şükela:  tümü | bugün
  • çift kamerasıyla iphone 7 plus a selam çakan çin işi.
  • 1100tl'ye bir arkadasima çin'den getirttigim telefon. 64gb'lik versiyon alabildi. ilk aşamada benim en cok hosuma giden ozelligi arkadaki parmak izi okuyan sensor. cok ergonomik. cift kamera çok bir ise yariyor mu anlamadım.

donanima zaten diyecek bir sey yok. yazilim da bir ios degil tabi. simdilik stable eu rom'u cikmadigi icin gapps i kendim yukledim ve ingilizce kullanıyorum. biraz rom vs olaylarina asina olmak gerek. ıphone ya da samsung gibi kutudan çıktığı gibi kullanilacak bir telefon degil. bir sure çince uyari görmeye hazir olun.

kutudan sert bir kilif cikti ama kulaklik yoktu. fiyat/performans olarak süper ama bir yerini bozarsam tamir ettirmede sıkıntı çıkaracaktır. yaşayıp göreceğiz.
  • stable global rom'u çıktı. türkçe de var. çin rom'unda kalanlar buradan buyursun.
  • kasım sonunda elime 3 adet geçecektir, ilgilenenler yeşillendirebilirler.
  • orta seviye alınabilecek en iyi telefon. ithalatçı firmalar garanti veriyor ama gerek yok. bu cihazı aldığınız zaman sağlam kılıf ve kırılmaz cam alıp dikkat etmek yeterlidir.

donanım malzemelerini de türkiye'de bulmak biraz sıkıntı, o yüzden dikkatli kullanmak gerek. çin'den alış veriş siteleri aracılığı ile ekran ve diğer donanım bileşenlerini getirten var. yada kendiniz sipariş verirsiniz.

alıpta pişman olan daha duymadım. çok stabil bir cihaz ve uzun zaman kullanma imkanı var. hem yazılımsal olarak hemde donanımsal olarak işinizi çok rahat görür.

benim gibi yazılım vesaire ile uğraşıyorsanız da bu cihaz için bir çok custom rom vesaire çıkıyor.

fiyat olarakta gayet iyi ve bütçeyi zorlamaz.
    bizim milletimiz ön yargılardan kurtulupta bu cihazlardan almaya başlarsa, türkiye'de baya satış yapar. samsung örneğin piyasanın %50 si kendisine ait. ama hem arayüz olarak hemde yazılım güncelleme politikası olarak, şimdilerde de fiyat olarak yanlış adımlarına devam ediyor.

diğer markalarda belli zaten lg ısınma, ana kart yanması vesaire bıktırdı artık. htc fiyatları çok yüksek, apple'da aynısı ayrıca apple kısıtlamaları ve artık jailbreak vesaire çıkmaması iyice bezdirdi. huawei iyi cihaz ama donanım olarak çok çabuk yıpranıyor.

zaten işi bilenler ve araştırma yapanların çoğu benim gibi xiaomi firmasına yöneliyor.
    şu an iphone 5s kullanıyorum ios 8.4 jailbreak'li 16 gb ama artık hafıza yetmiyor ve kasmalar, donmalar başladı. 6 ay daha ancak gider.

xiaomi mi 5 s plus 64 gb fiyatı o zamana kadar düşerse alacağım. veya daha üst bir xiaomi modelinden alabilirim.
  • xiaomi mi 5s plus satın alarak bende bu kervana katıldım arkadaşlar. gerçekten çok şık telefon, herkese tavsiye ederim.

nfc kullanmak için ayarlar;

https://i.hizliresim.com/wqm0gp.png