şükela:  tümü | bugün
  • 1.199tl'lik fiyatıyla dudak uçuklatan apple ıpods'un beline beline vuracak, 30 usd'lik fiyatıyla biz fakir tüketicilerin dostu olacak, ismiyle de gönül çalacak bir bluetooth kulaklık. yine yapacağını yapmış şağomici abiler. inşallah dolar yükselmeden satışa gelir de bi deneriz.
  • çıksın da bi görelim malı.
  • ne zaman gelecek bilen var mı?
  • ucuza afedersiniz yarrak olsa alıp kullanacaksınız.. bir karşılaştırın önce.. sizin mantığınız dacia loganın porshe 911 in beline beline vurması ile aynı mantık.
  • apple 20 dolara urettiğini 200 dolara satar xaomi ise 15 e uretır 20 ye satar.
    dacia porrshe olayı sacma.
  • apple artık kullanıcı kitlesini daha fazla sağamaz dedikçe olayı iyice abarttığı son ürün olan airpods 'un direk rakibi ürün. merakla bekliyoruz.
  • 30 dolar olarak çıkacak denirken gearbest, aliexpres gibi sitelerde 400küsür tl fiyatla satılmakta.
  • xiaominin fiyatına göre üstün özellkleri olan müzik odaklı kulaklığı (bluetooth görüşme odaklı pek çok modeline karşın). apple airpodsla yapılan karşılaştırma sonras aşağıdaki konularda artı ve eksileri olduğu belirtilmiş; ve bu fiyata kesinlikle alınır denmiştir. review'i bulursam ayrıca buraya ekleyeceğim.

artıları:
    - noisecancelling özelliği olması ve gümbür gümbür dışarıdan ses gelmeden müzik dinleyebilmeniz. kulakiçi kulaklık olmasını avantajı.
    - şarj ünitesiyle beraber taşıdığınızda airpodstan çok daha hafif (bana göre önemsiz bir şey ama yazalım madem bahsedilmiş).
    - kulağa çok sıkı tutunduğu ve hoplayıp zıplasanız da düşmediği belirtilmiş.

eksileri:
    - telefon görüşmelerin kendi kıyafetlerinizin hışırtısını ve adımlarınızın sesini size duyurduğu ve görüşme kalitesini düşürdüğü belirtilmiştir. kulakiçi kulaklık olduğundan mikrofonu vücuda yapışık olduğu için katı maddelerin ses iletiminden nasibini almış anlaşılan.
    - kulağa takması zor deniyor. hoş çıkar hop tak değilmiş.
    - bağlanması süresi airpodstan birazcık daha uzunmuş, çok az.
    - micro usb kablo taşımanız gerektiği için apple'daki tek bir lightning kablosuyla hem telefonu hem airpodsu şarj edebilme kolaylığından yoksun.

sonuç: bence mükemmel ürün. xiaomi sen nasıl bir şeysin ya?

not: airpods kullanıyorum ancak sırf noisecancelling özelliği için airdots da alacağım.
    edit: 130 tl hatasını düzelttim. farklı bir ürünü ile karıştırmışım affola.
    edit 2: aliexpresste 255 lira olarak gördüm. türkiyede de 350 civarı olduğu iletildi. çok yakında düşeceğine eminim.
    edit 3: review burada, izlemenizi öneririm: https://www.facebook.com/…otoxmjeymda0nty1njy0nty0/
  • çinli bir firma olmanın hakkını vermiştir. lanet asyalılar, özgün bir isim bulamayıp pods’u dots’ diye türetmişler.
  • bizzat kendi kullandığım ürün 2 haftadır deneyimliyorum. artilarina gelince görüşme anında ses kalitesi beklentimin çok çok üzerinde ses çok net geliyor dışarıdan hiçbir ses gelmiyor odaklanmak isteyenler için muhteşem, hafif gerçekten ben cebimde cüzdanın yanında taşıyorum kutusuyla gayet pratik, kutuyla beraber full şarj yapınca kulaklıkları 4 defa şarj ediyor kutusu, tttam bir xiaomi kalitesi ürün fiyat performans açısından muhteşem ben aliexpressten 265 tlye aldım şu anda biraz daha pahalı gözüküyor stoklarda sıkıntı varmış galiba cin de o yüzden, eskisine gelince uzun süre dinleyince kulağımı hafif rahatsız ediyor. bluetooth 5.0 la çalışması da bağlantıya cisindan büyük avantaj ayrıca araya duvar girse bile bağlantı kopmuyor, 2 kulaklık da ayrı ayrı kullanılabiliyor bu çok büyük bir avantaj. tavsiye eder miyim kesinlikle ederim