şükela:  tümü | bugün
  • xiaomi’nin 2. nesil robot supurgesi. 1. nesilden en buyuk farki yer silme aparati olmasi.

ayrica emis gucu 2000 pa’ya cikmis. normal bir elektrikli supurgeyle karsilastirinca tabi ki gucsuz ama diger robot supurgelere gore cok daha guclu. evin gunluk temizligi icin fazlasiyla yeterli. aksamlari butun evi iki kez geciriyorum ve toz kutusu en az yarisina kadar dolmus oluyor. evin surekli temiz kalmasi isini cok kolaylastirdi.

mobil uygulamasi fonksiyonel olarak iyi ancak halen birkac yer cince (kullanimi etkileyen bisey degil). ozellikle evin krokisini haritadan gorup belli bir bolgeyi isaretleyerek temizleme fonksiyonu (zone clean) harika. bunun ustune belli zonelari isaretledikten sonra kaydedip schedule'a baglama ozelligi olsa mukemmel olurmus.

evi tek basina gezmesine geziyor ama takilmasina (ozellikle kablolar) veya fircaya dolanacak veya tikayacak (ozellikle ucu bosta sarj kablolari) turden seylere dikkat etmek veya ortada birakmamak lazim. yani, herseyi tastamam sorun cikmadan kendi basina yapsin diyorsaniz once yeri bi toplamak sart. bazen cocugun boya kalemi veya lego parcasi gibi kucuk birsey gozden kaciyor ve alet gezmeye devam etmesine ragmen temizleyemiyor.

yer silme aparatini henuz denemedim.
  • s50 2. neslini alıp kullandığım (roborock kendisi 2. nesil zaten, sanırım), hayran kaldığım robot süpürge. zamanında roombadır, botvactır almayı çok düşündüm ama nihayet bunu aldım. ve bu zamana kadar almayan aklıma s.çayım. (işbu entry inceleme ve kişisel görüş içerecektir)

ilk çalışmasında, marathon ultimate ile yeni süpürülmüş evden 3 hazne dolusu ganimet topladı alet. toplamda 100 metrekare kadar alanı ilk çalışmada 80 dakikada, yarım şarjla tamamladı. düz halı, shaggy halı affetmiyor, çıkıyor yapıyor. sadece hafif paspaslar altına takılabiliyor.

sesi ortalama bir elektrikli süpürgenin yarısından az. daha önceki iki elektrikli süpürgemizde evin en uzak köşesine kaçıp sinen, şarjlı el süpürgesine sinirle yaklaşıp kontrolü saldıran kedimiz bunu 1 metre mesafeden endişeyle takip ediyor.
    telefon uygulaması gayet başarılı. eşleştirmesi kolay, çalıştırması, belli bir yere göndermesi, işi durdurması, şarja göndermesi, manuel kumandası falanı filanı çok rahat. kullanıcı hesabınızı tanımladıktan sonra evde değilken de çalıştırabiliyorsunuz. kullanım kılavuzu, uygulaması ve ses paketi ingilizce.
    navigasyonu onlarca kez incelemesini izlediğim diğer süpürgelerden daha mantıklı çalışıyor. halılara tırmanırken, odadan odaya eşiklerden geçerken zorlanmıyor. halıya çıktığında halı sensörü devreye girip emişi artırıyor. masaların, sandalyelerin altına rahat giriyor. duvar diplerini aralık bırakmıyor, ucuna kadar ulaşıyor.
    tek sorunu toz haznesinin küçüklüğü. ama düzenli kullanımda her temizlikten sonra bir defa boşaltmak yetecek gibi.
    orjinalliğinden emin olmak için gearbest veya banggood'u tercih edin.

özet: shaggy halınız yoksa bunun bir alt modelini alın, o da fazlasıyla yetecek muhtemelen. ama bunu alırsanız da kafanız rahat eder. büyük nimet, büyük icat.