şükela:  tümü | bugün
  • aylardır beklediğim kablosuz kulaklıktır kendileri. sızdırılmış hali vardı ancak dün tanıtıldı. direkt airpods'un rakibi diyebiliriz. fiyatı 60 dolar. yarı yarıya fark var. tasarımı mükemmel. tüm bluetooth kulaklıklar (airpodsun hariç) hemen hemen aynı tasarımda. bu alışılagelmiş kulaklık tasarımında. bazı kaynaklar bluetooth 5.0 diyor bazıları 4.2 diyor net bilgi yok ortada. siyah ve beyaz renkleri mevcut.
    kaynak
    resimler:
    1
    2
    3
    edit: sanırım 4.2.
  • türkiye fiyatı hayal kırıklığı yaratmıştır. en uygun fiyat olarak 800 tl ( 150 usd) fiyat ve ürün bilgisi için tık

edit:
    bugün itibari ile elime geçen üründür.
    amazon türkiyeden 685 tl ye aldım.

eksileri;
    -ürün kutusu airpod kadar estetik değil. biraz iri olması nedeniyle cepte pek hoş durmuyor.
    -şarkı atlama(skip) fonksiyonu yok.
    -ses açma/kısma fonksiyonu yok
    -aktif gürültü önleme fonksiyonu açma kapamada uyarı sesi çince. hangisi açık demek hangisi kapalı demek çözdüm. bu dil değiştirilebilir mi emin değilim.

artıları;
    -kutu şarj kapasitesi ve kulaklık şarj kapasitesi oldukça yüksek. uzun süre müzik dinleme imkanı sağlıyor
    -üründe aktif gürültü önleme sistemi var. herhangi bir kulaklıktan aktif edebilir yada devre dışı bırakılabilir. performans açısından test edemedim, yakın zamanda bir uçak seyahatimde test ederim.
    -telefon görüşmelerinde mikrofon ses kalitesi oldukça iyi, karşıdaki kimse kulaklıktan konuştuğumu ayırt edemiyormuş. çevre gürültüsünü de oldukça iyi kesiyormuş.

sonuç: ilk gün bıraktığı izlenim oldukça olumlu.
    zaman geçtikçe yeniden düzenlerim.
  • kulaklık ses kalitesi olarak iyi yalnız bayağı büyük ve kalın. airpods'a göre dizayn olarak yetersiz buldum. kulağınızdan sarkıyor gibi. kulaklığı çıkarınca müzik durma özelliği vb. bu kulaklıkta da mevcut. 700 lira taban fiyatı sanırım. şahsi fikrim güzel kulaklık alınabilir fakat dizayna önem veren birisi olarak airpods benim için daha önde.
  • yaklaşık 310tl'ye aldım, aliexpress üzerinden. birkaç gündür de kullanıyorum. kullanım tecrübelerimi paylaşacağım.

kulaklığın ses kalitesi çok iyi, kaliteli. airpods ile kıyaslarsam benim için bir adım önde. kulak içi kulaklık olması yüzünden airpods'dan önde görüyorum, airpods'un verdiği sesin en az %20'si dışarı gidiyor. müzik deneyimi için bu bayağı kötü bir şey.

şarjını daha bitiremedim. yaklaşık 4 saatlik kullanımda %40 şarjı vardı. kutusu da çok hızlı şarj ediyor kulaklıkları. net süresini bilmiyorum.

kutusu güzel ve sade. eksi olarak kalınlığı diyebilirim. mıknatıslı bir yapıya sahip, kulaklıklar düşmüyor. şarj girişi de type-c.

aktif gürültü engelleyici var kulaklıkla, dokunmatik yüzeye basılı tutunca devreye giriyor. ne derece başarılı kestiremiyorum. doğru düzgün fark göremedim çünkü.

kulaklığı kulaktan çıkarınca müzik duruyor. sol kulaklığı çift dokunursanız asistanı açıyor. sağ kulaklığa çift dokunursanız müziği durduruyor. tek tıklamaların bir işlevi yok. bir başka eksisi de sonraki müziğe - önceki müziğe geçiş yok. bu kolay bir şekilde yapılabilir ancak yapılmamış.

benim için eksi olmasa da belirtmek istedim; aktif gürültü engelleyiciyi açarken ve gelen aramalardaki sesli geri bildirim çince. arama geldiği anlaşılıyor, aktif gürültü engelleyiciyi de açıp kapatırken sorun yaşamıyorum. ingilizce olsaydı daha iyi olurdu ancak bir sorunum yok.

