şükela:  tümü | bugün
 • xiaominin xiaomi m365 i biraz daha güçlendirip, daha büyük boy bir pil ve daha büyük bir kasa ile upgrade ettiği halidir. benim tercih etme nedenim kilolu olmamdan ötürü kasa ve pildeki değişikliklerin şişmana daha uygun olacağını düşünmem.

  üzerinde hız göstergesi vardır. 3 farklı hız modunda çalışır. 130 kilo olan bendenizi bile gent sokaklarında adeta uçurmuştur.
 • hayvan gibi şeyyapmışlar. bugün bulutların üstünde uçtum resmen. hay yapandan allah razı olsun. çok deli bir alet çok.
  aha bu da benim incelemem
  https://youtu.be/ui2xeqgxpui
 • sonunda sahip olduğum mükemmel gezi aracım.

  normal m365 ile alakası yok temin edebilenler mutlaka pro modelini alsın. türkiye' ye gelmeyecekmiş pro modelleri ama sağda solda getirenler bilmiyorum denk gelirseniz alın binin. önceki m365 yokuş ve eğim çıkmıyordu. bu m365 pro modeli s modunda yokuşlarda banamısın demiyor.
 • güzel bi alet ama tekeri patladi mesela, duruyor bir köşede. ışin yoksa uğraş dur.

  bir de bunu sürerken mahallenin çocukları hep kafalarını kaldırıp bakıyor, çok utanıyorum. zaten +18 onlar süremez ama yine de mahallede topu olup kimseye oynatmayan bebeler gibi hissediyorum. maske falan takicam bu gidisle.

  edit: lastik değiştirmek cok zormus. bir günümü aldi amk. benzin döküp yakicam scooteri tekrar patlatsa lastik. aman diyim almayin para verip bu yavsak aleti
 • daha geçen hafta vadi istanbul mağazasında bir süre daha türkiye’ye gelmeyeceği söylense de bu hafta memlekette satılmaya başlandığını öğrendiğim alet.
  m365 modelini almayı düşünüyordum ama üzerine biraz daha koyup yokuşlarda minimum sorun yaşatan pro modelini almak daha mantıklı.
  edit: mi storeların sadece birinde bu ürün var. distribütör farkından mı bilemedim.
 • dün ankamall mi storedan aldığım süper alet ev dışında sürmeye vaktim olmadı ama evde sürmeyi denememle kafayı avizeye çakmam bir oldu aşırı hızlı alet şakaya gelmez :d
 • efsane gözüken alet. az ucuz olsa alıcam ama neyse ki pahalı. her gün kullanabilecek olsam kesin alırdım.

  trde online satışı yok. mi store fiyatını bilenler yeşilleyebilirse sevinirim.
 • satın almak istediğim ama hiç bir yerde bulamadığım alet. menzili ve günü, bir önceki pro olmayan versiyonundan daha iyi.

  m store'ları aradım ama stok bitmiş. onlineda da satışını bir türlü bulamadım. bulan olursa yeşillendirebilir mi?

  edit: az önce m store aramalarıma devam ederken bir mağaza; türkiye'de yasak var. 40km'lik hız sınırının üzerinde olduğu için bir daha gelmeyebilir dedi. umarım doğru değildir.

  edit2: dogru degilmis.
 • çok severek aldığım, severek kullandığım, "iyi ki de standart değil pro versiyonu edinmişim" dediğim götürgeç. çok zorlu yokuşlarda dahi 10 km/s hızlara düşüp, onu da bir iki ittirme sayesinde hiç üzerinden inmeden hallediyor. "custom" yazılım kullandığım için menzil konusu biraz karışık. çok fazla güç alıyorum ama menzilden feragat ediyorum. hız olarak 32 km/s hızlara düzlükte rahatça çıkıyor, ancak tehlikeli olduğunu belirtmekte fayda var. özellikle yüksek hızda, amortisör sistemi "yok" olan bu alet üzerinde yoldaki her bozukluğu tüm kıvrımlarınızda hissediyorsunuz. bu yüzden dimdik durmaktansa bacakları dizden biraz kırarak durabilirseniz, bacak kaslarınız süspansiyon görevi görecektir.

  custom yazılımın detayına girecek olursak;

  - 26 km/s olan hız sınırını 32 km/s olarak ayarladım.
  - gaz tepkimesi limitini 2 km/s olarak ayarladım, varsayılanda 5 km/s olarak ayarlıdır. (gaza basınca giden bir alet değildir, elektrik motorunun ve sizin sağlığınız için ilk hareketi sizin vermeniz gerekir, hareket verildikten sonra gaz çalışacaktır)
  - akım ayarlarında minimum denecek değişiklikler yaptım.

  bataryanın genel ömründen ve menzilden biraz feragat ederek çok çok keyifli bir alet oldu.

  neler daha iyi olabilirdi;

  - şarj süresi kesinlikle çok uzun, evet az bir pil şarj etmiyoruz ve asla 0%-100% gibi tam şarja bırakıp 8 saat beklemiyoruz ama yine de günümüz teknolojisi ile sanki daha hızlı olabilirdi.
  - bu maliyet ile demiyorum tabii ama amortisör olabilirdi zira bu halde biraz yıpratıcı.
  - harici batarya seçeneği sunulabilirdi, sırt çantasında taşıyıp değiştirmek sureti ile kullanılabilen veya doğrudan eklenti şeklinde çalışan.
  - hakiki yazılımdaki limitler bence aşırı koruyucu (over-protective), şu an kullandığım ayarları kesinlikle tavsiye etmiyorum ama varsayılanlar da haddinden fazla limitli.
  - türkiye için aksesuar desteği kesinlikle yok, daha iyi/kötü kıyası yapamıyorum, yok!
 • hanımla iş çıkış saatlerimiz uymuyordu. iki arabayla ayrı ayrı gitmek de fuzuli. toplu taşıma desen insanlık dışı. aksıran, tınsıran, kokan, kavgalar dövüşler... ne yapayım diye düşünürken benim audi a3'ü satıp bir tane bundan aldım dün. sabahları bagaja koyuyorum. akşamları da hatunu bekleme derdi olmadan sahilden basıp gidiyorum.

  iş ev arası 15 km. tek şarjla 3 gün gidişi rahat çıkarıyor. 45-50 km menzili var. takıyorum kulaklığı solumda deniz eve akıyorum sahilden püfür püfür. kafamı skim bugüne kadar nerdeydi aklım bilmiyorum. tek sorun uzaylı görmüş gibi bakan insanlar. onlara da alıştıktan sonra benden keyiflisi yok.