şükela:  tümü | bugün
  • redmi k20'nin avrupa'da satışa sunulan global versiyonu.

avrupa satış fiyatı 64 gb için 299 euro(17 hazirana kadar geçerli fiyat), 128 gb için 369 euro olarak belirlenmiş.

özellikleri için

edit : türkiye satış fiyatı 64 gb için 3799, 128 gb için 3999 tl olarak açıklandı.
  • cillop gibi telefon. 3000 civarı alınır; sevilir, okşanır, kullanılır. zıpçıktı kamera da artı bir özellik. selfi çekmediğin zamanlarda gayet seksi duracaktır alet.

ama birazdan "ağğbi snepdıragon 730 olur mu yeaa, niye 800 küsur diil, kamerası da bozulur bunun, beenmedim olmamış..." tayfası gelir kafa ütüler anasını satıyım.

büdüsyon: amoled ekran, 4000 mah pil. cillop cilllooğğpp.
  • bugün xiaomi türkiye’nin resmen tanıttığı “sustalı kamera”su olan telefon modeli.

kağıt üzerinde özellikler gayet iyi lakin bahsettiğim durum aynen bu telefon için de geçerli (bkz: #91384565)
  • yurtdışında indirimden 330 dolara alınabilen fakat türkiyede garantili 3700 tl'ye satılan telefon. dolar kuru 5,63 şuan.
  • 10 numara telefon, şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. umarım bu şekilde devam eder. önerir miyim? öneririm.
  • n11 ve trendyol gibi sitelerde, bazı satıcılarda 3000 tl'ye kadar düşmüş durumda. *
    şu sıralar tasarımıyla ve gücüyle tam bir fiyat/performans cihazı.

bikaç gün içerisinde alırım ben bunu.

edit: kırmızısından aldım bir adet. şimdilik alışma evresindeyim.

2 haftalık kullanım edit'i:
    artıları: gövde ekran oranı harika ve tabiki amoled, haliyle renkle canlı ve parlak. 6.39 inch olması sizi ürkütmesin, ekran gövde oranı çok yüksek olduğu için boyutunu kesinlikle hissettirmiyor.

kamerası mi 9 ile neredeyse birebir aynı. tek fark 4k video çekiminde mi9 60 fps çekim yapabiliyorken mi 9t'de 30 fps. yani aslında amiral gemisi telefonun kamerasını orta segment telefonda kullanıyorsunuz. kamera delileri bu telefonu kaçırmasın. bu fiyata bu kamerayı bir daha bulamazlar.

batarya tahminimden daha kuvvetli. 4000 mah pili var. sd800 serisi güç emici işlemci yer almadığı için 2 gün kullanım süresini yakalayabilirsiniz. örneğin ben 10 saatlik ekran süresi aldım. wifi ile, eğer mobil veri açık kullanırsanız bu süre 8 saate kadar düşebilir. batarya dolum süresi ise 0dan 100e 90 dakika.

işlemci başarılı. 8 nanometre sd730 işlemcisi var. güncel bir işlemci. günlük kullanımda 800 serisi işlemciler ile farkı asla anlayamazsınız.

ısınma sorunu yok. üstelik ağustos ayında yok!

eksi yönleri:

bir çok kişinin korktuğu durum maalesef gerçek; pop-up kamerasından az da olsa toz girişi oluyor. arada çıkartıp temizlemekte fayda var.

sanırım yazılım ile ilgili bazı sıkıntılar var. örneğin whatsapp'da mesaj geldiği zaman bazen bildirim sesi geliyor bazen gelmiyor. telefon canı isterse yani.

kutu içeriğinden kulaklık çıkmadı. o kadar para verdik insan bi kulaklık koyar. *

hafıza kartı girişi yok. onun yerine çift sim kartı kullanmayı tercih etmişler. ömrümde ikinci hat kullanmadım, sokarım ikinci sim karta, hafıza kartı olmasını tercih ederdim.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. duruma göre tekrardan ekleme yaparım.
  • siyah rengini kullandigim iyi ki almisim dedirten f/p canavari telefon.
  • xiaomi mi 4 ü 4 yıldır kullandıktan sonra mavi rengini hb.com'dan 2999 tl satın almış bulunmaktayım, enterasan bir üst kamerası var ön kamera çekimi yaparken ereksiyon olmuş gibi çıkıyor üstten. hala (bkz: xiaomi) yazarken doğru yazmışmıyım diye tereddüt ediyorum.
    xiaomi mi band 4 de almak istiyorum tavsiye eden olursa yesillendirsin. bir de birşey itiraf edeyim xiaomi'nin fanboyu gibi hissettiğim anlar oluyor ansızın. övmeye geldim ama kendime yakıştıramıyorum. tam bir f/p ürünü demek yeterlidir sanırım.
  • edit: sorun düzeldi. yenisi ile değişim yaptılar. telefon canavar. genpa garantili almanızı tavsiye ederim.

dün mı 9t aldim. bu sabah elime geçti. paketi açtık kurulumu yaptık herşey yolunda.
    derken 3 saat sonra sim takın yazmaya başladı. baştan başlattım. factory reset yapıp baştan deneyeyim dedim sorun hala devam ediyor. acaba sim kart mı arızalı dedim başka sim denedim onda da aynı sorun var. ara ara görüyor. şebekeye giriyor. 30 sn sonra yine kayboluyor.
    eski bir mı kullanicisi olarak sıfır telefonun bunu yapması hiç hoşuma gitmedi. şimdi genpa ile işini çözebilirsen çöz.

sorun giderilene kadar tavsiyem almayın.
  • bir instagram sayfasında şöyle bir yorum okudum

https://eksiup.com/p/k779227nbf9q

bunu nasıl anlayabileceğimizi bilen varsa yeşillendirsin ekleyeyim buraya.

incehesaptan sipariş verdim kutuyu açmadan ilk işim bunu araştırmak olacak.

edit: gelen mesajlar

--- spoiler ---

mi 9t cihazların hepsi global versiyon. çin yada hindistan sürümü yok. oralarda satılanı k20 model ismi ile satılıyor.

hocam mi 9t kullaniyorum. oyle bisey yok. sonucta hepsindeki lens ve fotografi isleyen islemci ayni, global romda da butun kamera yazilimi standart.

cihaz bilgileri kısmında yazan bilgilerle anlaşılıyor sanırım. mesela benim eski lg telefon bae ile bittiği için birleşik arap emirlikleri romuna sahipti. xiaomi'de nasıl bilmiyorum telefonculara sormak lazım.

--- spoiler ---

incehesap tan aldım, ziraat kredi kartı ile sonradan 6 taksit yaptırdım.