şükela:  tümü | bugün
 • türkiye sınırlarında xiaomi'nin daha ucuza telefon satabilecek olmasına rağmen bunu gerçekleştirmek istememesi durumunu anlatmak için kullanılan argo ifade.

  bu girdiyi yazmadan hemen önce mediamarkt.de internet sitesine baktım: samsung s10 128 gb 799€ kdv dahil, mi 9 128 gb 495€ kdv dahil. mediamarkt.com.tr internet sitesine baktığımda: samsung s10 128 gb 5999? kdv dahil, mi 9 64 gb (128 gb yok) 5999? kdv dahil. almanya'da 304€ ucuz olan telefon türkiye'de aynı fiyat. takdir xiaomi ucuz diyenlerin.
 • eğer söylenilen fiyatlar doğruysa o xiaomi'nin değil mediamarkt'ın kazıklaması. nitekim 64gb modeli 4.575tl ye internette bulunabilmektedir. ha güvenilir site değil vs. dersen teknosa da 128gb lık modeli 5399tl
 • telefona uygulanan vergileri, döviz kurunu da eklediğimizde kazıklayan xiaomi değil sanki ?

  https://home.kpmg/…-kadar-vergi-odediniz.print.html

  https://www.haberturk.com/…r-oldu-2449909-teknoloji
 • xiaomi’nin türkiye içerisinde kendisine ait mağazası olmamasından dolayı kazıklamayı yapan biri varsa ya mağazadır ya da distribütör.

  şimdi evofone firmasının istanbul’da açtığı mağazayı gösterecek arkadaşlar için şu linki ekleyelim ki görsünler “mi store resmi mağazası” olmadığını bu mağazanın ve hatta xiaomi tarafından onaylanmadığını. bu ürünlerin yine xiaomi tarafından verilen resmi desteği de yok türkiye’de sadece anlaşmalı yetkili servisler aracılığıyla servis verilmekte yani bir problem yaşarsanız o servisle ya da firmayla çözmek zorundasınız işinizi xiaomi işe karışmaz.

  demem o ki türkiye’de herhangi bir resmi varlığı bulunmayan bir firmanın sizi kazıklaması mümkün değildir, lincin adresi yanlıştır efenim.
 • xiaomi’nin vadistanbul’daki mağazasında da aynı fiyatlar çekiliyorsa o zaman doğru olarak nitelendirilebilecek iddiadır.