• ucuzlukla alakası olmayıp hem sağ hem sol ayrı senkron olabilme özelliğine sahip olduğundan teknoloji sığırlarına malzeme olabilen kulaklık.
  • senkronizasyon sorunu yaşayanlar için küçük bir rehber;

1- airdots'ları kutusuna koyun ve şarjı olduğundan emin olun
    2- kutusundan çıkarın
    3- kırmızı ışığı görene dek ikisine de 5 saniye boyunca basılı tutun, bu reset atmanızı sağlayacak
    4- daha önce bağlandığınız bir cihaz varsa bluetooth ayarlarından airdots'ları silin ve ve sonrasında yaklaşık 20 sn boyunca ikisine de basılı tutun. bu işlemi airdots'larda ışık yanıp sönmeye başlayana dek yapın ve sonrasında basmayı bırakın
    5- akabinde tekrar ikisine de 5 saniye boyunca basılı tutun ve kutusuna koyun. kutusundan çıkardığınızda otomatik olarak açılacaktır

kutusundan çıkardığınız sağ kulaklıkta ışık yanıp sönmeye başlayacak bu sol ile senkronize olduğunu gösterir. bluetooth'a bağlanın ve kullanmaya başlayın.

güle güle kullanın.

ekleme:

bazen bir tarafında(genellikle sol) anlık ses kaybı/kesilmesi oluyor. çok garip bir şekilde başınızı sola/sağa eğdiğiniz anda bu durum düzeliyor.
  • senkronize etmesi çok kolay olan kulaklık.
    sol kulaklık açık ise 10 sn kadar basılı tutarak kapatın. açık değilse önce sağı açın, sonra da solu açın. bitti.

çalışma şekli:
    kulaklığın her birini ayrı ayrı bluetooth cihazı olarak tanıtabiliyorsunuz. bundan sonra kutusundan sol'u çıkardığınızda sol ile sağ'ı çıkardığınızda sağ ile eşleşir. fakat bir fark var; sağ ile hemen sol ile 10-15 sn bekleyerek eşleşiyor. bunun sebebi stereo olarak kullanmak için önce sağ taraf ile hemen eşleşir. sağ taraf da sol ile eşleşip stereo olarak çalışır. böylece cihaz sadece sağ kulaklığı görür, sol ile bağlantı kurmaz bir daha.
  • apple artık kullanıcı kitlesini daha fazla sağamaz dedikçe olayı iyice abarttığı son ürün olan airpods 'un direk rakibi ürün. merakla bekliyoruz.
  • yıllarca iphone kullanmış biri olarak diyorum ki ;
    " ne çektik be kardeşim "
    1920 tl ye telefon + saat + kulaklık aldıktan sonra anladım
    mükemmeldir kendileri .....
  • kalite güzel, bas güzel, ses seviyesi iyi, spotify'da ayarlardan son ses seçmediğin müddetçe dışarı ses vermiyor, stereo özelliği özellikle spotify ile gayet iyi, ilk başta bağlandıktan sonra telefonun bluetooth'u açık olduğu sürece bağlanıyor, bağlantı problemi yok, kulağı acıtmıyor. kutusu çok büyük değil, fiyatı da uygun, daha ne olsun. ileride sıkıntı yaratırsa yazıcam, xiaomi babamın oğlunun firması değil, yen cinsinden para da almıyorum rüşvet olarak.
    edit: evet, sonradan arkadaş da bilgilendirmiş, ben de isminden dolayı karışıklık yaşamışım, benim yazdığım xiaomi redmi airdots'muş, bu değil.
  • yorum yapanlarının çoğunun xiaomi redmi airdots kullandığı ama farkında olmadığı kulaklık.
    kendisinin türkiye fiyatı 300 ve üzeriyken redmi airdots 150 civarıdır.
  • çinli bir firma olmanın hakkını vermiştir. lanet asyalılar, özgün bir isim bulamayıp pods’u dots’ diye türetmişler.
  • bugun aldigim ama bir turlu ikisini ayni anda baglayamadigim kulaklik.

olum bu kulakliklar manyak mi lan ayri ayri baglaniyor.

edit : oldu sonunda biraz kurcalayinca. fiyatina gore performansi gayet iyi. sanki soldan biraz fazla bass veriyor gibi geldi bana. psikolojik de olabilir tabi.
  • yaklaşık bir aydır bu aletin global sürümünü yani xiaomi mi earbuds olanını kullanıyorum. aliexpressten baya bilindik bir mağazadan gümrük dahil 150 tl gibi bir fiyata almıştım. merak edenler için kulaklık orijinal. kulaklığın kutusu baya küçük. kulaklığın ergonomisi genel olarak fena değil. malzeme kalitesi ise eh işte. ses kalitesine gelirsek eğer midleri yeterli basları ve tizleri ise olması gerektiğinden bir tık daha zayıf buldum ama genel olarak ses kalitesinin bu fiyat bandındaki bluetooth kulaklıklardan fazlasıyla iyi olduğunu düşünüyorum. şarjı kullanımdan kullanıma 2-3 saat arasında gidiyor. kutusundan şarj olduğu için gayet yeterli bir süre. mikrofonu ise abartmıyorum gerçekten kötü. kapalı alandaysanız veya dışarıdayken rüzgar gürültü patırtı yoksa karşıya sesiniz bir şekilde gidiyor ama böyle hafif bir rüzgar olsun veya insanların içinde kullanırken hafif bir gürültü olsun sesiniz iptal. etrafta ne ses varsa doğrudan karşıya onu iletiyor.
    ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim yukarıda bir arkadaş taotronics 53 ile bu kulaklığı karşılaştırmış ilk okuduğumda güldüm bunu yazarken de gülüyorum. arkadaşın bahsettiği kulaklık türkiye'de 700 lira civarında bir fiyata satılıyor ve o aletle bu alet aynı klasmanda değiller. eğer farklı klasmanları kıyaslıyorsak piyasada sennheiser momentum varken bu iki alet kulaklık değil.
hesabın var mı? giriş yap