şükela:  tümü | bugün soru sor
  • xiaomi redmi 6 pro'nın aynı özelliklere sahip android one sistemine dahil versiyonudur.
  • 4.000 mah bataryalı 2 yıl güncelleme garantili bir cihaz. türkiye'de 32 gb ve 3 gb ramli olanı 1.500 lira gibi bir rakamdan satılacak gibi. o fiyata sunduğu özellikler iyi. pişman etmez.

buz mavisi renkte olanı bence gayet hoş duruyor.
  • aliexpress üzerinden siparişi verdim gelince detaylı bir şekilde buraya yazacağım. ödediğim rakam 229$ ve ikinci telefon olarak kullanmak ve oyun oynamak için aldım.
    not: gümrük sıkıntısından dolayı, yunanistan adresime aldım.
  • migros'ta 4gb/64gb ve 4000 mah versiyonu 1699 tl'ye satılıyor. mevcut döviz kuru ile kendi segmentine göre f/p olarak orta-üst seviyede bir telefon gibi görünüyor. (bkz: android one) platformunda geldiğini de unutmadan yazayım.

gsm arena'da global versiyonun özellikleri yazıyor.
    bu fiyat bandında f/p açısından daha iyi telefonlar varsa yeşillendirin ekleyeyim.

edit: güzel bir inceleme.
  • 3 gündür kullandığım telefon. emektar general mobile 4g'nin şarj almamakta ısrar etmesi sonucu androidone arayışıma hızır gibi yetişmiştir. kipa'da da telefon satiyorlardir diye bir girmemle almam bir oldu. şimdilik gayet memnunum.
  • kendi arayüzü çok kötü ve kullanışsız.. eğer ki nova launcher yüklerseniz telefon mi mix 2 gibi oluyor, ekranı resmen büyüyor ve en köşe kenarlarına kadar kullanabiliyorsunuz. ayrıca kırılmaz cam koruyucu olarak huawei p20 lite ile birebir uyumlu.
  • bugün satın aldıgım telefon. kipadan 1299 tlden son telefonu kaptım.

ileri vakitlerde entry güncellenecektir.

edit 1 : şarj performansı fena değil, ortalama kullanımda iki günü rahat götürür. şarj süresi ise ortalama 2 saat.

edit 2 : güneş ışığı altında ekran gözükmüyor. onun dışında gayet güzel.
  • bugün satın aldıgım telefon. migrosdan 1299 tl den son telefonu kaptım.

ileri ki vakitlerde entry güncellenecektir.

edit: 32 gb :))

1.hafta editi:

-telefonu az kullanan biri olarak şu ana kadar sadece 1 defa sarj ettim.
    -telefonu adaptöre takınca "hızlı şarj oluyor" yazıyor ve 2-3 saat gibi bir sürede tam doluyor.
    -bilgisayara bağlıyken" yavaş şarj oluyor" diyor ve yarım saatte sadece 1-2 kademe doluyor.
    -kamerası benim için yeterli sayılır.
    -parmak izi bazen okumuyor, bende mi sorun var, telefonumda mı, hepsi mi böyle malesef şimdilik bilemiyorum.
    -kutu içinden çıkan plastik kılıf üzerinde parmak izi kaldığı için aliexpressden bu kılıftan sipariş verdim. gelince detayını yazarım.
    -yine pimpirikli bir kullanıcı olduğum için de bu temperli camdan sipariş verdim. gelince onun da detayını anlatırım.

alacak olan dostlar çekeceği fotoğrafın megapikseliyle birilerine hava atmayacaksa, kamera günümüz koşullarında işinizi görür.
    telefon global versiyon olduğu için her şekilde yedek parça ve aksesuarı bulunur.
    pili çok iyi gidiyor.
    eee! standart telefon görevlerini de gerçekleştiriyor.
    "bu fiyata (1.299 tl) daha iyisi varsa mutlaka onu alın" derim ama yok.
    yada bir donanımhaber ölücüsü olarak ben bilmiyorum. :))

şimdilik bu kadar.
    :)
  • inceleme fırsatım olmayan fiyat performans ürünü. çok almak istedim ama herkes gibi geç kaldım merak ettiğim konu var ve indirimde gelirse bir daha hızlı davranmak için bilmem gerekir.

bu telefonun sesi dışarıya nasıl? mi5 plus gibi varoş bir ses mi veriyor? (denedim sesi varoş 2 ayrı telefonda denedik) asus zen 2 mesela çok çok çok daha kaliteli ses veriyor.

lütfen telefon konularında ses bilgilerinide girin sevgili yazarlar herkesin aradığı şey farklı ve kaliteli seslerede bütçe yetmeyebiliyor.

ek olarak ekranı kırdık: garantisi kendide parça getirtmede sorun yaşıyor mudur? bilgim yok höh cahil demeyin. yani kendi ekranlarının yedekleri var mı mıdır? garanti kapsamı dışında ki mahallemiz de ki servisler bunların ekranlarını bulabiliyor mu ? tonla modeli üretiyorlar. xiaomi başlığı altında eskiden hassasiyet verilen konulardı, zaman geçti telefon satışları çoğaldı ya yedek parçaları ne alemde.

sevgiler.
  • hakkında her soruyu yanıtlayabileceğim fiyat/performans çiçeği.