şükela:  tümü | bugün
  • xiaomi'nin 2020 eylül ayında duyurması beklenen telefonu. snapdragon 865 işlemci ve 8gb ram standart.
  • şubat'ta piyasaya çıkacağı açıklanmıştır.
  • 66w hızlı şarj ile geleceği söyleniyor. diğer özellikleri saymaya gerek bile yok. çıktığında dünya üzerindeki en iyi telefon olacağı garanti.
    mi 6 telefonumdan buna geçmeyi düşünüyorum kısmetse.
  • mi 8 pro hakkındaki şikayetleri bir okuyun isterseniz şikayetvar.com sitesinde. wi-fi bağlantısı kopan telefon mu olur?oluyor işte.
  • hayvan gibi bir kamera set-up ile geliyormuş
    yine 108mp , oıs destekli ana kamera 48mp oıs’ ultra geniş açı + 12mp telefoto lens + 8mp derinlik kamerası
    dxomark testinde 125 puan aldığı rivayet ediliyor

ayrıca xiaomi’nin en büyük eksiği olan sterio hoparlör bu sefer geliyor gibi. snapdragon 865’in ilk kullanıldığı telefon olacak ve global 5g uyumlu . 8k 30 fps video çekebilir ve muhtemelen 108 mp çekimlerde mi note 10 gibi bekletmeyecektir

pil 4500 miliamper olacağı ve 66 w hızlı şarj ile gelecekmiş ön tarafta amoled panel kullanılacak ve samsung’larda başlayan en son k30’da da kullandıkları ekrana gömük ön kamera ile gelecek muhtemelen.

fiyat etiketi belirsiz ama tahminimce paralel ithalat 4000-4500 , xiaomi türkiye garantili 6500-7000 arası açılış yapar bir kaç aya düşer gibi geliyor.

üstteki arkadaş mi 8 pro’nun wifi probleminden bahsetmişti de iphone 6 plusların bükülmesi, samsung note 7’lerin pillerinin alev almasına bakılırsa bir modelin kronik sorunlarını markanın bütün modellerine genellemek saçma olur.

he benim için xiaomi bir apple , samsung seviyesinde değil , huawei kadar bile güvenmiyorum ama fiyat performans telefonları ve türkiye’de mağazalaşması ile iphone 11 plus’ın yarısından ucuza mi 10 pro alabilirsem %100 alırım

23 şubatta barcelona da tanıtılacakmış
    resmî afiş görüntüleri linktedir
    link
  • lddr5 ram ile birlikte çıkacak telefon. lddr4'e göre yüzde yirmi hızlı ve aynı oranda enerji tasarruflu olduğu söyleniyor.
  • dört tarafı kavisli, 4'lü arka kamera kurulumununa sahip,65w hızlı şarj destekli,alt kasa ve üst kasada olmak üzere 2 adet hoparlörü bulunan(bkz: stereo)yeni mi modelinin pro versiyonu.corono virüsü nedeniyle lansmanının internet üzerinden yapılacağı söyleniyor.
  • duyurulmuş, oldukça güzel özelliklere sahip görünen cihaz. kamera olsun, işlemci olsun, ekran olsun, her bir şeyi 2020 ayarında olmuş.
    ana özellikleri:
    işlemci sd865
    ana arka kamera 108mp
    8gb ram/256gb hafıza (en az)
    90hz ekran, 180hz dokunma algılaması
    700 dolar başlangıç fiyatı

boyutu biraz büyük geldiği için mi note 10'dan geçmeyi düşünüyordum ama ondan bile daha büyük olunca vaz geçmiş durumdayım şahsen. her şey iyi güzel de artık çok büyüdü bu akıllı telefonlar.
  • hands on videoları düşmüş. ama hakikatten hands on, adam sadece elinde tutuyor *bastım eksiyi.

https://www.youtube.com/…ugp66l4o&feature=emb_title
  • ozelliklerine bakarsak daha cok ayfoncu gotu yakacak olan -amiral gemisi sikici- cihaz, haziran temmuz gibi fiyatlari normale doner,

not: alinacaklar listesinde ilk siraya eklendi,