstelik. tek eksi yönü yurt dışı siparişlerinde 20 iş gününü kadar buluyor gelmesi(benim siparişim yıl başı tatili nedeni ile 1 ayda geldi). satın alacakların bu yolu seçmeleri yine de en mantıklısı gibi duruyor. almayı düşünenler hiç düşünmeden alsın derim; diğer markaların power banklarına göre fiyatı oldukça uygun ve performansı da gayet başarılı. yalnız çok çabuk çiziliyor bir de şeker silikon kılıflarından almayı ihmal etmeyin.

şurdan dealextreme'deki ürüne ulaşabilirsiniz. boşuna kazık yemeyin dimi ama canlarım. dealextreme' in güvenliği konusunda şüpheye düşebilirsiniz sonuçta çinli bir firma, yıllardır alışveriş yaparım bir kere eksik ürün yolladıklarını görmedim. ha bir keresinde fazla ürün gelmişti o ayrı.
  • bunun 5000'lik modelini almayı düşündüğüm ama kullananların yorumlarını merak ettiğim cihazdır.

not: 10400'lük olanın ağırlığı nasıl bu arada? çok farkediyor mu taşırken? cepte taşınır mı işe gidip gelirken?