şükela:  tümü | bugün
  • özellikleri sızdırılan xiaomi'nin son harikası.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-6948.php

2 temmuz 2015 elektronik ürünlere ek vergi gelmesi'nden sonra yurt dışından getirilmesi gereken cihaz.
  • olsa da yesek dediğim ballı lokma tatlısıdır.
  • birazdan mwc 2016'da tanıtılması beklenen telefon. ilgilenenleri aşağıdaki linke bekleriz:

https://www.youtube.com/watch?v=_5xsfambldc

resmi tanıtım gerçekleşip özellikler açıklanınca buraya edit gelecek.

---bura---
    bir alt entry'de teknik özellikleri olduğu için buraya da getirmeye gerek olmadığına karar verdim. onun yerine yorum yapacağım.

benim için bomba ufs 2.0 kullanıyor olması olmuştur. load screenleri okuyamayız gibi geliyor. 3d seramik kullanılan 128gb hafızalı modelini bulabilirsem alacağım.

kamerada ois olması süper iken ve güneş ışığında ekranın tonlarını piksel piksel değerlendirip ayarlaması fikri de hoşuma gitti. mesela güneşe çıkınca tüm ekran değil de sadece karanlık pikseller kendini aydınlatacakmış.

antutu puanı olarak galaxy s7 ile kafa kafaya bir sonuca imza atıyor. fiyatına göre bu da harika.

tasarım olarak hoşuma gitmeyen yanları vardı ama ceo'yu dinleyince tasarımı da içime sindi
    ---/bura---
  • 4 eksenli ois teknolojisi ile bu alanda tüm rakiplerinden daha iyi bir iş çıkaran akıllı telefon:
    https://www.youtube.com/watch?v=bg1msmczrae
  • arka tasarımı tam bir samsung galaxy çakması olan telefon. olmamış xioami.
  • alettir. teknik özellikleri, arayüzü, şıklığı ile android dünyasının yüz akıdır. bir tek kamera ile bir samsung s7, lg g5'i yakalayamıyor orası ayrı. kullanmayın artık şu leş sony kameralarını olm.
    snapdragon 820 bildiğin uçuyor testlerde, ona güvenerek aldım. inşallah sd810 gibi bir facia daha yaşanmaz..
    neyse siparişi geçtim 15 güne elimde olur +/-'lerini birebir yazıp entariyi editlerim..

edit: sipariş şimdilik iptal, çin'de bile karaborsa bu telefon, lansman fiyatından 100/200$ fazlaya satıyor çakallar. biraz bekleyip mi store'dan gerçek fiyatına alacağım. 1.500 tl'ye 64 gb'lığını alacak kadar enayi değilim. (xiaomi fiyatı 2.299 rmb yani 1.000 tl)

edit 2: evet 64 gb yerine 32 gb'lığına o parayı verecek kadar enayiymişim. bir arkadaşta canlı kanlı görüp inceleyince apar topar aldım 1.500 gaymeye bir satıcıdan (pasaport kayıtlı)
    çin'e giden bir arkadaşa sipariş vermiştim xiaomi shop bulamamış sağolsun, başka yerlerde bulmuş ama onlarda 200 dolara yakın kar koyup satıyorlarmış. kısaca karaborsadan düşmesini bekleyene kadar ömrüm geçer.

edit 3: telefon kuş kadar hafif, tutuş pozisyonu harika, tek elle kullanımı rahat ve ergonomik. 5.15" çok ideal bir ölçü.
    hızdan bahsetmeye gerek yok snapdragon 820'den bahsediyoruz sonuçta. ayrıca fhd panel kullanarak çok iyi bir seçim yapmışlar. pil kullanımı bu sayede muadil telefon arasında en iyisi (5/6 saat ekran süresi, örnek olarak söyleyeyim htc 10 maksimum 4 saat ekran süresi veriyor). video/fotoğraf kalitesi güzel -ama bir s7, g5 değil tabi-
    parmakizi okuyucusu çok iyi çalışıyor (ki artık yeni nesil telefonların hemen hepsinde iyi çalışıyor). ayrıca home tuşuna basmak yerine dokunarakta çalışması çok güzel bir olay.

miui 8 harika olmuş, o stok android ve varyasyonları iğrençlik ve basitliğinden eser yok. bildiğin ios kalitesinde akıyor, arabirim muhteşem ve profesyonel.
  • leyla ile mecnun repliği gibi alet markası.
  • bu ürünü çevresinden, eşi dostundan bir şekilde ulaşabilicek ve bana da yardımcı olabilecek güzel insanlar varmıdır? yurtdışından gelicek ve sana bir güzellik yapıyım öğrenci kardeşim diyecek vs.

yesillendirmeleri bekliyorum.iyi forumlar.
  • bu telefonun arka tasarımı samsung çakması asla değildir. "samsung note 5", "xiaomi mi note pro" modelinin çakmasıdır asıl . adamlar mi5'te kendi tasarımını devam ettirmiş sadece. xiaomi mi note ile samsung note 5 in lansman tarihleri arasında 5-6 ay gibi bir süre vardır.
  • hasretle beklenendir.
    ağustos ayı itibariyle ithalatçılar tarafından türkiye'ye getirileceği söylenmekte.