şükela:  tümü | bugün
  • hayranı olduğum modeli yenileyip, akıllı telefon savaşları sahnesine bir çıkartma daha yapmış olan çin firmasının sempatik lakaplı minik dev 25 nisan 2017 itibariyle karşımızda.
    xiaomi kullanan bilir ki, başka bir telefon zorla kullandıramazlar. yakın bir samimiyet ile söylüyorum, elimde ki mi max ı iphone 7 plus a değişmem. belki abartıyorum, belki fanatiklik diyeceksiniz ancak, bu telefonda fabrikadan gelen özellikleri olsun, ekran ve bataryası ile öne çıkışı olsun mi max zaten kullananı kendine aşık ediyor.
    lakin konumuz mi max değil, mi max 2.
    4850 lik batarya olmuş 5300 mah, 18 sekiz saat video izlemek nedir, bi hayal etsene!
    kamera olmuş sony imx386
    6.44 inçlik ekran aynı fakat iç çerçeveleri küçültüldü, işte böyle bir şey
    siz siz olun adamların geliştirdiğini ucuz ekran kaplamaları ile tekrardan eski haline dönüştürmeyiniz, benden bir tavsiyem..
    işlemcisi snapdragon 625, bakın bu önemli bir nokta, isteseler 626 ve üst seri işlemci yerleştirirlerdi mi max 2 ye lakin, adamlar kullanıcısını biliyor ve tanıyorlar.
    işte bu büyük firma olabilme yetisi, müşterisini anlayabilme yetisidir.
    neden mi, snapdragon 625 ile 5300 mah batarya ile ömürlere ömür, saatlere saat katıyor, biraz işlemciyi hızlandırırsanız, 4850 mah tan 5300 mah geçecek olan eski mi max kullanıcısı hiç bir şey hissetmezdi.
    meali kısacası, hızlı işlemci ile büyük batarya orantısı, eski mi max batarya ve işlemci sentezinden çıkan sonuçlar benzerlik taşırdı.
    çok da doğru hareket, bu şekilde eski mi max müşterisini kaybetmemiş, telefonun fiyatının yüksetlmeden yeni kullanıcılarada göz kırpıyor.
    hali hazırda mi max kullanıcılarının büyük bir kısmının çok oyun sevdalısı kişiler olmadığı geri dönüşümlerini iyi algılamış bu firmaya tebriklerimi sunuyorum. düşünmüş taşınmış bizim müşterilerimize büyük ekran, bitmeyen batarya ömrü hissi , hatasız işletim sistemi ve birde güzel fotoğraf çeksinler, eyw diyip çin piyasasına 247 $ girmişler.
    çinli mühendisler ki şöyle söylemişler, zaten oyun canavarları paraya kıyar 800$ telefon alılar, bizi aklı selim, orta sermayeli halkımıza oynıyalım verelim 250$ dolardan, sürümden kazanlım düşüncesi ile türklerin ticaret zekasına yakınlıklarını görmüyorum değil hani.
    hatta bu xiaomi firması şunu da düşünmediyse ne olayım diyorum açıklıyorum; aq çift sim kartlı telefon yaptık hafıza küçük diye, tek sim kart + sd kart kullanıyor, zaten sd karta yaz çıkar performansı hafifde olsa etkiliyor, ee bazı programlar sd kartla muhattap dahi olmak istemiyor, birde üstüne kullanıcılarımıza ikinci başka telefon kullandırtırıyoruz, ayıp bize değil mi yun chin? diye aralarında sohbet geçtikten sonra,
    ve en düşük versiyonda kapıyıda 64 gb tan açmalarıda başka güzellik. 128gb ile arada ki fark neredeyse sd kart fiyatı, yani diyor ki sd kart alma gel beni al filan.
    ya işlemci filan hafiften seriyorum gibi üstte yazdım da, bu minik dev mi max ta çift işlemci kullanıyordu, bu modelinde ki performansı da altında kalmayacaktır!
    mi max vs mi max 2 kıyaslaması için buyrun
    mi max 2 incelemesi türkçe
    mi max 2 youtube trailer
  • üstteki entriye düzeltme gerekli. mi max çift işlemci kullanmıyor. biri normal biri prime modeli. varsayılan modelde 6 çekirdekli snapdragon 650 kullanılıyor, prime modelinde 8 çekirdekli 652. çift işlemci olayı yanlış anlaşılma.
  • az önce elime alıp incelediğim dev. her hali ile kusursuz. muhteşem bir kamera ve harika bir batarya. bir akıllı telefondan daha fazla ne beklenir ki?

4gb ram 128gb dahili hafıza fazla bile. telefonda render mı alacağız amk.

çok yakında bir kutu açılış videosu ve inceleme videosu çekmeyi düşünüyoruz arkadaşlarla beraber.
  • şu anda kullandığım çift hatlı general mobile gm5 plus ile 1. sim karttan telefon ile konuşurken 2.sim kart(data hattı) ile bağlandığımda 2.sim karttaki mobil internet kesiliyor. 1. hattaki konuşma bitince 2.hattaki internet bağlantısı tekrar aktif oluyor. xiaomi mi max 2 cep telefonunda her 2 hattında aynı anda aktif olarak kullanılabildiğini duydum ama teyid edemedim. bu telefonu alıp 2 sim kart ile kullanan ekşidaşlar varsa bu özelliği teyid edebilirler mi?
  • ilk cep telefonu çıktığından beri her marka telefonu kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki şahane bir telefon.
    eski telefon deneyimlerimden kalma alışkanlıkla şarj yüzde 30'un altına indiğinde hemen telefonu şarja takma içgüdüsü oluşuyordu fakat bir gün denedim %30 şarjla 24 saat net telefonu dolu dolu kullanabiliyorsun.
    batarya performansı şaka gibi neredeyse 3 gün gidiyor.
    çektiği fotoğraflar güzel, lens iyi, telefonun işlemci hızı gayet güzel, ekran büyük, parlaklık ve çözünürlük güzel, renkler canlı, en kötü modelinde 64gb hafıza var.
    fiyatı da samsung'un ya da iphone'un üçte biri.
    denemeden, başka telefon performansı üzerinden yorum katılmaması gereken, ciddi anlamda tatmin edici bir telefon.