• mi 8 se ile başlayan se serisinin ikinci cihazı. önceki modelden pek bir farkı yok. ancak xiaomi bu modeli yine sadece çin'de satışa sunacak gibime geliyor.
  • cin'de 64gb 300$ ve 128gb 345$'dan satisa sunulmus. 5'97" boyutunda.
  • mi 8 se ile aynı gpu'ya sahip olan telefon. işlemcisi ise %10 daha hızlıymış.

mi 8 se almak daha mantıklı. bu cihazın hiç bir esprisi yok.
  • aşağıdaki linkte avrupa'da satışa çıktığı yazıyor. insanlar yorumlara da hollanda'da, slovenya'da çıktı diye yazmışlar. buraya da gelsin de alalım.

https://www.gsmarena.com/…in_europe_-news-36553.php

türkiye fiyatını bilmiyorum ancak 2500-3000 arası olacağını varsayarsak benim için artı özellikleri:

ekrandan parmak izi
    6 inçten küçük olması
    2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps
    oled
    nfc

eksileri:
    sd card slotu yok
    bildirim ledi olmaması fakat aod olduğu için sorun olmaz diye umuyorum
    3.5mm olmaması ki bu da çok sorun değil
    artık bunu eksiden sayabilir miyiz bilemiyorum ama kamerasının çıkıntılı olması
  • şimdilik güzel, ilerleyen zamanlarda güncellerim.

düzenleme: yaklaşık 6 ay kadar kullandım ve en ufak bir sorun yaşamadım.

22.10.2019, saat 18.20 gibi mi 9 64/6 aldım. umarım memnun kalırım.
  • türkiye'de 3999 tl satış fiyatıyla ön siparişi başlayan cihaz.

mi 9'un işlemci, kamera ve ekran olarak küçültülmüş versiyonu.

şık, güzel bir cihaz. ama ederi tabi ki bu değildir. 1750-2250 arasında alınabilir diye düşünüyorum.
  • f/p konusunda aşmış olan telefon.
  • yaklaşık dört gündür kullandığım telefondur. uzun incelemeler sonucu aldım. redmi note 7 ile arasında kalmıştım. evet farkındayım ikisi de her açıdan ayrı kulvarlarda çok güzel cihazlar. fakat benim içim önemli olan sokak fotoğrafçılığından mütevellit kameraydı.

iki ay önce xiaomi mi a2 modelini bir ay süre boyunca kullandığımda kamerasının beklentimin üzerinde olduğunu, harikalar çıkardığını gördüm. bu model sony imx486 exmor rs kullanıyordu.

gelelim bahsettiğim iki telefona; redmi note 7 ana kamerada 48 megapixel (samsung s5kgm1) kullanırken, mi 9 se 48 megapixel (imx586 exmor rs) kullanmakta. aynı çip xiaomi mi 9'da kullanılıyor. halihazırda mi a2'de kamera tarafında hoş tecrübelerim olduğu ve göz zevkime daha çok hitap ettiği için sony çip kullanan tercihim mi 9 se'den yana oldu.

ayrıca daha öncesinde uzun yıllardır iphone serisi kullandım. hiç de aratmadı. ekranı ve kasa kalitesi kaliteli olduğunu hissettiriyor.

boyutu ele tam oluyor. ekran çok tatmin edici renklere sahip samsung amoled ekranı zaten.

türkiye garantili fiyatı telefonun ederinden fazla. ben garantisiz aldım. sonuç olarak, tavsiyemdir.
  • yaklaşık iki hafta sonra ghost touch sorunu oluşmuş telefon. ne hevesle almıştık oysa.
hesabın var mı? giriş yap