• orta seviye alınabilecek en iyi telefon. ithalatçı firmalar garanti veriyor ama gerek yok. bu cihazı aldığınız zaman sağlam kılıf ve kırılmaz cam alıp dikkat etmek yeterlidir.

donanım malzemelerini de türkiye'de bulmak biraz sıkıntı, o yüzden dikkatli kullanmak gerek. çin'den alış veriş siteleri aracılığı ile ekran ve diğer donanım bileşenlerini getirten var. yada kendiniz sipariş verirsiniz.

alıpta pişman olan daha duymadım. çok stabil bir cihaz ve uzun zaman kullanma imkanı var. hem yazılımsal olarak hemde donanımsal olarak işinizi çok rahat görür.

benim gibi yazılım vesaire ile uğraşıyorsanız da bu cihaz için bir çok custom rom vesaire çıkıyor.

fiyat olarakta gayet iyi ve bütçeyi zorlamaz.
    bizim milletimiz ön yargılardan kurtulupta bu cihazlardan almaya başlarsa, türkiye'de baya satış yapar. samsung örneğin piyasanın %50 si kendisine ait. ama hem arayüz olarak hemde yazılım güncelleme politikası olarak, şimdilerde de fiyat olarak yanlış adımlarına devam ediyor.

diğer markalarda belli zaten lg ısınma, ana kart yanması vesaire bıktırdı artık. htc fiyatları çok yüksek, apple'da aynısı ayrıca apple kısıtlamaları ve artık jailbreak vesaire çıkmaması iyice bezdirdi. huawei iyi cihaz ama donanım olarak çok çabuk yıpranıyor.

zaten işi bilenler ve araştırma yapanların çoğu benim gibi xiaomi firmasına yöneliyor.
    şu an iphone 5s kullanıyorum ios 8.4 jailbreak'li 16 gb ama artık hafıza yetmiyor ve kasmalar, donmalar başladı. 6 ay daha ancak gider.

xiaomi mi 5 s plus 64 gb fiyatı o zamana kadar düşerse alacağım. veya daha üst bir xiaomi modelinden alabilirim.
  • arkadaşım aldı ve hevesli biri olarak iki gündür ben kullanıyorum. maalesef çin işi birkaç yazılım ve donanım sorunu nedeniyle iade süreci başlatıyoruz.

telefonu aldık açtık kurulumu yaptık maalesef dual ön kamera(lar) sadece siyah beyaz modda çalışıyordu. selfi kamerası ise normal. yazılımsaldır (android 6.0, miui 8.30 lu bi şey), güncelleme varsa onunla çözülür dedik, kontrol et indir deyince xiaomi'nin miui arayüz güncellemesi geldi , kurduk ve kamera sorunu çözüldü. yine internette de milletin kan ağladığı başka problemler vardı, misal google spell checker kapatılamıyor (telefonun hangi uygulamasında yazarsan yaz altını kırmızı çiziyor )vs. gibi, sineye çektik devam ettik ve ikinci gün android 7.0 ve miui 9.1.1.0 güncellemesi geldi, google spell check sorunu da gitti. her şey güzel, telefonu arkadaşa vermek üzere resetledim (kişisel bilgiler kurulumlar silinsin amaçlı formatlama) ve telefon yeniden açıldığında kamera yine siyah beyazdı. eh artık yeter deyip iade kararı aldık.

onun dışında telefon güzel, süper akıcı, hoparlörü ekranı parmak izi okuyucusu kesinlikle orta seviye bir telefonun çok üzerinde, fiyatı orta seviye kendisi gayet flagship bir telefon, 4 gb ram, işlemcisi snapdragon 821 daha ne olsun, kampanya takip edip 1400 tl ye alırsınız. ama işte bu tip reliability sorunları çıkınca insanın tavsiye edebilmesi imkansız.
  • stable global rom'u çıktı. türkçe de var. çin rom'unda kalanlar buradan buyursun.
  • yaklaşık bir aydır kullandığım, pil ve işlemci performansı çok iyi olan akıllı telefon. kamera performansı vasat fakat fiyatı ve hızı göz önüne alındığında harika bir akıllı telefon. alın kullanın tavsiye edilir.
  • bu telefonu aldım. şekil şukela muhteşem akıcılık on numara.
    neyse baktık şarj az. şarja koyalım dedik. derken acaba zil sesi nasıl derken
    aradım numarasını. telefon aranıyor ama ses yok. neeey dedik.
    youtube dan bile ses gelmiyor. bir de firmware yükleyelim dedik
    aynı halt. hemen paketine koyduğumuz gibi iade sürecini başlattık.

bir üretici nasıl olur da hoparlör çıkışı gibi temel donanımını bir cihazını kontrol etmeden testlerden geçirmeden piyasaya sunar.

xiaomi gözümdeki imajını yerle bir etti.
  • 1100tl'ye bir arkadasima çin'den getirttigim telefon. 64gb'lik versiyon alabildi. ilk aşamada benim en cok hosuma giden ozelligi arkadaki parmak izi okuyan sensor. cok ergonomik. cift kamera çok bir ise yariyor mu anlamadım.

donanima zaten diyecek bir sey yok. yazilim da bir ios degil tabi. simdilik stable eu rom'u cikmadigi icin gapps i kendim yukledim ve ingilizce kullanıyorum. biraz rom vs olaylarina asina olmak gerek. ıphone ya da samsung gibi kutudan çıktığı gibi kullanilacak bir telefon degil. bir sure çince uyari görmeye hazir olun.

kutudan sert bir kilif cikti ama kulaklik yoktu. fiyat/performans olarak süper ama bir yerini bozarsam tamir ettirmede sıkıntı çıkaracaktır. yaşayıp göreceğiz.
  • çift kamerasıyla iphone 7 plus a selam çakan çin işi.
  • yaklaşık iki haftadır kullandığım cihazdır. fiyat performans anlamında piyasada daha iyisi olduğunu sanmıyorum. 4gb ram ve snapdragon 815 ile son derece hızlı ve akıcı, çift arka sony kamera ve çift flaşı ortalamanın üstünde bir fotoğraf performansı sağlıyor. 3800 mah pilini bir günde bitirebilmek hakikaten marifet. zira gece yatmadan önce yüzde 40'ın altında şarja taktığım olmadı. kasa ekran oranı da satın almamda önemli rol oynayan özelliklerinden biriydi. size 5,7" ekranı gayet makul bir boyutta sunuyor. sevmediğim tarafı ise samsung'dan da aşina olduğum silinemeyen default uygulamalar. ayrıca arttırılabilir hafıza olmaması da bir dezavantajıdır.
  • şarj konusu çözülmüştür. 3800 lük bataryasıyla efsane bir batarya performansı sergiliyor...
hesabın var mı? giriş yap