şükela:  tümü | bugün
  • apple'ın mobil pazardaki tahtını sallayacak olan efsane serinin ilk adımıdır.
  • fiyatı 3800 lira filan değildir ithalatçılar milleti kazıklama derdinde xiaomi üzerinden, 3 gün önce hepsiburada kendi üzerinden 3100(64gb) ve 3200'e (128gb) sattı, şuan zaten global rom olmaması gibi sıkıntılar var stoklar çoğalınca en fazla 3200 den 64'lüğü satılır hemen gaza gelip almayın şimdiden.
  • xiaomi tercih eden kullanıcıların çoğu f/p değeri için tercih ediyor. apple ürünlerine gelen son zamla birlikte tercih edenler daha da çok tercih edenler olacaktır ama ben daha piyasaya tam yerleşememiş bir markanın telefonuna bu parayı vermezdim. verenlere hayırlı olsun.
  • piyasaya tam yerleşmesi için ne olması lazım bilmiyorum ama sadece ingilizce olan forumunda(çince olanı sen düşün) kayıtlı aktif 10 milyon 700 bin kullanıcı var sadece dün 34 bin adet post atmış bu kişiler;

http://en.miui.com/forum.php

mi gümbür gümbür geliyor, çoğu telefonunda aynı arayüz ve işletim sistemi olması kullanıcılarla olan bağı iletişimi samsungdan farklı kılıyor.

bu arada mi8 fiyatı 3200 civarıdır gerisi şişirme, atlamanın luzumu yok. hani şu 6.500 liralık iphone x'den kamera olsun donanım olsun 3 gömlek üst telefon olan mi 8'den bahsediyoruz. 5.000 bile olsa daha iyisini 1500 tl ucuza alıyorsunuz.

çoğu insan düşük model samsung deneyimi ile androide küfür edip 3 katı verip ayfona geçince ohh be diyor. sıkıntı burada.

her türlü dxomark mobile, antutu benchmark sitelerine bakabilirsiniz. bu telefonla yarışacak tek cihaz p20 pro'dur o da leica farkı ile.
  • alt yapı eksiklerini kapatır, daha da agresif satış politikalarına girişirseler, iphone'u nokia'ya çevirebilirler.

not: kendim hiçbir koşul altında hiçbir telefona o paraları vermeyi doğru bulmuyorum.
  • teknoloji ve teknoloji kültürü ile zerrece alakası olmayan apaçi & çomar karması clickbait mecralarının reklamını yapma kaygısı güden bir takım sözlük davarlarının fırsatçı ithalatçıların çakallıklarını xiaomi'ye malederek lanse ettikleri zırvalıktır.
  • “piyasaya tam yerleşmemiş bir markanın telefonu”...

cidden komiksiniz yahû! hayatı boyunca miui kullanmamış, ömrü touchwiz zımbırtısıyla geçmiş insanların yorum yapması çok ironik geliyor bana.

türkiye'de yeni yeni adının duyuluyor olması, o markayı veya telefonu “piyasaya yerleşmemiş” yapmaz. 3 yıldır xiaomi kullanıyorum, bedelini 2 kez çıkardı kullandığım cihaz. android sevmeyen biri olarak miui bende çok ayrı bir etki yarattı. android cephesinde tek kullanacağım telefondur xiaomi.

gerek stabilitesi, gerek arayüzü, gerek mi store'u, gerek malzeme kalitesi, gerekse fiyatı... şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. ki benim aldığım zamanda kimse bilmiyordu, garanti olmadan aldım, hiçbir masraf çıkarmadı. bir sonraki telefonum sanırım mi8 se olacak.
  • gokten para ve is duserse alacagim telefon.

not: lg pismaliktir.
  • huawei ile birlikte piyasadaki en iyi telefon markasıdır. apple fanboyları taksitle 15 bin tl verip iphone x alabilir.
  • tipi yan sanayi iphone x olan telefon. yazarların arzusu masaya koyduğunda çentik sayesinde iphone sanılması falan herhalde ahaha