mikrofon kalitesi gayet iyi, hatta bayağı iyi. telefon mikrofonu ile ayırt etmek zor. çok rüzgarlı havalarda hafif rüzgarı iletiyor sadece.

tasarım olarak şık duruyor ve bildiğim kadarı ile muadili yok. airpods'un tasarımını sevip kulak içi kulaklık isteyenler için bire bir tasarım. ama kulaklık zarif değil, kalın. airpods kulakta zarif dursa da bu kulaklık biraz emanet gibi duruyor.

benim aldığım fiyattan alırsanız muazzam bir kulaklık, türkiye üstünden alırsanız o fiyatı hak eder mi bilmiyorum. uzun yıllar gidecek gibi duruyor, kalite hissi gayet iyi.
  • an itibariyle gittigidiyor'da 329 tl'dir.

edit: bazı arkadaşlar türkiye'de yaşadığımızı unutuyor sanırım, bu ürünün fiyatı sene başında 1000 liraya yakındı. sanki bu ürünün 50 dolar olduğu ülkeler bizi istiyor da biz gitmiyoruz.
  • yurtdışında adam 50 dolara alıyor sen 330 lira oldu diye seviniyorsun
  • vergiler ile birlikte 330 lira eden kulaklık.
  • an itibariyle gittigidiyor'da 199 tl'dir

doğru mu bu gerçekten?

edit: iki ürün varmış ayrı ayrı. birisi xiaomi airdots pro diğeri de redmi airdots.. ikisi arasında bir tek kontrol farkı şuraya göre
  • hepsiburada.com’da fiyatı 250 milyon dolar’dan 377 lira’ya düşmüş.

soundbuds slim’in sağ tarafı bozulmuştu. indirimde görünce hemen aldım.

edit: güzel kulaklık. tamamen kablosuz olması çok güzel. başta büyük geliyo ama alışılır. kulaklığın tam ses çıkan ızgara bölümü çok dayanıksız. silikonu değiştirirken yamuldu bile hafiften. oraya dikkat edin.

active noise cancellation fena değil. aradaki farkı hissettiriyo.

baslar güzel. ses seviyesi harika. tabii kulağına uygun silikon önemli. kutusundan çıkanların en büyüğü bile benim kulağıma küçük geldi. bu yüzden ilk kullanımda düşer gibi oluyodu. eski kulaklığımın en büyük silikonunu taktım. çok iyi oldu. kendi silikonlarının yapıldığı materyal bana göre dandik. kulak deliğini saramıyo. sert.

o kadar para veriyosun. 30 dolarlık anker’in silikonu kadar iyi değil.

apple kulak içi bluetooth kulaklık yapsaydı gider alırdım ama o airpods’lardan bi cacık olmaz. bu kulaklığa göre de 700 lira’lık üstünlüğü olduğunu hiç sanmıyorum. belki kaybolunca ses çalması, kutusunun şarjını görebilmek falan olabilir. bunlar için de 700 lira fark verilmez. hatta 800-900 fark var duruma göre

kulaklığın dokunmatik olayına alışmak gerek. bazen yanlışlıkla dokunup müziği açıp yerinden zıplıyosun.

ses seviyesi bayağı iyi ya bu arada.

kutusundan usb type c şarj aleti çıkıyo. benimkinin kutu dışına bi tane de standart usb şarj kablosu yapıştırmışlar. var ya 5-10 liraya satılanlardan.

kutusunu airpods’un kutusuyla karşılaştırıyolar youtube’da. bu 2-2,5 kat büyük. o yüzden çok büyük bi kutusu var sanıyodum ama öyle değilmiş. düşün airpods’un kutusu ne kadar küçükse artık... :)

seste gecikme yaşanıyo. iphonedo’nun airpods testindekine göre gözle görülür derecede gecikme oluyo.

edit2: kulakta iyi durmuyo. diğer kulak içi kulaklıklara göre daha ağır olmasından dolayı bence. silikon değiştirmeyle çözemedim bu işi. spor yaparken düşer bu.
  • arkadaşlar hediye geldi ama kutusunu açar açmaz sağ kulaklığın ışığı yanmıyor. dolayısıyla tek kulaklık kutudayken pair oluyor cihazlarla. ben mi yanlış birşey yapıyorum yoksa sağ kulaklık arızalı mı ?

edit: geri verdim.boşuna çözmeye uğraşmayın.her yolu denedim alet bozukmuş
    bu arada tek kulaklık kullanmama rağmen çok beğendim.bozuk olmasaydı çok severek kullanırdım ama soğudum aletten