şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: xiaomi amazfit pace) olarak piyasaya sürülen ingilizce versiyonu ile ilgili şu adresten bilgi alınabilir.

  özellikleri kısaca şöyle;

  display size: 1.34'' / 320x300 px
  type: always-on transflective color lcd touch screen
  weight: 54.5 g
  processor: 1.2 ghz core
  storage: 4gb total
  ram: 512 mb
  connection: bluetooth 4.0 / ble + wifi
  battery life: 5 days regular use / 11 days basic use
  water resistance: ıp67, resistant to water and dust
  heart rate sensor: optical (ppg)
  gps + glonass

  kiev'de henüz zincir tekno marketlere gelmediği için dün internetten 175 dolara satın aldım. asıl isteğim (bkz: jawbone up3) almaktı ama piyasada hiç bir yerde siyahını veya indigosunu bulamadığım için smartwatch'lara bakmaya başladım.

  cinsiyet ayrımı olmaksızın tek boyutta üretilen ekran bence hanımların kolunda biraz büyük durabilir. kasa biraz kalın. ancak kasa ve ekran büyüklüğü kıyaslandığında bence oldukca güzel bir dizayna sahip. özellikle spor kıyafetlerle sürekli olarak kullanılabilecek şık bir saat.

  kolunuzu saate bakacak şekilde kaldırdığınızda ekran ışığı yanıyor. renkler biraz soluk. güneşli havada da ekranı okumakta bir sıkıntı yaşamadım. ekran teması telefon uygulaması üzerinden değiştirilebiliyor. ama bunlar zaten standart akıllı saat özellikleri.

  (bkz: amazfit app) indirdikten sonra telefonunuzla eşleştirmeniz gerekiyor ki başlangıçta sorun yaşayıp internette araştırdığımda bir çok kişinin bu sorunu yaşadığını gördüm. sorun telefon dilini türkçeden ingilizceye çevirip eşleştirmeyi yeni baştan yaptıktan sonra çözüldü.

  1.5 günlük aktif kullanımda şarj yüzde 80'den 52'ye düşmüş durumda. ilerleyen dönemde şarj süresi ile ilgili daha net yorum yapacağım.

  internet sitesinde kalp ritmi ve gps açıkken koşu modunda 35 saat, telefon bağlı normal kullanımda 5 gün ve sadece saat modunda 11 gün kullanım ömrü olduğu belirtilmiş. smartwatch ve sportwatch özellikelerini bir arada sunan bir ürün için bence etkileyici bir performans. 200 mah batarya için ilginç veriler.

  kalp ritmini anlık veya sürekli olarak alabiliyorsunuz, sürekli isterseniz şarjın çabuk biter diye uyarıyor. anlık ölçüm yaptıktan sonra analiz etmesini isterseniz normal bir anda mı, yoksa antrenman sonrasında mı ölçüm yaptığınızı; hasta, yorgun veya dinlenmiş olduğunuzu; moralinizin nasıl olduğunu belirtirseniz, duruma göre kalp ritminizin düşük, normal veya yüksek olduğunu size söylüyor.

  telefon uygulamasından notification almak istediğiniz uygulamaları seçebiliyorsunuz, push notificatons oldukça başarılı çalışıyor.

  uyku takibi ile ilgili, hiç bir ayar yapmadan saat kolunuzdayken yattığınızda saat kaçta uykuya daldığınızı; ne kadar süre derin, ne kadar süre hafif uykuda olduğunuzu; aradaki uyanıp uyanmaları dikkate almayıp tam olarak saat kaçta uyandığınızı kaydediyor. saatler ilk gece için tutarlı. rem uykusu belirtmiyor.

  kilo, yaş ve cinsiyet bilgilerimi almasına rağmen kaç kalori yaktığımı hesaplamıyor. hesaplıyorsa da bana söylemiyor.

  telefonunuza gelen mesajları, mailleri görebiliyorsunuz fakat cevaplamak istediğinizde alet kendini ana menüden tekrar başlatıyor. saatin sol tarafında bir mikrofon mevcut, ilerleyen dönemde gelecek güncellemelerle bu özelliğin kullanılabileceğini umuyorum.

  çin'de yaşıyorsanız alipay kullanarak ödemelerinizi yapabilirsiniz.

  4 gb dahili hafızanın büyü kısmı yazılıma ayrılmış olsa da geri kalan kısma yükleyeceğiniz müziği bluetooth kulaklığınız ile saatiniz üzerinden dinleyebilirsiniz. bunun için telefonunuzun yanınızda olmasına gerek yok.

  bulunduğunuz şehirdeki hava sıcaklığını takip edip sizi bilgilendiriyor.

  uzun süre hareketsiz kaldığınızda 'kalk bi gez dolaş' diye sizi uyarıyor.

  turuncu kordonla aldıktan sonra (bkz: www.aliexpress.com) üzerinden bir kahverengi deri, bir gri metal ve bir siyah metal kordon sipariş ettim. fiyatları oldukça uygun. ama gelmesi bir ayı geçecek gibi görünüyor.

  sonuç olarak tavsiye ettiğim akıllı spor saatidir. şıklıkta moto 360 ile kıyaslayabilirim ve şekil olarak eksik bir yanı olmadığını düşünüyorum. özellik ve pil ömrü olarak ise çok daha önde.
 • fiyat performansını iyi bulduğum ve almayı düşündüğüm saat. spor amaçlı teli evde bırakıp kullanmayı düşünüyorum. kullanıcıları varsa merak ettiğim ürün iphone'lar ile uyum konusunda nasıl, strava senkronizasyonu yapabiliyor mu, yabancı forumlarda sıklıkla şikayet okudum ve son olarak bluetooth kulaklıkla müzik dinleme performansı nasıl, bilen kutumu yeşillendirsin.
 • iki hafta yurt dışı sitelerini araştırdıktan sonra aliexpressten aldığım ve elime bir ayda geçen alet. satıcının geciktirmesi olmasa 2 hafta da gelirdi gerçi. gümrüğe takılmaması sevindiriciydi ekstra masraf yapmamış oldum. kırmızı kordonlusunu seçtim ancak rengin ismini mercan olarak söylemek daha doğru olur. kırmızıdan daha çok turuncuya kaçıyor. telefona uygulamasını indirip telefonun dilini ingilizceye çevirdim. kablosuz kulaklık da almıştım. evde ki ne kadar kablosuz ve bluetooth varsa eşleştirdim. hiç sıkıntı olmadı. gps ve spor uygulaması deneyimini bisiklet antrenmanı ile denedim hemen. gps sorunsuz çalıştı. antrenman sırasında 6 farklı bilgiyi aynı ekranda görüp takip etmek çok iyi. buna anlık nabız değeri de dahil. antrenman bittiğinde sonucu kaydedip aynı anda da telefonda ki uygulamaya gönderiyor. uygulamada strava ile eşleştirmişseniz birkaç saniye içinde kendiliğinden stravaya da yüklüyor. sizin ayrıca bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. bisiklet haricinde koşuda da kullanacağım. yalnız yüzme antrenmanı yapılamıyor. suya dayanıklı ancak spor amaçlı kullanamazsınız. kulaklık ile müzik dinleme konusuna gelirsek. 2 gb depolama imkanı var. müzik yükleyeceğimizi düşünürsek gayet yeterli bir alan. bluetooth kulaklık ile eşleştirme de sorun yaşamadım. kulaklıktan da sesi ve ileri geri kontrol komutlarını verebiliyorsunuz. burada tek kötü nokta ise kulaklıktan gelen ses çok yetersiz kalıyor. açıkcası yüksek sesle müzik dinleyen biri olarak hayal kırıklığı yaşadım. aynı kulaklığı telefonda da denedim ses gayet canavar geliyordu. başka kulaklık ile denemedim ama olay bence saat ile alakalı. aldığım kulaklık ise qcy 19 du. genel olarak memnun kaldım. yaptığım antrenmanlara katkısı muazzam olacak.

  edit: koşuda da denedim. nabız haricinde diğer tüm bilgiler tutarlı. elim aşırı terlediğinden herhalde doğru ölçüm yapamıyor. nabız ikiyüzlü sayılara çıkıyor.
  edit2: nabız olayı da tutarlı. sadece spor yaparken saatin kordonunu iyice sıkın. gevşek durmasın kolda.
 • şu haliyle miband 2 nin saat versiyonundan öteye geçemiyor. miband 2 nin küçük ekranında tek tek görebildiğimiz verileri aynı anda göstermesinden başka efektif bir yönünü göremedim.

  tabiki dahili gps bir artı ama tercih etmek için yeterli değil.

  ne zaman ki mikrofon ve apollo eklenip saat üzerinden konuşma gerçekleştiren versiyonu çıkar, o zaman almak farz olur.
  muhtemelen 2018 4.çeyrekte 2 versiyonu tanıtılır ve bunlarla gelir..
 • bip, pace ve stratos olarak 3 çeşit akıllı saati mevcuttur.
  uzun kullanım detayları ve karşılaştırmaları mevcut videoda bulunuyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=cejgqet1gxi
 • bu serinin en iyi ürünü bip'tir
  (bkz: https://us.amazfit.com/shop/bip?variant=336750)
 • bozulunca gearbest tarafından tamir garantisi uygulanmayan size yüzde 60 geri ödeme teklif edilen saattir.

  aldım 9 ay sonra bozuldu. bozulma sebebi de yoğun kullanimmis.
 • parasının hakkını vermeyen akıllı saat. amazon.com.tr açılış gününde fırsatlarda görüp aldım. çok fazla kullanıcısı olmadığından herhalde geribildirim okuma şansım da olmadı. biraz daha fazla verip fitbit almadığıma pişmanım.

  *telefonunuza gelen bildirimleri okuyabiliyorsunuz ancak türkçe karakter desteklemediği için çok düzgün olmuyor.
  *görüntü kalitesi adına bir beklentiniz olmasın.
  *nabız ölçer ve adım sayar performansı başarılı değil.
  *her gün kullanımda şarjı bir hafta gidiyor.

  edit: notify fitness uygulaması ile türkçe karakter sorunun çözülebildiğini öğrendim. mesajlarıyla destek olan suserlara teşekkür ederim.
 • gearbridge uygulaması üzerinden android bir telefonla türkçe karakter sorunu çözülebiliyor amazfit bipte, bilginize